Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ratunku !!!!

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
xscape
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 14.07.2005
Ratunku !!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) xscape » 18.06.2007 01:28

Nie wiem gdzie szukac pomocy więc posuzkam jje tutaj.Otóż to mój paszport stracił na ważnosći jakiś czas temu a moja rodzinka chce jechac do chorwacji autami gdzies tak ok. 9 lub 10 lipca.Na paszport czeka sie miesiąć,to wiem.Ale czy ktoś z Was kiedys składął podanie o przyśpieszenie paszportu.Pewnie tak.Tylko moje pytanie brzmi :Jakie do cholery dac im uzasadnienie i i racjonalny powód do tego przyśpieszenia.Coi bedzie wiarygodne i uwzględnione ale nie poparte zadnymi dokumentami typu:bilet lotniczy,smierc członka rodizny,choroba....bo na to wszytsko trzeba mieć dokumenty.
Błagam niech mi ktoś da jaką rade....wymyśleć jakis powód którego nie ebde musiał podeprzec papierkiem.Licze na to ze kltos miał juz z Was podobna sytuacje i prosze o rady.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 18.06.2007 07:40

jedźcie na dowód osobisty,
krystof
tomekr
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 31.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekr » 18.06.2007 08:35

:) spokojnie możesz jechać nawet na ,,zielony,, dowód pod warunkiem że
nie jest zniszczony pozdrav
hrehor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrehor » 18.06.2007 09:14

xscape napisał(a):Nie wiem gdzie szukac pomocy więc posuzkam jje tutaj.Otóż to mój paszport stracił na ważnosći jakiś czas temu a moja rodzinka chce jechac do chorwacji autami gdzies tak ok. 9 lub 10 lipca.Na paszport czeka sie miesiąć,to wiem.Ale czy ktoś z Was kiedys składął podanie o przyśpieszenie paszportu.Pewnie tak.Tylko moje pytanie brzmi :Jakie do cholery dac im uzasadnienie i i racjonalny powód do tego przyśpieszenia.Coi bedzie wiarygodne i uwzględnione ale nie poparte zadnymi dokumentami typu:bilet lotniczy,smierc członka rodizny,choroba....bo na to wszytsko trzeba mieć dokumenty.
Błagam niech mi ktoś da jaką rade....wymyśleć jakis powód którego nie ebde musiał podeprzec papierkiem.Licze na to ze kltos miał juz z Was podobna sytuacje i prosze o rady.


:D Tomek ma rację, ale jak byś chciała dostać się do Dubrownika to może być wielki problem bez paszportu.
tomekr
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 31.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekr » 18.06.2007 09:19

:D Tomek ma rację, ale jak byś chciała dostać się do Dubrownika to może być wielki problem bez paszportu.[/quote]



:) tak masz rację bo dubrovnika trzeba przejechać grancę !!!!, ale gdy w przypadku nie chce się jechać to można ..... pozdrav :)
idas
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) idas » 18.06.2007 09:53

Spokojnie jedźcie na dowód. Rok temu odwiedziłem Dubrovnik, jedna osoba nie miala paszportu. W Neum nie bylo z tego powodu zadnych problemów, nikogo nie kontrolowali :wink:
Dziekan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziekan » 18.06.2007 15:32

W Neum to jak ja przejeżdżałem w dzień to wszyscy tylko zwalniali przed bramkami i bez żadnego zatrzymywania jechali dalej. Dla ciekawostki dodam że w drodze do Cro wszędzie na granicach pokazywałem dowód oprócz granicy SLO-CRO gdzie wylegitymowałem się paszportem. Strażnikom wydało się to na tyle nietypowe że kazali zjechać na bok i wiskali mi samochód przez ~1h. :lol: Także nie trzeba być nadgorliwym i wjeżdżać na dowód...
xscape
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 14.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) xscape » 18.06.2007 16:19

Ok wszystko pięknie tylko pytanie etraz brzmii..A co gdy jednak panowie zażyczą sobie paszport.Wracam tyle kilometrów do domu ciągnąć za sobą pół rodziny i sprawiając wszystkim zawód ??
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 18.06.2007 17:29

xscape napisał(a):Ok wszystko pięknie tylko pytanie etraz brzmii..A co gdy jednak panowie zażyczą sobie paszport.Wracam tyle kilometrów do domu ciągnąć za sobą pół rodziny i sprawiając wszystkim zawód ??

Ale o którą granicę Ci teraz chodzi???

PozdraV
J.
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 18.06.2007 17:37

xscape napisał(a):....bo na to wszytsko trzeba mieć dokumenty.
Błagam niech mi ktoś da jaką rade....wymyśleć jakis powód którego nie ebde musiał podeprzec papierkiem.Licze na to ze kltos miał juz z Was podobna sytuacje i prosze o rady.

Nie wiem w jakim jesteś wieku ale może wyjazd służbowy ???
Trzeba wprawdzie przedstawić dokumenty ale można stosunkowo łatwo je zdobyć.

Pzdr
Tomek

PS. Czasami najlepszym rozwiązaniem jest po prostu wizyta w biurze paszportowym i przedstawienie prawdziwej sytuacji (+ jakieś drobne czekoladki - broń boże za duże -> bo wtedy układ :) )
dracek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 05.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dracek » 18.06.2007 18:42

Potwierdzam - na dowody bez problemu - nawet z powrotem Chorwatowi musiałem pokazać co mam w samochodzie - ale nie mówił nic o paszportach. Granica na drodze z Maribora na Zagrzeb drogi 1, 9, A2.
xscape
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 14.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) xscape » 18.06.2007 20:56

Mam 24 lata i jutro jade do szczecina do urzędu wojewodzkiego załatwiac ten paszport i nie wiem co tam zastane.Moge liczyc jedynie na łaske ludzi (szczególnie pań urzędniczek) i swój piękny uśmiech.Chyba ze ktoś proponuje coś lepszego.Zbieram wasze wypowiedzi w "kupę" i staram sie wyciągnąć z tego ajkeiś wnioski.Każdy psize jedź na dowód ale w mojej rodiznie to nie wypali.To może być za duże ryzyko.U mnie nie przejdzie.Ja jestem wariat i ja bym mógł pojechac ale nie chce dostąpić zaszczytu zawrócenia mnie na granicy.Jeśli te wakacje przelecą mi obok nosa to po prostu bede strasznie zawiedziony.
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 19.06.2007 07:33

Obywatele Polski mogą wjechać do Chorwacji na dowód osobisty:

"Przepisy krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego (Islandia, Liechtenstein, Norwegia) oraz Chorwacji, Rumunii i Szwajcarii także pozwalają Polakom na wjazd na podstawie dowodu osobistego. Jednak w przypadku podróży samolotem przy odprawie na polskim lotnisku należy okazać paszport."
http://abc.onet.pl/2031,kontent.html


(łamiesz polskie przepisy - ale nikt raczej Cię na chorwackiej granicy za to cofał nie będzie) - zawsze jeszcze możesz upewnić się w ambasadzie (tel. (22) 8441 225, 8442 393) jak to jest z tym wjazdem na dowód.

I wtedy jedyne ryzyko, to to, że nie dojedziesz do okolic Dubrownika - jeżeli ktokolwiek w Neum zapyta o paszport (w co wątpię).
I wygląda na to, że reszta Cro stoi dla ciebie otworem :) :) :).

Pozdrawiam,
Aśka
Zavadcoff
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 15.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zavadcoff » 19.06.2007 09:35

Cześć,
Można pójść do dowolnego biura podróży, powiedzieć im, o co chodzi i podpisać niezobowiązującą umowę przedwstępną na egzotyczne wakacje. To jest dobra podkładka dla urzędu i niczym się nie ryzykuje. W tamtym roku przyspieszono mi 3 paszporty, ale nie kierowniczka wydziału nie pytała o powód. Przyspieszono do 2 tyg wszystkim, którym udało się zapisać na ograniczoną listę kolejkową :) NIKOMU nie odmówiono!
Pozdrawiam
tgrysik
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 03.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tgrysik » 19.06.2007 23:24

Problem z przyspieszeniem w tej chwili jest taki, że od zeszłego roku mamy nowe paszporty, które drukuje się w W-wie i tylko tam. Kiedyś były wystawiane regionalnie i dało się załatwić nawet w 3 dni - jak ktoś był przekonywujący bardzo. Ale teraz raczej żadne podanie nie pomoże.
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ratunku !!!!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone