Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przstanek na nocleg-Węgry(Balaton) czy Jeziora polivejskie?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Miena W
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 13.08.2010
Przstanek na nocleg-Węgry(Balaton) czy Jeziora polivejskie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miena W » 13.08.2010 03:14

Drodzy Cro-fanatycy :)
Od tygodnia z zapałem czytam to forum i przygotowuje się do wymarzonego urlopu w Chorwacji na makarskiej riverze :) Wielu forumowiczom pomogliście więc mam nadzieje ,że na mój post również otrzymam satysfakcjonująca poradę :wink: Mam spory dylemat w zaplanowaniu trasy do Chorwacji jedziemy w 4 osoby jednym autem i mamy dwóch kierowców na zmianę , mimo to chcielibyśmy zatrzymać się podczas podróży na docelowa Makarska na nocleg - nie mogę się zdecydować tylko czy lepiej zatrzymać się na Węgrzech i przy okazji zwiedzić jezioro Balaton( szczególnie ,że jest tam podobno ładnie i tanio)poczym rano wyruszyć nad jeziora Polivejskie i zwiedzić je w czasie postoju w drodze na Makarska , czy też radzilibyście nam raczej przystanek zrobić nad jeziorami polivejskimi pochodzić na spokojnie i pozwiedzać i w ich okolicach przenocować (tylko czy to nie za daleko na jeden raz taka trasa:( )
Marwi mnie czy w okolicach jeziora polivejskiego nie bedziemy mieli problemy z znalezieniem apartamentu. Zdaje sobie sprawe ,że moje pytanie może sięwydać dla Was śmieszne , ale mimo to chętnie wysłucham waszych porad, propozycji i komentarzy :) Mam nadzieje ,że podzielicie się doświadczeniami :) :oops: :P
Pozdrawiam
Croat
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 09.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Croat » 13.08.2010 07:17

Balaton to i owszem - coś mi to mówi ale jeziora polivejskie, hmm... 8)
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 13.08.2010 07:35

Croat. Myslę , że chodzi o Jeziora Plitvickie. Chyba, że się mylę :-)

PS. Czy nie można odpowiedziec bez sarkazmu?
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1479
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 13.08.2010 07:41

Jeśli chodzi Ci o jeziora Plitwickie, to szczegółowo o noclegach w ich okolicach pisze tu http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=276 ... t=plitvice
Croat
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 09.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Croat » 13.08.2010 07:45

zoohha napisał(a):Croat. Myslę , że chodzi o Jeziora Plitvickie. Chyba, że się mylę :-)

PS. Czy nie można odpowiedziec bez sarkazmu?


Forum to prawdziwa kopalnia wiedzy więc trzeba mieć pewność czy to Plitvicka jezera czy może jednak jakaś nowa atrakcja. :) A tak już na poważnie: noclegów nad Balatonem i w okolicach Plitvic ile dusza zapragnie, wystarczy tylko sie rozejrzeć po okolicy i wybrać coś, co spełnia oczekiwania. Warto poszukać na forum - jest sporo namiarów.
Miena W
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miena W » 13.08.2010 08:43

wybaczcie moją pomyłke :oops:
a możecie mi jeszcze podpowiedzieć ile czasu może trwać podróż z polski przez słowacje i węgry do takiej atrakcji jak 'Plitvicka jezera ' :wink: około 12h ?
arti.sa
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arti.sa » 13.08.2010 08:57

Jak macie 2 kierowców to i Riwiera nie straszna.
Po długiej podróży nie ma się zapału do zwiedzania więc najlepiej po odpoczynku Jezera pozwiedzać.

Do zobaczenia na rivierze ;)
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 13.08.2010 10:11

Miena W napisał(a):...a możecie mi jeszcze podpowiedzieć ile czasu może trwać podróż z polski przez słowacje i węgry do takiej atrakcji jak 'Plitvicka jezera ' :wink: około 12h ?


Witaj. Też jestem z Ryk.
Myślę, że 12 h może być ciut przy mało. Jeżdżę do Primosten (tj. jakieś 200 km dalej ale autostradą) też na 2 kierowców - autostrady 140-150 km/h i najkrócej jechałem niecałe 15 h, przeważnie 16 do 17h.
Ja planuję Plitvice na drogę powrotną.
Balaton jakoś mnie nie zainteresował.
Pzdr
Miena W
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miena W » 13.08.2010 12:29

Witam mieszkańca mojej pięknej miejscowości :) i reszcie dziękuje za pomoc :) Lechu 67 mógłbyś mi na priva wysłać jaka drogą z Ryk polecasz aby jechac ?:)
16 do 17 to długo , chyba zameczymy się jechac cały czas bez postoju i noclegu a przy okazji można by coś zobaczyc :D tylko co węgry czy jeziora Plitvicka :?: :!: :roll:
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 13.08.2010 15:10

Miena W napisał(a):....16 do 17 to długo , chyba zameczymy się jechac cały czas bez postoju i noclegu a przy okazji można by coś zobaczyc :D tylko co węgry czy jeziora Plitvicka :?: :!: :roll:


No...postoje możecie robić :wink: :lol: . Ja specjalnie nie przepadam za Węgrami (ale to mój problem :lol: ) więc generalnie planowałem ewentualny nocleg w okolocach Karlovaca (na drodze do Plitvickich jezior, ale jakoś zasze tak się składało, że dojeżdżałem na miejsce za jednym zamachem. Zaznaczę jednak iż jeżdżę "bardzo komfortowym farancuzem" więc tej drogi tak się nie czuje. IMO najlepszy jest nocleg w Karlovacu, aby potem w godzinach przed południowych dotrzeć na miejsce i spokojnie szukać apartamentu.
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 13.08.2010 16:03

Miena W napisał(a):....mógłbyś mi na priva wysłać jaka drogą z Ryk polecasz aby jechac ?:)
....


Podaj jakiś kontakt na mail'a "lechu67@vp.pl" bo pw nie działa.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108016
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.08.2010 16:24

Miena W napisał(a):wybaczcie moją pomyłke :oops:
a możecie mi jeszcze podpowiedzieć ile czasu może trwać podróż z polski przez słowacje i węgry do takiej atrakcji jak 'Plitvicka jezera ' :wink: około 12h ?


Witaj, czy małe litery w nazwach krajów to też pomyłka :?: :wink:

PS Zwiedzanie Balatonu radzę odpuścić (co najwyżej zatrzymać się na nocleg)
Jeziora Plitwickie trzeba koniecznie zobaczyć :D

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Przstanek na nocleg-Węgry(Balaton) czy Jeziora polivejskie?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone