Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kostef
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 16.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostef » 27.06.2024 09:54

kaeres napisał(a):Pierwszy raz w życiu (na jakieś 16-18 razy) jechałem przez Wiedeń w dzień.
To był zarazem ten drugi czyli ostatni.
Nigdy więcej przez Wiedeń w dzień.

Kiedys, gdy jedzilem sluzbowo do Węgier, tak wychodziło że około 16-17 godziny przejeźdzałem przez Wiedeń - zarówno w poniedziałek jak i w czwartek (dojazd + powrót) i generalnie były korki, ale nie powiedziałbym że większe niż np. Warszawa.

Oczywiście nocą jest nieporównywalnie lepiej.
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 27.06.2024 10:24

kostef napisał(a):......generalnie były korki, ale nie powiedziałbym że większe niż np. Warszawa.

Oczywiście nocą jest nieporównywalnie lepiej.

Otóż to. Kto pojeździł w szczycie po Warszawie temu Wiedeń nie taki straszny.
bledzik
zbanowany
Posty: 204
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 27.06.2024 11:46

nie ma tragedii z tym Wiedniem, to i tak jest najszybsza trasa.
zerknijcie sobie na webcam i google maps na natężenie ruchu jeśli nie wierzycie komuś kto jeździ często.
np teraz ( godz.ok. 12) - spowolnienie tylko na jednym odcinku ok. 2 km
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3038
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 27.06.2024 12:09

Jeżeli wierzysz bezgranicznie w google`a, a nie w to co piszę bo przeżyłem...to raczej nie mam argumentów.
Jechałem z Włoch i przed Wiedniem, zjazd na Wiener Neustadt był tak zawalony, że zgroza. 3 pasy na beton zakorkowane +25 minut.
Jak to ominęliśmy to już sobie wyobrażałem co będzie w Wiedniu no bo cała ta hołota tam jedzie.
No to tęskniłem za poprzednim korkiem :)
Trasę miałem mieć na 9h, a zeszło 11,5h.

Najszybsza trasa zależy od pory dnia. Już będę jeździł tylko na noc.
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 27.06.2024 13:46

kaeres napisał(a):Jeżeli wierzysz bezgranicznie w google`a, a nie w to co piszę bo przeżyłem...to raczej nie mam argumentów.
Jechałem z Włoch i przed Wiedniem, zjazd na Wiener Neustadt był tak zawalony, że zgroza. 3 pasy na beton zakorkowane +25 minut.
Jak to ominęliśmy to już sobie wyobrażałem co będzie w Wiedniu no bo cała ta hołota tam jedzie.
No to tęskniłem za poprzednim korkiem :)
Trasę miałem mieć na 9h, a zeszło 11,5h.

Najszybsza trasa zależy od pory dnia. Już będę jeździł tylko na noc.

No ale przecież inni też jeżdżą i mają swoje doświadczenia. Mnie nie zapadła w pamięć taka sytuacja jaką opisujesz. Przez Wiedeń przemykamy ok 13-14. Pewnie że są auta ale bez przesady, zatoru nie ma. Chyba, że jest kolizja czy coś takiego. Najczęściej to sobota jak jadę.
kostef
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 16.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostef » 27.06.2024 14:02

kaeres napisał(a):Jeżeli wierzysz bezgranicznie w google`a, a nie w to co piszę bo przeżyłem...to raczej nie mam argumentów.
Jechałem z Włoch i przed Wiedniem, zjazd na Wiener Neustadt był tak zawalony, że zgroza. 3 pasy na beton zakorkowane +25 minut.
Jak to ominęliśmy to już sobie wyobrażałem co będzie w Wiedniu no bo cała ta hołota tam jedzie.
No to tęskniłem za poprzednim korkiem :)
Trasę miałem mieć na 9h, a zeszło 11,5h.

Najszybsza trasa zależy od pory dnia. Już będę jeździł tylko na noc.

Dlaczego 'hołota' ?

A jedno, dwa, pięć przeżyć to nie reguła.
Mi tez się z pracy kiedyś przytrafiło się wracać 1,5h, gdzie normalnie jadę 40 minut... to nie powód.

Zgodzę się z tym że po prostu... nocą szybciej.
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 27.06.2024 14:12

Jechaliśmy w nocy, 19.06 wyjechaliśmy z Dąbrowy Górniczej o 19:30, przez Czechy, Austrię, Słowenię, zero korków, mały ruch, kilka postojów po drodze na kawkę i pogaduchy (jechaliśmy na 2 auta). Na miejscu (Gradac) byliśmy ok. 8 rano, droga super. Jedynie co to w Czechach zastała nas mega ulewa (widzieliśmy 2 wypadki w ciągu kilku minut) więc jechało się wolno.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3038
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 27.06.2024 14:27

kostef napisał(a):Dlaczego 'hołota' ?

A jedno, dwa, pięć przeżyć to nie reguła.
Mi tez się z pracy kiedyś przytrafiło się wracać 1,5h, gdzie normalnie jadę 40 minut... to nie powód.

Zgodzę się z tym że po prostu... nocą szybciej.


Hołota na śląsku to dużo ludzi.
1 na 18 bezproblemowych razy wystarczy abym już nigdy nie próbował :)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1265
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 27.06.2024 16:29

kaeres napisał(a):Pierwszy raz w życiu (na jakieś 16-18 razy) jechałem przez Wiedeń w dzień.
To był zarazem ten drugi czyli ostatni.
Nigdy więcej przez Wiedeń w dzień.

Tam zawsze na czerwono ścieżki świecą w ciągu dnia, Bratysława jest lepszym rozwiązaniem.
bledzik
zbanowany
Posty: 204
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 28.06.2024 10:57

kaeres napisał(a):Jeżeli wierzysz bezgranicznie w google`a, a nie w to co piszę bo przeżyłem...to raczej nie mam argumentów.
Jechałem z Włoch i przed Wiedniem, zjazd na Wiener Neustadt był tak zawalony, że zgroza. 3 pasy na beton zakorkowane +25 minut.
Jak to ominęliśmy to już sobie wyobrażałem co będzie w Wiedniu no bo cała ta hołota tam jedzie.
No to tęskniłem za poprzednim korkiem :)
Trasę miałem mieć na 9h, a zeszło 11,5h.

Najszybsza trasa zależy od pory dnia. Już będę jeździł tylko na noc.


człowieku, ja tam jeżdże często i przeważnie pokrywa się z googlem.
ale nie będę dyskutował z człowiekiem który jechał raz i miał korek
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3038
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 28.06.2024 11:10

Jechałem tam 18 razy...
I raz miałem korek bo tylko raz jechałem w dzień :)
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 866
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 28.06.2024 21:13

@kaeres ja też uwielbiam jeździć w nocy i 99% zatorów w Europie jakie przeżyłem to w dzień. Niestety wiele osób wie lepiej gdzie, jak, i ile jeździmy...
kostef
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 16.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) kostef » 01.07.2024 07:29

A na domiar złego, google próbuje manipulować ruchem jak w Emiratach pogodą.
Nie ma powodu do kłótni. Każdy jedzie jak chce, każdy ma swoją opinie.
Najważniejsze by pisać prawdę - tj. 1 raz jechałem w dzień i ten jeden raz miałem korki - czyli za każdym razem/zawsze etc.:)
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1260
Dołączył(a): 15.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 01.07.2024 09:42

Wiadomość dla zwolenników jazdy do Chorwacji przez Pragę, Czeskie Budziejowice. W Tym miesiącu planowane jest otwarcie autostrady na objeździe Budziejowic. Trwają też roboty na ostatnim odcinku do granicy z Austria.
bledzik
zbanowany
Posty: 204
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 01.07.2024 11:13

człowieku jesteś niespełna rozumu i tyle. jechał jeden raz i bredzi o korkach . na dodatek dyskutuje z kimś kto jeździ min. kilka razy w roku od kilkunastu lat.
to forum to prawie same ułomy i biedota uważająca swoje gruzy za lepsze niż nowe auta,bez rozeznania w czymkolwiek.
opuszczam to bo nie ma sensu tu czytać czegokolwiek - więcej szkody niż pożytku w prawie każdym wątku
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 365
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone