Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16054
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.06.2024 10:42

Wiedeń.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2411
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.06.2024 11:41

tranquilo napisał(a):Pytanie do tych co zatrzymują się w Austrii na dłużej niż siku.

Czy możecie polecić jakąś miejscowość w okolicy trasy Wiedeń-Graz żeby spędzić tam cały dzień i zjeść coś dobrego?


Pomiędzy Wiedniem a Grazem trudno będzie znaleźć miejsce, gdzie byłoby co robić przez cały dzień - to nie jest rejon wybitnie turystyczny.

Jeśli interesujesz się historią, to zaraz za Wiedniem mogę polecić 3 ważne w historii Austrii miejsca, wszystkie względnie blisko siebie:
1. Pałac i park w Laxenburgu, gdzie Sisi spędziła swój słynny samotny miesiąc miodowy, w dodatku z teściową (moim zdaniem średnio ciekawe, zwłaszcza w porównaniu z Hofburgiem czy Schonbrunn)
2. Husarentempel - budowla w stylu greckim na wzgórzu na p[pamiątkę jednej z bitew z czasów napoleońskich - wspaniała panorama Wiednia, ale podejście wymaga trochę wysiłku
3. Mayerling - pałacyk myśliwski, gdzie zabił się arcyksiążę Rudolf

Ale jeśli miałbym osobiście decydować, co zobaczyć, to zdecydowanie pozostałbym we Wiedniu - tam jest zwiedzania na kilka dni spokojnie. A do Grazu stamtąd raptem 2 godziny drogi.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11257
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.06.2024 13:30

tranquilo napisał(a):Pytanie do tych co zatrzymują się w Austrii na dłużej niż siku.

Czy możecie polecić jakąś miejscowość w okolicy trasy Wiedeń-Graz żeby spędzić tam cały dzień i zjeść coś dobrego?


Odbijcie z drogi na Grüner See, nocleg można zrobić w Bruck an der Mur.
Spokojnie na cały dzionek.

No i sam Graz również polecam.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1488
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 23.06.2024 14:50

Dzięki za podpowiedzi, pooglądam wasze sugestie.

Generalnie co do Wiednia to nie moje klimaty.
Nie lubię specjalnie miast i zwiedzania.

Bardziej kręcą mnie miejsca ciekawe krajobrazowo. Najlepiej jakieś góry.

No i tak zakładam że nie typowo musi to być przy tej trasie ale jakieś odbicie biorę pod uwagę.

W niedzielę o 8:00 rano chce być w Drveniku.
I plan jest taki żeby nie jechać typowo na noc, ale ruszyć rano w sobotę i zatrzymać się gdzieś w Austrii. Coś zobaczyć, (nigdy Austrii za dnia nie widziałem) i wieczorem ruszyć dalej. A za Zagrzebiem gdzieś się zdrzemniemy w autach.
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 23.06.2024 16:29

tranquilo napisał(a):Dzięki za podpowiedzi, pooglądam wasze sugestie.

Generalnie co do Wiednia to nie moje klimaty.
Nie lubię specjalnie miast i zwiedzania.

Bardziej kręcą mnie miejsca ciekawe krajobrazowo. Najlepiej jakieś góry.

No i tak zakładam że nie typowo musi to być przy tej trasie ale jakieś odbicie biorę pod uwagę.

W niedzielę o 8:00 rano chce być w Drveniku.
I plan jest taki żeby nie jechać typowo na noc, ale ruszyć rano w sobotę i zatrzymać się gdzieś w Austrii. Coś zobaczyć, (nigdy Austrii za dnia nie widziałem) i wieczorem ruszyć dalej. A za Zagrzebiem gdzieś się zdrzemniemy w autach.

To może jak góry i chcielibyście pochodzić, to zajechać do Hartbergu. Ładne miasteczko, a w nim początek i koniec pętli na Ringkogel. Pętla ma 8km i średnio zajmuje z 3h. To nie cały dzień ale tu kawka, tam lody i czas popłynie...
Tu opis z netu:
"Panoramiczny okrężny szlak turystyczny we wschodniej Styrii.
Zaczynając w historycznie interesującym centrum Hartberg, ta piękna i popularna trasa prowadzi nas wzdłuż zielonych brzegów potoku Brühlbach do kaplicy Sankt Hubertus. Stamtąd podążamy popularnym szlakiem pieszym i biegowym do Ringkogel. Tutaj znajduje się 30-metrowa wieża widokowa "Ringwarte", która jest otwarta tylko wtedy, gdy dostępny jest catering, czyli zwykle w ciągu dnia. Stąd roztacza się wspaniały panoramiczny widok na wzgórza Wschodniej Styrii. Na wzgórzu Penzendorfer Höhe (530 m n.p.m.) można natknąć się na kurhany z czasów rzymskich. Na trasie znajdują się punkty gastronomiczne."
BartNS
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 23.06.2024 21:19

Świetny pomysł. Kolega wczesniej wstaje kilka godzin jazdy, 8 km w 3 h na lekki spacerek nie wygląda. A później 8 godzin jazdy w nocy. Z mojej perspektywy to pierwsza drzemka byłaby w Słowenii.
Ile ty masz czasu że robisz za Google na forum. Chociaż napisz, znalazłem, ale nie byłem bo kogoś wsadzisz kiedyś na minę.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1488
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 23.06.2024 22:11

Spokojnie, każda rada jest cenna i warta rozważenia.
A ja swój rozum mam i na pewno nie porwę się na coś czego nie ogarnę fizycznie.

Pomysł na przystanek w Austrii powstał w chwili gdy okazało się że pierwszy raz w życiu jedziemy w sobotę.
Zawsze to było w jakiś dzień tygodnia i ruszałem po pracy.

A że teraz jedziemy w sobotę, to stwierdziliśmy że nie chcemy cały dzień czekać na wieczór żeby ruszyć, tylko wystartujemy rano i gdzieś w Austrii zjedziemy żeby spędzić czas do wieczora właśnie tam. Bo jak pisałem wyżej, nigdy Austrii nie widziałem za dnia.

Jak ruszę o 9:00 to będę tam gdzieś po 13:00 (w zależności gdzie ostatecznie zdecydujemy się zatrzymać).

Dlatego szukam jakiegoś miejsca po prostu ładnego dla oka, gdzie znajdę też coś dobrego do zjedzenia. Żeby przez kilka godzin nacieszyć oko i kubki smakowe.

A potem pewnie gdzieś o 19:00-20:00 ruszę dalej i jak już wspominałem, jak się zmęczę około północy to idę spać gdzieś do 4:00 może 5:00. Tak żeby było bezpiecznie przed wszystkim.

Dziękuję za wszystkie pomysły.
Usiądę do zdobywania o nich informacji i z pewnością po wszystkim podzielę się wrażeniami
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 23.06.2024 22:50

tranquilo napisał(a):Spokojnie, każda rada jest cenna i warta rozważenia.
A ja swój rozum mam i na pewno nie porwę się na coś czego nie ogarnę fizycznie.

I wszystko w temacie. Życzę spoko jazdy i fajnych miejsc. Austria jest ładna i ciekawa. Pozdrav.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2411
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.06.2024 23:09

BartNS napisał(a):Świetny pomysł. Kolega wczesniej wstaje kilka godzin jazdy, 8 km w 3 h na lekki spacerek nie wygląda. A później 8 godzin jazdy w nocy. Z mojej perspektywy to pierwsza drzemka byłaby w Słowenii.
Ile ty masz czasu że robisz za Google na forum. Chociaż napisz, znalazłem, ale nie byłem bo kogoś wsadzisz kiedyś na minę.

:plusone:

Czytając jego mądrości na forum, zastanawiam się, czy on w ogóle kiedykolwiek wyjechał poza Polskę, czy wszystko, co pisze, kopiuje bezmyślnie z netu.
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 23.06.2024 23:35

marekkowalak napisał(a):
BartNS napisał(a):Świetny pomysł. Kolega wczesniej wstaje kilka godzin jazdy, 8 km w 3 h na lekki spacerek nie wygląda. A później 8 godzin jazdy w nocy. Z mojej perspektywy to pierwsza drzemka byłaby w Słowenii.
Ile ty masz czasu że robisz za Google na forum. Chociaż napisz, znalazłem, ale nie byłem bo kogoś wsadzisz kiedyś na minę.

:plusone:

Czytając jego mądrości na forum, zastanawiam się, czy on w ogóle kiedykolwiek wyjechał poza Polskę, czy wszystko, co pisze, kopiuje bezmyślnie z netu.

Przecież miałeś nie czytać. Moderator dawał instrukcję jak to zrobić. Nie męcz się bo jeszcze jakaś dziura w drodze ci umknie.
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 24.06.2024 08:10

marekkowalak napisał(a):
BartNS napisał(a):Świetny pomysł. Kolega wczesniej wstaje kilka godzin jazdy, 8 km w 3 h na lekki spacerek nie wygląda. A później 8 godzin jazdy w nocy. Z mojej perspektywy to pierwsza drzemka byłaby w Słowenii.
Ile ty masz czasu że robisz za Google na forum. Chociaż napisz, znalazłem, ale nie byłem bo kogoś wsadzisz kiedyś na minę.

:plusone:

Czytając jego mądrości na forum, zastanawiam się, czy on w ogóle kiedykolwiek wyjechał poza Polskę, czy wszystko, co pisze, kopiuje bezmyślnie z netu.

Oczywiście że byłem. Nawet raz byłem w Płocku :lool:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16054
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.06.2024 08:59

tranquilo napisał(a):Jak ruszę o 9:00 to będę tam gdzieś po 13:00 (w zależności gdzie ostatecznie zdecydujemy się zatrzymać).
Ja tak zwiedzałam np. Bratysławę czy na powrocie Wiedeń. Pomysł dla mnie fajny i spokojnie do zrealizowania, zwłaszcza że wyjedziesz rano wypoczęty.

Skoro nie miasto to w bok od Wiednia i Bratysławy (nie wiem jaką trasa dojedziesz do Wiednia) jest Jezioro Nezyderskie. Osobiście nie byłam, ale szwagierka chwaliła sobie tam wypad na cały dzień będąc w Wiedniu.

Namawiam na Wiedeń, ale nie na samo miasto, ale Schoenbrunn - to nie tylko pałac, ale bardzo duży park z oranżerią, zoo, wzgórzem z Gloriette, labiryntem
https://www.schoenbrunn.at/fileadmin/co ... mplett.pdf
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1265
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 24.06.2024 09:20

Jadąc do, zahaczyć można jeszcze o Eisenstadt i zwiedzić pałac rodziny Estrehazy gdzie nadwornym grajkiem był Mozart a cesarz miał takie długi u nich, że musiał liczyć się z ich zdaniem.
Za pałacem jest spory park.
https://esterhazy.at/schloss-esterhazy
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1488
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 27.06.2024 05:14

piekara114 napisał(a):(nie wiem jaką trasa dojedziesz do Wiednia)


Klasycznie: Ostrava, Brno, Mikulov, Wiedeń
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3038
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 27.06.2024 09:49

Pierwszy raz w życiu (na jakieś 16-18 razy) jechałem przez Wiedeń w dzień.
To był zarazem ten drugi czyli ostatni.
Nigdy więcej przez Wiedeń w dzień.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 364
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone