Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3038
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 05.07.2023 15:03

Jak na ten moment wygląda miejsce w okolicach Mikulova ?
Most przejezdny bo coś kojarzę w przeszłości, że z nim był problem ?
Alternatywa przez Brzecław (zawsze tamtędy jeżdżę) jak w tym roku ?
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 195
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 05.07.2023 16:11

kaeres napisał(a):Jak na ten moment wygląda miejsce w okolicach Mikulova ?
Most przejezdny bo coś kojarzę w przeszłości, że z nim był problem ?
Alternatywa przez Brzecław (zawsze tamtędy jeżdżę) jak w tym roku ?

Wahadła już nie ma, bo chyba o to pytasz. Nie pamiętam, czy nawet w zeszłym roku jeszcze było.
Do tego ładny równy asfalt od końca autostrady do samego Mikulova.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 901
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 06.07.2023 11:10

A faktycznie aż tak dużo remontów jest w Czechach? Planuję CZ przejechać w nocy, więc korków raczej się nie spodziewam, ale może jednak warto inną drogę wybrać?
marecky81
zbanowany
Posty: 641
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 06.07.2023 11:19

Koenig napisał(a):A faktycznie aż tak dużo remontów jest w Czechach? Planuję CZ przejechać w nocy, więc korków raczej się nie spodziewam, ale może jednak warto inną drogę wybrać?


Na trasie od Ostrawy do Brna bardzo dużo. Pachołki na drodze i wąskie pasy wytyczone na żółto. Nocą drogą wybitnie niekomfortowa.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8042
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.07.2023 11:36

Koenig napisał(a):A faktycznie aż tak dużo remontów jest w Czechach? Planuję CZ przejechać w nocy, więc korków raczej się nie spodziewam, ale może jednak warto inną drogę wybrać?

Jechałem w tym roku w dzień, tam w piątek rano powrót w niedzielę popołudniu. Robót trochę jest ale nigdzie nie stałem w korku.
Tu masz mapkę z bieżącą sytuacją na drogach w Czechach https://dopravniinfo.cz/
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 901
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 06.07.2023 11:45

Dzięki za odpowiedź. Jest ich więcej niż w poprzednich latach? Bardzo się ich nie boję, jestem z południa PL więc w CZ będę jeszcze wypoczęty. A jeśli nie tworzą się korki to chyba nie będzie źle. Najwyżej powrót przeorganizuję.
bledzik
zbanowany
Posty: 204
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 06.07.2023 12:04

przez Czechy od granicy z PL do Mikulova jechałem 2 godz 15 min, jazda całkowicie płynna. Przebudów kilka jest ale nie są uciążliwe w dzień
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8042
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.07.2023 12:22

Koenig napisał(a):Dzięki za odpowiedź. Jest ich więcej niż w poprzednich latach? Bardzo się ich nie boję, jestem z południa PL więc w CZ będę jeszcze wypoczęty. A jeśli nie tworzą się korki to chyba nie będzie źle. Najwyżej powrót przeorganizuję.

Wydaje mi się że było ich mniej niż w poprzednich latach, szczególnie na najgorszym odcinku czyli Ołomuniec - Brno było tylko jedno zwężenie.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 901
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 06.07.2023 16:34

Dzięki @dids76
Wygląda na to, że jednak pojadę przez CZ :D
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 195
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 06.07.2023 17:27

marecky81 napisał(a):
Koenig napisał(a):A faktycznie aż tak dużo remontów jest w Czechach? Planuję CZ przejechać w nocy, więc korków raczej się nie spodziewam, ale może jednak warto inną drogę wybrać?


Na trasie od Ostrawy do Brna bardzo dużo. Pachołki na drodze i wąskie pasy wytyczone na żółto. Nocą drogą wybitnie niekomfortowa.

TIRy śmigały tam nocą 100km/h, a Ty piszesz, że droga wybitnie niekomfortowa :roll: Czas przejazdu nocą 2 godziny z minutami bez szaleństw.
bledzik
zbanowany
Posty: 204
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 07.07.2023 08:29

ja przez Czechy zawsze przejeżdżam szybko i bezproblemowo, raz na 10. zdarzają się większe utrudnienia, przez Czechy przejeżdżam kilka razy w ciągu roku
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 11.07.2023 00:52

bledzik napisał(a):ja przez Czechy zawsze przejeżdżam szybko i bezproblemowo, raz na 10. zdarzają się większe utrudnienia, przez Czechy przejeżdżam kilka razy w ciągu roku


Nam w tym roku jak wszędzie szło w miarę gładko to w Czechach akurat nie. Na wakacje wyjeżdżaliśmy w sobotę 24.06.2023. Wtedy skończyły się remonty w kilku miejscach i Czesi demontowali infrastrukturę z tym związaną przez co były dodatkowe utrudnienia w ruchu :? . Przed Mikulovem był wypadek i wprowadzono ruch wahadłowy a że było to na skrzyżowaniu to wahadło było dla czterech kierunków i bardzo długo nam tam zeszło. Przez Czechy bez zatrzymywania się na parkingach przejazd zajął nam 3 godziny 10 minut :| .
W drodze powrotnej w minioną niedzielę (10.07.2023) pod koniec autostrady w Austrii Google poinformowało, że znów na tym odcinku jest problem i zaproponowało trasę szybszą o 16 minut. Tym razem się skusiłem i minęliśmy Mikulov szerokim łukiem docierając do autostrady D2 prowadzącej od granicy Słowackiej. Po drodze przejeżdżaliśmy przez fajne Czeskie miasteczka i aż kusiło by się zatrzymać ale daleka droga przed nami i wysoka temperatura (ok 34 - 35 stopni) nas powstrzymały. Tym razem przejazd przez Czechy zajął 2 godziny 30 minut.
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5032
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 11.07.2023 11:35

boboo napisał(a):(...) plakietkę ekologiczną (od kategorii N1 i wyżej)
(...)
Plakietka kosztuje coś około 30 € (w punktach ÖAMTC - odpowiednik niemieckiego ADAC) i jest "dożywotnia" (bo powiązana z numerem VIN, a nie z numerem rejestracyjnym).
(...)
Napiszę po zakupie, "co, jak i ile".
Teoretycznie nie powinienem pisać, bo nie zakupiłem, ale...
byłem w owym punkcie ÖAMTC w Villach. W sobotę, 24.06.2023, przed południem. Punk otwarty, wszystko "cacy".
- poproszę plakietkę
- nie da rady
- ???
- dzisiaj sobota. w soboty nie sprzedajemy plakietek środowiskowych. za dużo wypełniania, proszę przyjść w normalny dzień roboczy.
- 8O 8O :roll:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 22.07.2023 23:02

michał1234
Croentuzjasta
Posty: 372
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 21.08.2023 16:42

Czy na odcinku Mikulov - Pohorelice (trasa Brno - Wiedeń) planowana jest budowa autostrady?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 354
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone