Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 18.06.2023 12:39

Po czwarte: duuużo mniejszy ruch przez SK/HU
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2976
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 18.06.2023 13:09

Lawliet napisał(a):Po czwarte: duuużo mniejszy ruch przez SK/HU

Dokładnie, też przez lata jeżdziłem CZ-A-SLO-HR
Teraz już tylko przez Węgry i Słowację i niby jest dłużej czasowo ale po takiej trasie nie jestem w ogóle zmęczony.
Tak więc wolę wolniej ale z o niebo mniejszym ruchem a przy tym mniejszym zmęczeniem. Każdy wybierze co mu tak bardziej pasuje.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1265
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 18.06.2023 13:45

yzedef napisał(a):
Lawliet napisał(a):Po czwarte: duuużo mniejszy ruch przez SK/HU

Dokładnie, też przez lata jeżdziłem CZ-A-SLO-HR
Teraz już tylko przez Węgry i Słowację i niby jest dłużej czasowo ale po takiej trasie nie jestem w ogóle zmęczony.
Tak więc wolę wolniej ale z o niebo mniejszym ruchem a przy tym mniejszym zmęczeniem. Każdy wybierze co mu tak bardziej pasuje.

Przez CZ-SK-H jest szybciej niż przez CZ-A-SLO objazdem, warunkiem jest jazda przez Cieszyn a Żywiec-Zwardoń.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2292
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 19.06.2023 13:04

histe napisał(a):Zapominasz o licznych ograniczeniach po drodze, i zakorkowanym Wiedniu ( no moze oprócz nocy) .

Dokładnie - obwodnica Wiednia północ-południe to droga przez mękę. Jeżeli wjeżdżasz od Bratysławy i omijasz Wiedeń np. S1 od pd.-wch., jest znacznie luźniej.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2976
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 19.06.2023 14:06

wielbiciel napisał(a):Przez CZ-SK-H jest szybciej niż przez CZ-A-SLO objazdem, warunkiem jest jazda przez Cieszyn a Żywiec-Zwardoń.

Z mojego miejsca nie jest szybciej, wiem co pisze bo jeżdżę do Cro już od ponad 10 lat. Tak jak napisałem nie o czas tu chodzi tylko o komfort podróży, który jest zdecydowanie lepszy przez puste Węgry. 30-40 minut to nic na długości całej trasy.
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 19.06.2023 14:34

yzedef napisał(a):
wielbiciel napisał(a):Przez CZ-SK-H jest szybciej niż przez CZ-A-SLO objazdem, warunkiem jest jazda przez Cieszyn a Żywiec-Zwardoń.

Z mojego miejsca nie jest szybciej, wiem co pisze bo jeżdżę do Cro już od ponad 10 lat. Tak jak napisałem nie o czas tu chodzi tylko o komfort podróży, który jest zdecydowanie lepszy przez puste Węgry. 30-40 minut to nic na długości całej trasy.


Z mojego też nie jest szybciej (różnica to mniej więcej 40 minut do godziny), ale też od lat jeżdżę przez Słowację i Węgry. Mniejszy ruch na drogach, jedzie się spokojniej, częściej można się zatrzymać, itd. i mi to akurat bardzo odpowiada.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 866
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 19.06.2023 19:26

Nocą od przejścia granicznego w Gorzyczkach przez Ostrawę, Brno i dalej:

1) Mikulov, (A), Wiedeń, Graz, (SLO - autostradą), Zagrzeb - Lucko
2) (SK), Bratysława, (H), M86, Szombathely, 86, Lenti, M70, (HR), Zagrzeb - Lucko

- jest dobrą godzinę szybciej opcją nr 2 i taniej.
mahum
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahum » 19.06.2023 20:19

2019, 2021, 2022 jechałem przez Wiedeń sześciokrotnie, w godzinach 13:30-17:00 i przejazd każdorazowo był płynny. Wpisując dziś obydwie trasy w GM, wyszło prawie godzinę dłużej przez Słowację i Węgry.
Są miejsca (Brno, Mikulov, okolice Wiednia właśnie i Grazu), gdzie natężenie ruchu jest spore ale trasa jest generalnie szybka. Słowenię robię oczywiście autostradami. Co do Węgier, to nigdy nie jechałem M86, natomiast na M0 kilka lat temu straciłem z godzinę w korku. Poza tym od strony Słowenii wjeżdża się na obwodnicę Zagrzebia od Zapresica, gdzie ruch jest mniejszy niż od granicy węgierskiej. Wiem również, że na bardziej popularnych odcinkach autostrad węgierskich tworzą się większe kongestie ruchu niż np. na autostradzie Wiedeń - Wiener Neustad gdzie na początku mamy cztery, a później trzy pasy.

Poza tym zwyczajowo na MOPie Oldtimer Zöbern - Autobahnraststation & Motorhotel odwiedzam swojego kolegę:

Nie jest to co prawda Krzysiu Velde, ale również wzbudza sympatię:)
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 866
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 19.06.2023 22:03

Na Węgrzech jedynej drogi z większym ruchem masz całe 5,5 km autostrady M1. To co mapy pokazują to jedno, a rzeczywistość to drugie. Pomijając już korki, wypadki i ruch na daną chwilę to są drogi, na których w magiczny sposób minut ubywa. Pisanie o M0 to tak samo jakbyś podał obwodnicę Belgradu. W Chorwacji byłem kilkanaście razy i zawsze na wschód od Lucko było spokojnie, a na zachód odwrotnie, więc jakby odwrotnie o tym co Ty piszesz.

Na ten moment trasę do Zadaru pokazuje mi:
przez Wiedeń 1084 km - 11 h 9 min czyli realnie ok. 10 h 30 min
przez Bratysławę 1089 km - 11 h 29 min czyli realnie ok. 9 h

Nie zmienia to faktu, że przez Wiedeń jest prostsza, jednak ten Wiedeń i 60/80 oraz nocne 100 w (A) ciągną się niemiłosiernie.
mahum
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahum » 19.06.2023 23:06

Kilka lat temu jechałem w piątkowe popołudnie M3 - z Budapesztu na wschód. Ruch jak u nas na A2 między Strykowem a Pruszkowem. Co dziwne - większość była na węgierskich, nie żadnych ukraińskich blachach, a to droga wprost na Ukrainę.
Co do powyższego - gdzie chcesz nadgonić aż 2,5 h jadąc przez Bratysławę? Jest więcej dróg krajowych, gdzie częściej traci się czas przejazdu niż na autostradach.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8042
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.06.2023 06:20

Nie porównuj M0 z M86, to tak jakby u nas porównać S8 w Warszawie z S61. M86 jest praktycznie pusta. Dalej na 86 też wielkiego ruchu nie ma, a i wioski trafiają się rzadko. To samo w Chorwacji, na A4 jest o wiele mniejszy ruch niż na A2. Jechałem w ubiegłą sobotę i A4 była pusta a w Lučko i na A1 był dosyć spory ruch, więc większość aut musiała przyjechać od strony A2.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2903
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 20.06.2023 06:53

Jadać od strony (Węgier) autostardą a2 w kierunku Zagrzebia jeszcze nigdy nie miałem większego ruchu niż na A1 od Słowenii. Po 3 sezonach jazdy przez Cz-Aus-Slo i jednym przez Niemecy ( mieszkam na północy) kolejne 5 sezonów jeżdziłem przez Węgry ( głownie 86) i na razie tak zostaję ( raz mieliśmy problemy jadąć wyjątkowo na powrocie przez Budapeszt- remont na wiadukcie czy coś w tym stylu). Jak dla mnie trasa przez Węgryjest wygodniejsza, o wiele mniej sytuacji gdzie trafiałem na korki, m.in często na powrocie Wiedeń, Graz czy "zwężki" na robotach w Austrii. Czasowo wychodzi podobnie, ciut taniej winiety i nocleg wychodzi zazwyczaj taniej na Wegrzech niż w Austrii czy Słowenii.
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 20.06.2023 07:28

Nie zachwalajcie już tak tego SK/HU, bo nam się skończy to drogowe eldorado :lol:
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 226
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 20.06.2023 11:01

Jeździłem kilkakrotnie różnymi trasami i jak dla mnie opcją Węgierska przez Lenti jest zdecydowanie szybsza spokojniejsza i tańsza niż przez Austrię i Słowenia.Oczywiscie jeśli chodzi o jazdę w dzień.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 20.06.2023 13:00

witam, troszkę offtopic ale nie zalazłem właściwego wątku.
Zagrzeb/Lucko - jak iz ja od kilku grubych lat jeżdżę na nocą to nie mam żadnego problemu na bramach. Ale jak wyglądają brami w soboty wieczorem? CO prawda interesuje mnie dopiero początek września, ale będę miał jakieś odniesienie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 350
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone