Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Austrię w czasie EURO 2008

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dorota.mk
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.05.2008
Przez Austrię w czasie EURO 2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota.mk » 12.05.2008 19:47

Witam,
Chcę jechać do Chorwacji ok. 13 czerwca. Jadę z Łodzi (pierwszy raz) z dziećmi 14 i 4 lata (no i mężem), a najlepsza trasą wydaje mi się droga przez Cieszyn-Czechy-Austria-Słowenia. I tu mam wątpliwości, czy przejazd przez Austrię w tym czasie to dobry pomysł bo:
1. tłumy kibiców - korki na drogach, przejściach granicznych,
2. wszystkie służby porządkowe postawione na nogi - częste kontrole,
3. brak wolnych miejsc noclegowych - wysokie ceny,
4. i tak dalej........

Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam , Dorota.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.05.2008 20:15

Co się martwisz?
Jedź i tyle. Schengen podobno zawieszone z uwagi na kiboli, korki w Wiedniu mogą być.
Reszta bez znaczenia.
Drive, drive!!!!!!! 8)
dorota.mk
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota.mk » 14.05.2008 07:40

Dzięki za odpowiedź, ale to, że Austria zawiesza Schengen na czas mistrzostw tym bardziej budzi mój niepokój - śnią mi się tłumy kibiców na przejściach granicznych, szczegółowo sprawdzanych przez celników, a w tym tłumie my z marudząca 4-latką, przyszpilkowaną na tylnym siedzeniu do fotelika, hm... :D :?:

Teraz to myślę czy ominąć całą Austrię, czy tylko Wiedeń szerokim
łukiem :?:
Dorota
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 14.05.2008 08:13

Ominiecie samego Wiednia tez niewiele moze dac, trzeba by znac kalendarz meczy bo mecze beda zarowno w Wiedniu , Grazu, Klagenfurcie czyli mistach przez ktore jezdzi sie do Cro.
Dlatego miedzy innymi my jedziemy 7-8 lipca
Ostatnio edytowano 14.05.2008 10:53 przez petr, łącznie edytowano 1 raz
APIMA
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 14.04.2008
Mam podobny problem...

Nieprzeczytany postnapisał(a) APIMA » 14.05.2008 10:51

Jadę 14 czerwca na Rab w tym dniu są dwa spotkania ale większość odbywa się wieczorami więc tłok na drogach powinienem ominąć z zapasem bo chce wystartować w okolicach 2:00. A tu ściąga:
http://www.euro-mistrzostwa.com/terminarz2008.php
Bierut
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bierut » 26.05.2008 12:22

Ja tez mam takie obawy wiec zmieniam trase przejazdu. I wydaje sie ze nic na tym nie strace.
Poniewaz ruszam z Jeleniej Gory wiec jade przez Czechy (Praga, Brno)Slowacje (Bratyslawa), Wegry (droga nr 86), troszeczke przez Slowenie (Lendava) i wpadam na autostrade w Chorwacji (okolice Cakovec) i dalej rura w okolice Riwiery Makarskiej. Zalety: omijam Austrie (oszczedzam dodatkowo 15 E na winietach :D ) i platna Slovenie (winiety).
dynastia15
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 25.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dynastia15 » 29.05.2008 13:18

Witajcie,
Ja jade do Chorwacji 12stego czerwca i mam nocleg w Austrii a konkretnie u znajomego w Wiedniu.
Mma nadzieje ze nie będzie żadnych problemów z przejazdem wkońcu to Europa a nie Polska:))
Pozdrawiam
Bierut
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bierut » 29.05.2008 14:21

Generalnie ok 60 tys kibicow wiecej na drogach to pewnie niewiele w porownaniu z mieszkancami Wiednia udajacymi sie do pracy. Problem moze byc na granicach. Pamietam (wtedy mieszkalem w Holandii blisko granicy z Niemcami) kolejki z powodu kontroli w trakcie mistrzost. A normalnie to tam nie ma juz granicy . Jak zmieniam trase bo akurat w niedziele 22 czerwca bylbym ok 20 w Wiedniu czyli tuz przed meczem polfinalowym, a stadion jest przy drodze. Nie bez znaczenia jest sprawa winiet w Slowenii.

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Przez Austrię w czasie EURO 2008
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone