Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

przewożenie żywności

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
morfeusz_kr
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 20.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) morfeusz_kr » 28.02.2006 19:50

Spokojnie można zabrac ze sobą jedzenie.W te wakacje nawet troche przesadziliśmy z iloscią i część wróciła do Polski.Jedyna niespodziewana kontrola jaka się trafila to na Słowacji.Kilkadziesiąt km. za granicą czatowała ekipa celników.Po zaglądnięciu do bagażnika spytali się tylko o ilość posiadanych papierosów.Oczywiści dowiedzieli się że nie mamy znacznej ilości.;)A w walizce były dwa kartony he he he he :D .
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 01.03.2006 10:22

fakt że coś tam zabieram z zapasów krajowych - jakieś salami, ze 2-3 puszki krakusa no i parę mielonek i pasztetów - czyli wikt śniadaniowo - kolacyjny. Obiadki stwierdziłem że nie warto - za parę Qn :wink: można w sklepikach na miejscu kupić pyszne - polecam -panierowane oslicze (rybka) ziemnioki :lol: też kosztują grosze do tego pyszne u nich pomidorki ( nie to co u nas obecnie czerwone zewnątrz a w środku jak skóra z arbuza) i papryka. Makaron również kupiłem na miejscu i z mielonki i paru papryk wychodzi git spagetti ( wiem że w którumś miejscu w nazwie ma być h ale nie pamiętam :roll: ). Do zestawu dokupowałem winko za 15 Qn za 1,5 litra (hurtem nawet po 10 jak brałem 5 litrowy baniak). Jest 1 rzecz która mną rzyca o glebę na Hr - ceny pieczywa a szczególnie bułek i rogali - wychodzą chyba z 5 razy drożej niż u nas - to chyba za stanie przy piecu w takim upale doliczają coś ekstra - no i to że nie mają dobrego chleba - ten kukurydzianny to po tygodniu człowiekowi bokiem wyłazi - no ale cóż nie jeżdżę tam w celu zaspokajania potrzeb podniebienia ale z potrzeby ducha podziwiania widoków zarówno pod jak i nawodnych 8)
basko
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 24.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) basko » 16.04.2006 13:24

Jadąc w 2004r na granicy wegiersko-chorwackiej zapłaciliśmy karę 100 euro za to, że przewozilem surowe mieso- karczek, schab, polędwica w zamrażarce. Celnik tłumaczył, że nie wolno wwozić surowego mięsa na terytorium Chorwacji. Musieliśmy iść do banku wymienić euro na kuny i zapłacić karę dopiero oddał nam paszporty. Podobnie potraktował turystów węgierskich. W następnym roku pojechałem przez Słowenię i nie było żadnego problemu.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.04.2006 14:04

Z moich kilkukrotnych pobytów w Cro wyciągnąłem jeden wniosek. Tak świeżej, wspaniałej wołowiny i drobiu, jak w Cro, w Polsce w żadnym markecie czy osiedlowym sklepie nie uświadczysz!!!!
Na bieżąco rozbierane w sklepikach mięsnych ćwierci wołowe, kurczaki, duszone w czerwonym winie gulasze i inne. Tylko w Cro tak wyśmienicie smakuje. Z Polski zabieram z reguły soki pomidorowe, jabłkowe, wodę mineralną (smaczniejsza), trochę piwa na ugaszenie pragnienia, trochę dodatków na śniadania (konserwy, pasztety, sucha wędlina). Resztę kupujemy na miejscu. Kolacje w knajpkach. Oczywiście owoce morza i białe lub czerwone wino....

Pozdrawiam

FUX
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 11.06.2011 20:27

Odświeżę stary temat - czy w związku z EHEC są jakieś nowe zakazy - ograniczenia
Katrina
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 02.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katrina » 30.06.2011 14:04

W niedzielę wróciłam z Cro i nie słyszałam o żadnych ograniczeniach.
Na granicy do Cro pan obejrzał paszporty i kazał otworzyć bagażnik, zajrzał i to wsio, o nic nie pytał... więc myślę, że chyba nie ma szczególnych obostrzeń.
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
przewożenie żywności - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone