Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przeprawa promowa w Splicie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marliza
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 31.05.2006
Przeprawa promowa w Splicie

Nieprzeczytany postnapisał(a) marliza » 11.06.2006 12:18

Pierwszy raz wybieram się do Chorwacji-dlatego proszę Was o pomoc.Moim miejscem docelowym jest wyspa Hvar.Wiem,że dostać się tam można promem ze Splitu.Tylko...jak do tej przeprawy sie dostać?Zupełnie nie wiem jak duże jest to miasto.Wysiadam na głównym dworcu autobusowym w Splicie i co dalej?Czy można dojść tam pieszo,czy trzeba korzystać z jakiegoś ichniejszego środka lokomocji?Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki...
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 11.06.2006 12:29

marliza napisał(a):Pierwszy raz wybieram się do Chorwacji-dlatego proszę Was o pomoc.Moim miejscem docelowym jest wyspa Hvar.Wiem,że dostać się tam można promem ze Splitu.Tylko...jak do tej przeprawy sie dostać?Zupełnie nie wiem jak duże jest to miasto.Wysiadam na głównym dworcu autobusowym w Splicie i co dalej?Czy można dojść tam pieszo,czy trzeba korzystać z jakiegoś ichniejszego środka lokomocji?Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki...


Przystań promową można zobaczyć wraz z maplą dojazdową w internecie.
Webcam
Trajekt
Trasa Split-Stary Grad
http://www.hak.hr/cpage.aspx?page=thak.html
szukaj Trajekt- prom
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 11.06.2006 12:31

Jeśli dojedziesz do głównego dworca, to promy masz naprzeciw, tzreba uważać na kolizję promów i autobusów, hihi :wink: , kasy tez obok. 3godziny i jesteś na Hvarze w Starim Gradzie
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 19.06.2006 13:59

jeżeli jestes bez auta , a tak sądze skoro mówisz o dworcu, możesz płynąć katamaranem na hvar, duzo wygodniej no i zdecydowanie szybciej, Plusem jest to ze jezeli ktos chce plynąć do miejscowosci Hvar nie musi sie martwic przeprawą ze starigradu do hvaru. Pozdrawiam
marliza
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) marliza » 20.06.2006 09:44

Dziękuję za radę. Tylko...jak to się ma finansowo?Czy cena jest taka jak promu?Czyli "wsiadam" w Splicie,tam skąd odpływa prom (lub gdzieś obok) i docieram...do miasta Hvar bezpośrednio?
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 20.06.2006 11:58

marliza napisał(a):Dziękuję za radę. Tylko...jak to się ma finansowo?Czy cena jest taka jak promu?Czyli "wsiadam" w Splicie,tam skąd odpływa prom (lub gdzieś obok) i docieram...do miasta Hvar bezpośrednio?


Tak jeśli jesteś bez auta.
Wodolot jest nawet tańszy od promu, jest klimatyzowany.
Pływa na trasie Vela Luka, Hvar, Split.- chyba 2-razy dziennie o ile pamietam.
Pływaliśmy tym wodolotem szybko i przyjemnie.
Promy "samochodowe" dopływają do miasteczka Stari Grad na wyspie Hvear.
Może być tez extremalna podróż przez całą wyspę, ale tylko dla dobrych kierowców
marliza
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) marliza » 20.06.2006 14:33

Ok.Mam jeszcze jedno pytanie.Stari Grad czy też miasto Hvar nie jest miejscem docelowym.Docelowo to zatoka Skozanje.Czy istnieje możliwość dotarcia tam?Tzn chodzi mi o ichniejszą komunikację na wyspie.Autobusy?A może tubylcy przewoża turystów łodziami?
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 20.06.2006 14:53

Z mojego ubiegłorocznego doświadczenia tylko tyle dodam, że z autobusami na Hvarze bywa cienko - jeżdżą raczej rzadko - ale warto stopować - nam sie udawało :D . I raz nawet z chłopakami z Katowic! Dzięki - jeśli tu bywają :D
marliza
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) marliza » 20.06.2006 15:00

A co z przewozami typu taxi-boat.Czy coś takiego tam wystaępuje?
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 20.06.2006 19:56

Na Korczuli tak, na Hvarze nie widziłam, ale ludzie pozyczaja i po 5 min lekcji sami wypływają, hiii. Oglądałysmy takie popisy ok godzinki: ale jazda ( dla obserwtaora, czyli podgladacza :wink: )
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 21.06.2006 21:20

Z Hvaru(grad) też pływają wodne taksówki,na Pakleni Otoci.Więcej info na http://www.sunnyhvar.com/English/Servic ... iboats.htm
j23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1004
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) j23 » 19.06.2007 22:00

daisykf napisał(a):
marliza napisał(a):Dziękuję za radę. Tylko...jak to się ma finansowo?Czy cena jest taka jak promu?Czyli "wsiadam" w Splicie,tam skąd odpływa prom (lub gdzieś obok) i docieram...do miasta Hvar bezpośrednio?


Tak jeśli jesteś bez auta.
Wodolot jest nawet tańszy od promu, jest klimatyzowany.
Pływa na trasie Vela Luka, Hvar, Split.- chyba 2-razy dziennie o ile pamietam.
Pływaliśmy tym wodolotem szybko i przyjemnie.
Promy "samochodowe" dopływają do miasteczka Stari Grad na wyspie Hvear.
Może być tez extremalna podróż przez całą wyspę, ale tylko dla dobrych kierowców

czy coś więcej moglibyście powiedzieć na temat wodolotu ze Splitu na Hvar, chodzi mi o ceny, czas płynięcia, ewentualnie gdzie szukać w necie
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3886
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 19.06.2007 22:30

j23 napisał(a):
daisykf napisał(a):
marliza napisał(a):Dziękuję za radę. Tylko...jak to się ma finansowo?Czy cena jest taka jak promu?Czyli "wsiadam" w Splicie,tam skąd odpływa prom (lub gdzieś obok) i docieram...do miasta Hvar bezpośrednio?


Tak jeśli jesteś bez auta.
Wodolot jest nawet tańszy od promu, jest klimatyzowany.
Pływa na trasie Vela Luka, Hvar, Split.- chyba 2-razy dziennie o ile pamietam.
Pływaliśmy tym wodolotem szybko i przyjemnie.
Promy "samochodowe" dopływają do miasteczka Stari Grad na wyspie Hvear.
Może być tez extremalna podróż przez całą wyspę, ale tylko dla dobrych kierowców

czy coś więcej moglibyście powiedzieć na temat wodolotu ze Splitu na Hvar, chodzi mi o ceny, czas płynięcia, ewentualnie gdzie szukać w necie

A czy musisz koniecznie przemieszczać się wodolotem? Rzeczywiście jest tańszy od promu; jednak bez samochodu... Pomyśl jednak o ekstremalnych trasach na Hvarze. Prawie jak w Boliwii...
j23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1004
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) j23 » 19.06.2007 23:08

majeczka napisał(a):
j23 napisał(a):
daisykf napisał(a):
marliza napisał(a):Dziękuję za radę. Tylko...jak to się ma finansowo?Czy cena jest taka jak promu?Czyli "wsiadam" w Splicie,tam skąd odpływa prom (lub gdzieś obok) i docieram...do miasta Hvar bezpośrednio?


Tak jeśli jesteś bez auta.
Wodolot jest nawet tańszy od promu, jest klimatyzowany.
Pływa na trasie Vela Luka, Hvar, Split.- chyba 2-razy dziennie o ile pamietam.
Pływaliśmy tym wodolotem szybko i przyjemnie.
Promy "samochodowe" dopływają do miasteczka Stari Grad na wyspie Hvear.
Może być tez extremalna podróż przez całą wyspę, ale tylko dla dobrych kierowców

czy coś więcej moglibyście powiedzieć na temat wodolotu ze Splitu na Hvar, chodzi mi o ceny, czas płynięcia, ewentualnie gdzie szukać w necie

A czy musisz koniecznie przemieszczać się wodolotem? Rzeczywiście jest tańszy od promu; jednak bez samochodu... Pomyśl jednak o ekstremalnych trasach na Hvarze. Prawie jak w Boliwii...

Ja myslałem o wycieczce na Hvar, moje miejsce wczasowe jest gdzie indziej, szukam różnych opcji przemieszczania sie po Chorwacji, skoro w Splicie nie ma co robić, to pomyślałem o takiej możliwości, tyle się naczytałem o tej wyspie, jakiś mały wypad wodolotem byłby nie pozbawiony uroku

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Przeprawa promowa w Splicie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone