Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew pieniędzy do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008
Re: Problem z wysłaniem zaliczki

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 30.04.2013 21:30

wpisujesz sam IBAN
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011
Re: Problem z wysłaniem zaliczki

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 30.04.2013 21:31

slaweek napisał(a):Bank details: account in euro
Beneficiary Account Name: Landeka, Bana I. Mažuranića 19, 20250 Orebić, Croatia
IBAN: HR87 2330 0033 2427 1919 5
Note: account number: 01008107540
Beneficiary's bank: Splitska Banka, Societe Generale Group, Obala pomoraca 32, 20250 Orebić, Croatia
SWIFT: SOGEHR22

Kochani cromaniacy mam problem z wysyłką zaliczki. Wstawiam wszystkie dane i automat (zaliczka puszczana w niemczech) nie przyjmuje numeru.
Wpisuję taki nr: HR87233003324271919501008107540
oraz nr SWIFT/BIC: SOGEHR22
Gdzie robię błąd? Proszę o pomoc

Może wystarczy sam IBAN?

sam IBAN oraz BIC - nic więcej nie potrzebujesz
slaweek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 06.03.2010
Re: Problem z wysłaniem zaliczki

Nieprzeczytany postnapisał(a) slaweek » 30.04.2013 21:34

Dzięki
slaweek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 06.03.2010
Re: Problem z wysłaniem zaliczki

Nieprzeczytany postnapisał(a) slaweek » 01.05.2013 19:00

No niestety pozostaje i wysyłka w "okienku bankowym" Zaliczkę puszcza brat w niemczech poprzez automat do przelewów i za każdym razem wyrzuca zły IBAN no ale chyba dlatego, że do wyboru miał przelew krajowy oraz przelew do krajów UE a to dotyczyc bedzie CRO dopiero od 1.07.2013
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 02.05.2013 18:38

BPH mi podał "orientacyjne" koszty: 60 zł dla BPH i niejednoznaczne koszty pobrane przez bank chorwacki i banki transferowe. Pan w banku stwierdził, że z tabel mu wychodzi 60 + 90, a pani na infolinii twierdzi, że ta druga kwota jest nie do oszacowania.
No ta bene w Kredyt Banku też twierdzą, że ta druga kwota (koszty pobrane przez bank chorwacki i banki transferowe) jest nie do oszacowania.
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 03.05.2013 10:41

Ja robiłem z Aliora. Przy kwocie ok. 250 euro koszt całkowity ok. 80zł. Z tą drugą kwotą to chyba jest prawda, nie wiadomo przez jakie banki zagraniczne to idzie.
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 03.05.2013 11:33

Marek358 napisał(a):BPH mi podał "orientacyjne" koszty: 60 zł dla BPH i niejednoznaczne koszty pobrane przez bank chorwacki i banki transferowe. Pan w banku stwierdził, że z tabel mu wychodzi 60 + 90, a pani na infolinii twierdzi, że ta druga kwota jest nie do oszacowania.
No ta bene w Kredyt Banku też twierdzą, że ta druga kwota (koszty pobrane przez bank chorwacki i banki transferowe) jest nie do oszacowania.

A w BZ WBK wygląda to tak:
"zryczałtowana opłata, gdy koszty banków pośredniczących i banku odbiorcy ponosi płatnik (zleceniodawca), dla poleceń wypłaty w walucie:
UWAGA: W przypadku, gdy koszty banków pośredniczących trzykrotnie przekroczą kwotę ryczałtu, BZ WBK może obciążyć klienta dodatkowo kwotą różnicy pomiędzy wysokością ryczałtu a kosztami rzeczywistymi. Powyższa zasada nie ma zastosowania w przypadku płatności, do których znajduje zastosowanie Ustawa o usługach płatniczych.

3.3a EUR – polecenia wypłaty o wartości równej 1000 EUR lub niższej - 5,00 EUR"

Dodatkowo jest jeszcze prowizja w wysokości 0,2% (min.9,5 zł - max.180 zł).
Przelewy zaliczek robiłem dwa razy: w 2011 i 2012 roku i zawsze całkowity koszt przelewu wynosił ok. 8-9 Euro.
Jak widać wszystko zależy od banku. :) W "moim" PKO BP tez wymyślali mi jakieś niestworzone koszty, więc założyłem darmowe konto walutowe w BZ. Przydaje się właśnie do przelewów i zakupu Euro przez internet.

wojtek_p napisał(a):Ja robiłem z Aliora. Przy kwocie ok. 250 euro koszt całkowity ok. 80zł. Z tą drugą kwotą to chyba jest prawda, nie wiadomo przez jakie banki zagraniczne to idzie.


W tym roku gospodarz chciał zaliczkę listem wartościowym. Nasza kochana Poczta Polska ma taką usługę i to wcale niedrogo :mrgreen: Przesłałem 200 Euro listem z zadeklarowana wartością (w przypadku zaginięcia przesyłki poczta zwraca zadeklarowaną wartość - oczywiście w złotówkach :D ) - koszt 27,3 zł. Doszło i to nawet dość szybko :)

To tylko tak dla informacji - każdy robi jak mu pasuje :oczko_usmiech:
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 03.05.2013 13:06

Hm, coś niski ten koszt przelewu. Też korzystam z konta walutowego, ale z Chorwacją jest ten problem, że poza jakimś tam systemem banków europejskich. Co do listu wartościowego, bardzo dobra alternatywa. Niestety moja gospodyni woli przelew bankowy.
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 03.05.2013 19:45

wojtek_p napisał(a):Hm, coś niski ten koszt przelewu. Też korzystam z konta walutowego, ale z Chorwacją jest ten problem, że poza jakimś tam systemem banków europejskich.


Przez dwa lata nie zapłaciłem więcej niz 9 Euro, zaliczki były po 300 Euro, a banki chorwackie :!:
Do poprzedniego postu info sprawdziłem w tabeli opłat na stronie BZ WBK.
5 Euro + to zastrzeżenie o ryczałcie, jak będę wypłacał, to zapytam jeszcze pani w okienku :) czy coś się zmieniło w tym roku.
Prowizja: 0,2 %, min 9,5 zł - max. 180 zł.
0,2 % to z 300 E daje 0,6 E :) więc płacę minimum, czyki 9,5 zl co wychodzi ok. 2,5 Euro :)

wojtek_p napisał(a): Co do listu wartościowego, bardzo dobra alternatywa. Niestety moja gospodyni woli przelew bankowy.

Ja też wolałem przelew, ale gospodarz chyba chciał nie rejestrować wpływu :mrgreen:
Miałem nieco cykora wysyłać kasę listem, ale się udało :D
Jak w lipcu wejdą do UE powinno być jeszcze łatwiej i prościej :oczko_usmiech:
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 06.05.2013 13:21

Też polecam BZ WBK.
Dziś specjalnie na potrzeby dwóch przelewów do Cro założyłem konto w BZ WBK.
Założenie konta bezpłatne, prowadzenie bezpłatne, zlikwidowanie bezpłatne.
Łączne koszty każdego przelewu (100e i 120e) wyniosły 7,29 euro.
Twierdzą (pytałem wielu obsługujących w BZ WBK), że nie będzie żadnych dodatkowych kosztów transferowych.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4240
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 08.05.2013 08:48

30 kwietnia wysłane pieniądze przekazem pocztowym, dotarły wczoraj bezproblemowo. Koszt 13 zł :)
Lekko się denerwowałam, zwłaszcza że na 12 pobytów w Cro to moja pierwsza zaliczka...ale jak widać nerwy niepotrzebne. Poczta czasem potrafi zaskoczyć pozytywnie :D
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 08.05.2013 09:06

Aldonka napisał(a):30 kwietnia wysłane pieniądze przekazem pocztowym, dotarły wczoraj bezproblemowo. Koszt 13 zł :)
Lekko się denerwowałam, zwłaszcza że na 12 pobytów w Cro to moja pierwsza zaliczka...ale jak widać nerwy niepotrzebne. Poczta czasem potrafi zaskoczyć pozytywnie :D


Aldonka, w Twoim przypadku to szło bardzo długo. Ja wysłałem przekazem w piątek ok. 17 a we wtorek późnym wieczorem dostałem maila od gospodarza, że pieniążki dotarły 8O i czekają na nas w lipcu. Wyobraź sobie w jakim byłem szoku :D
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4240
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 08.05.2013 12:38

arek_sosnowiec napisał(a):
Aldonka napisał(a):30 kwietnia wysłane pieniądze przekazem pocztowym, dotarły wczoraj bezproblemowo. Koszt 13 zł :)
Lekko się denerwowałam, zwłaszcza że na 12 pobytów w Cro to moja pierwsza zaliczka...ale jak widać nerwy niepotrzebne. Poczta czasem potrafi zaskoczyć pozytywnie :D


Aldonka, w Twoim przypadku to szło bardzo długo. Ja wysłałem przekazem w piątek ok. 17 a we wtorek późnym wieczorem dostałem maila od gospodarza, że pieniążki dotarły 8O i czekają na nas w lipcu. Wyobraź sobie w jakim byłem szoku :D

:) To Twój wpis właśnie przekonał mnie ostatecznie do wysłania zaliczki pocztą :D
Myślę, że w przypadku mojego przelewu o długości mogły zadecydować wolne dni majowe :)
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 08.05.2013 13:10

Aldonka napisał(a):
arek_sosnowiec napisał(a):
Aldonka napisał(a):30 kwietnia wysłane pieniądze przekazem pocztowym, dotarły wczoraj bezproblemowo. Koszt 13 zł :)
Lekko się denerwowałam, zwłaszcza że na 12 pobytów w Cro to moja pierwsza zaliczka...ale jak widać nerwy niepotrzebne. Poczta czasem potrafi zaskoczyć pozytywnie :D


Aldonka, w Twoim przypadku to szło bardzo długo. Ja wysłałem przekazem w piątek ok. 17 a we wtorek późnym wieczorem dostałem maila od gospodarza, że pieniążki dotarły 8O i czekają na nas w lipcu. Wyobraź sobie w jakim byłem szoku :D

:) To Twój wpis właśnie przekonał mnie ostatecznie do wysłania zaliczki pocztą :D
Myślę, że w przypadku mojego przelewu o długości mogły zadecydować wolne dni majowe :)


Jest mi niezmiernie miło z tego powodu. :-D
Masz rację. Zapomniałem o długim weekendzie (tak to już jest jak się go spędza w pracy). W sumie w zeszłym roku też po raz pierwszy wpłacałem zaliczkę w ten sposób (i tak w ogóle zresztą też, jakoś do tej pory nikt jej ode mnie nie chciał) po dwóch nieudanych próbach w banku. Za pierwszym razem coś nie pasowało z kodem Swift, za drugim razem coś z nr rachunku. W końcu gospodarz napisał żeby mu przesłać przekazem pocztowym. Doszło po kilku dniach a koszt niewielki. No a w tym roku to już w ogóle rekord świata. Więc po co kombinować? :D :papa:
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 08.05.2013 19:58

Aldonka napisał(a):30 kwietnia wysłane pieniądze przekazem pocztowym, dotarły wczoraj bezproblemowo. Koszt 13 zł :)


"Aby skorzystać z usługi, nadawca wypełnia międzynarodowy blankiet przekazu pocztowego. Wpłacaną kwotę powinien wpisać w złotówkach. Pracownik Poczty Polskiej przeliczy ją na walutę, w jakiej można przesłać przekaz do danego kraju, według kursu obowiązującego w dniu nadania przekazu."

Czy możesz napisać, ile wynosiła zaliczka w Euro, a ile złotówek wpłaciłaś na poczcie :?:
(13 zł opłaty za przekaz jest do 500 zł, więc zaliczka pewnie była 100 Euro :oczko_usmiech: )
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew pieniędzy do Chorwacji - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone