Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew pieniędzy do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hrabiajanusz
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrabiajanusz » 28.03.2013 13:48

Witam,
czy ktoś się orientuje koszt przelewu 300 euro z alior sync ??
konsultant na chacie wyliczył łączny koszt na 1306,26 po dzisiejszym kursie euro.
Ale troszkę mu nie ufam bo był mało profesjonalny. Może ktoś wie czy to realna kwota ??
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 28.03.2013 14:11

hrabiajanusz napisał(a):Witam,
czy ktoś się orientuje koszt przelewu 300 euro z alior sync ??
konsultant na chacie wyliczył łączny koszt na 1306,26 po dzisiejszym kursie euro.
Ale troszkę mu nie ufam bo był mało profesjonalny. Może ktoś wie czy to realna kwota ??


na poprzedniej stronie tego wątku kolega damianołódź napisał że przelew z Alior Banku 200 euro kosztował go 70zł, z tego co piszesz wychodzi mi że 300euro po dzisiejszym kursie to ok 1254,00zł to daje jakieś 50zł opłat bankowych z tego co tu ludziska wypisują jakie są opłaty od przelewów to ta kwota jakaś mała mi się wydaję, ale ręki nie dam sobie uciąć bo nie korzystam z tej formy wpłacania zaliczek.
hrabiajanusz
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrabiajanusz » 28.03.2013 14:27

barti75 napisał(a):
hrabiajanusz napisał(a):Witam,
czy ktoś się orientuje koszt przelewu 300 euro z alior sync ??
konsultant na chacie wyliczył łączny koszt na 1306,26 po dzisiejszym kursie euro.
Ale troszkę mu nie ufam bo był mało profesjonalny. Może ktoś wie czy to realna kwota ??


na poprzedniej stronie tego wątku kolega damianołódź napisał że przelew z Alior Banku 200 euro kosztował go 70zł, z tego co piszesz wychodzi mi że 300euro po dzisiejszym kursie to ok 1254,00zł to daje jakieś 50zł opłat bankowych z tego co tu ludziska wypisują jakie są opłaty od przelewów to ta kwota jakaś mała mi się wydaję, ale ręki nie dam sobie uciąć bo nie korzystam z tej formy wpłacania zaliczek.


No właśnie mi też się trochę za tanio wydaje choć Alior Bank a Alior Sync to chyba troszkę inne opłaty ma.
edit.mazur
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) edit.mazur » 28.03.2013 18:33

Polecam wypełnienie międynarodowego przekazu pieniężnego na poczcie, bardzo proste wpisuje się adres nadawcy żadnych swiftów ibanów itp., koszt niewielki bo tylko 20zł a pieniądze idą 4-6 dni. Robiłam tydzień temu i mam już odpowiedź że pieniążki dotarły ( 5dni szły pieniądze) POLECAM
damianołódź
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 155
Dołączył(a): 05.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianołódź » 29.03.2013 09:07

Ja robiłem przelew w poniedziałek, w opcji przy przelewie jest wysłanie automatycznie wygenerowanego potwierdzenia przelewu pod wskazany adres mailowy, oczywiście wpisałem adres odbiorcy, a wczoraj P. Ruźica odpisała że kasa została zaksięgowana na jej koncie...
Rezerwacja oficjalnie potwierdzona
Także... Witaj Podgoro, dzielnico Caklje, już w lipcu
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 29.03.2013 18:16

edit.mazur napisał(a):Polecam wypełnienie międynarodowego przekazu pieniężnego na poczcie, bardzo proste wpisuje się adres nadawcy żadnych swiftów ibanów itp., koszt niewielki bo tylko 20zł a pieniądze idą 4-6 dni. Robiłam tydzień temu i mam już odpowiedź że pieniążki dotarły ( 5dni szły pieniądze) POLECAM

opłata na poczcie zależy od wielkości kwoty i nie zawsze jest to 20 zł , jak pisałem wcześniej przekaz na 300€ wyniósł mnie około 54zł (opłata i zakup euro u nich) ale za to pieniążki w dwa dni na miejscu :D
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 29.03.2013 18:47

Wysyłałem przekazem pocztowym 22.03 (piątek) po godzinie 17:00 kwotę 100 euro. Koszt 13 zł. We wtorek 26.03 dostałem maila, że pieniążki dotarły. Tak więc idzie to bardzo szybko. Euro liczone po troszkę zawyżonym kursie (bodajże 4,28 zł za 1 euro, w kantorze w tym dniu było po 4,19 zł), ale i tak jest to sporo tańsza opcja od przelewu.
hrabiajanusz
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrabiajanusz » 02.04.2013 13:28

Witam,
byłem na poczcie (nawet w dwóch placówkach) zapytać ile będzie mnie kosztować przekaz międzynarodowy 300 euro to mi panie powiedziały, że z Chorwacją nie mają podpisanej umowy i nie jest możliwy taki przekaz.
Zatem zastanawiam się o co chodzi ??
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8049
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.04.2013 13:33

hrabiajanusz napisał(a):Witam,
byłem na poczcie (nawet w dwóch placówkach) zapytać ile będzie mnie kosztować przekaz międzynarodowy 300 euro to mi panie powiedziały, że z Chorwacją nie mają podpisanej umowy i nie jest możliwy taki przekaz.
Zatem zastanawiam się o co chodzi ??


Przeczytaj tutaj, co pisze kolega Baster16:
przelew-pieniedzy-do-chorwacji-przez-poczte-przyklad-t40695-15.html
hrabiajanusz
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrabiajanusz » 02.04.2013 13:45

hrabiajanusz napisał(a):Witam,
byłem na poczcie (nawet w dwóch placówkach) zapytać ile będzie mnie kosztować przekaz międzynarodowy 300 euro to mi panie powiedziały, że z Chorwacją nie mają podpisanej umowy i nie jest możliwy taki przekaz.
Zatem zastanawiam się o co chodzi ??


aaa już się wyjaśniło, małe placówki poczty nie mają takiej możliwości natomiast te większe mają i wyceniono mi przekaz międzynarodowy 300 euro na kwotę ok 24zł i klient w Chorwacji otrzymuję gotówkę w walucie swojego kraju tj HRK. Czy tak to ma się odbyć ??
hrabiajanusz
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrabiajanusz » 02.04.2013 13:47

savic napisał(a):
edit.mazur napisał(a):Polecam wypełnienie międynarodowego przekazu pieniężnego na poczcie, bardzo proste wpisuje się adres nadawcy żadnych swiftów ibanów itp., koszt niewielki bo tylko 20zł a pieniądze idą 4-6 dni. Robiłam tydzień temu i mam już odpowiedź że pieniążki dotarły ( 5dni szły pieniądze) POLECAM

opłata na poczcie zależy od wielkości kwoty i nie zawsze jest to 20 zł , jak pisałem wcześniej przekaz na 300€ wyniósł mnie około 54zł (opłata i zakup euro u nich) ale za to pieniążki w dwa dni na miejscu :D



zastanawia mnie tylko dlaczego kolega savic zapłacił za tę usługę 54 zł ??
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 02.04.2013 16:15

hrabiajanusz napisał(a):zastanawia mnie tylko dlaczego kolega savic zapłacił za tę usługę 54 zł ??


około 54 zł to koszt całkowity - sam przekaz 24 zł ale zakup 300 € na poczcie o ile dobrze kojarzę 11gr drożej niż cena kantorowa w tym dniu co daje 33zł i po podsumowaniu wychodzi nawet 57 , ktoś tutaj wcześniej pisał iż kupował po kursie NBP , niestety ale PP ma swój przelicznik
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 877
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 09.04.2013 08:38

Wczoraj wykonywałem przelew w BZ WBK. Koszt przesłania 260 euro - 30 zł z groszami
hrabiajanusz
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrabiajanusz » 09.04.2013 10:26

savic napisał(a):
hrabiajanusz napisał(a):zastanawia mnie tylko dlaczego kolega savic zapłacił za tę usługę 54 zł ??


około 54 zł to koszt całkowity - sam przekaz 24 zł ale zakup 300 € na poczcie o ile dobrze kojarzę 11gr drożej niż cena kantorowa w tym dniu co daje 33zł i po podsumowaniu wychodzi nawet 57 , ktoś tutaj wcześniej pisał iż kupował po kursie NBP , niestety ale PP ma swój przelicznik


No i już wysłałem zaliczkę 300E przekazem międzynarodowym w Poczcie Polskiej.
Koszt przekazu 23zł i nic nie liczą drożej euro niż podaje NBP czyli 300 x 4,18 (kurs w czwartek) + 23zł
dlatego dalej mnie dziwi, że savic zapłacił 54zł ??
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 09.04.2013 11:27

Bo on liczy euro po kursie z kantoru, a Ty po kursie NBP. Kurs zakupu euro w kantorach jest niższy niż w bankach. On zapłacił za przekaz dokładnie tyle co TY, tylko doliczył do "ogólnego kosztu przelewu" różnicę w tych kursach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew pieniędzy do Chorwacji - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone