Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew pieniędzy do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
r00x
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 25.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) r00x » 14.03.2011 15:59

Wczoraj przelewałem poprzez iPKO 200 euro.
Od zlec.: Podstawowe -> Prowizja za realizację pozostałych polecen wypłaty -> 15,00 PLN
Od zlec.: Za SWIFT -> Opłata za komunikat SWIFT -> 10,00 PLN
Od zlec.: Koszty banków trzecich -> Opłata zryczałtowana z tytułu kosztów banków trzecich -> 80,00 PLN
Kwota dzielona na 6 osób także do przyjęcia.
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 18.03.2011 22:56

Potwierdzam słowa "adahu.cro". Idąc za radą Cromaniaków, pofatygowałam się na Pocztę Polską. Koszt nadania listu wartościowego (100 euro) - 20,30PLN
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 19.03.2011 11:48

r00x napisał(a):Wczoraj przelewałem poprzez iPKO 200 euro.
Od zlec.: Podstawowe -> Prowizja za realizację pozostałych polecen wypłaty -> 15,00 PLN
Od zlec.: Za SWIFT -> Opłata za komunikat SWIFT -> 10,00 PLN
Od zlec.: Koszty banków trzecich -> Opłata zryczałtowana z tytułu kosztów banków trzecich -> 80,00 PLN
Kwota dzielona na 6 osób także do przyjęcia.

105 zl do przyjęcia ? I owszem, tylko po co przepłacać, skoro można zapłacić ok. 30 zł, a konto w innym banku zawsze się przyda (chocby za rok - szczególnie gdy jest darmowe)
Ale... kazdemu według potrzeb :D
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 19.03.2011 12:05

Albo pójść na pocztę i zapłacić jeszcze mniej :wink:
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 19.03.2011 16:29

Rysio napisał(a):Albo pójść na pocztę i zapłacić jeszcze mniej :wink:

Niestety, nie zawsze mozna na pocztę, mój chorwacki "zaliczkobiorca" zażyczył sobie tylko przez bank :!:
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 20.03.2011 13:14

podszywacz napisał(a):Dziś przesłałem zaliczkę listem wartościowym priorytetowym (ubezpieczonym na 600 zł czyli 150 Euro zawartości) i właścicielka kwatery powinna ją dostać w przyszłym tygodniu. Kosztowało to mnie 20 zł z groszami.

Właścicielka przesłała mi już voucher, czyli list z zawartością otrzymała. Dobra metoda, pod warunkiem że własciciel kwatery godzi się na taki sposób.
lebros
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 09.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lebros » 22.03.2011 16:01

mbank
przelew zaliczka ok. 60 E Czarnogóra 25 zł
przelew zaliczka 100 E Chorwacja 25 zł

pozdr
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 877
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 23.03.2011 10:32

BZ WBK
Przelew 100 E Chorwacja - koszt ok 30 zł.
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 23.03.2011 14:03

Moje już dotarły :D
Wysłałam Pocztą Polską 18.03, a dziś właściciel kwatery potwierdził, że dotarły (23.03) :lol:
Okazuje się, że szybciej idzie za granicę niż list w kraju 8O
Stiopa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 28.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stiopa » 30.03.2011 15:22

arabesqa74 napisał(a):Moje już dotarły :D
Wysłałam Pocztą Polską 18.03, a dziś właściciel kwatery potwierdził, że dotarły (23.03) :lol:
Okazuje się, że szybciej idzie za granicę niż list w kraju 8O


Wysyłałaś jako przesyłkę wartościową ubezpieczoną (Euro w kopertę), czy na konto Chorwata ?

Bo jak tak czytam to pomysłów na wysłanie pieniędzy jest sporo.
Niestety, żadną miarą, rozeznanie osób w Bankach i na Pocztach nie idzie w parze z potrzebami klientów.

Rozmowa nr 1. Wszystkie dotyczą opcji OUR.
Pekao SA.: eeee to 22 zł. eeee jak poza Unię to jeszcze 30 zł. eeeee i prowizja Banku Chorwackiego (jak ustalimy jak to Bank to podam Panu dodatkowy koszt tego banku)

Rozmowa nr 2.
Kredyt Bank: eeee ja jestem od kredytów eeee jak u mnie przelew to 40 zł. (jak przez net to 10 zł.), ale ile weźmie Bank Chorwacki tego nie jestem eeeeeeee w stanie Panu ustalić, bo nie ma jak.

Poczta nr 1 rozmowa nr 3.
eee kierowniczki nie ma (na szkoleniu), mamy jeden taki druczek, jak się pomylimy to koniec, ja nigdy nie wypełniałam, niech Pani (żona załatwiała) przyjdzie jutro

Poczta nr 2 rozmowa nr 4;
eeee tylko przesyłka wartościowa, żadnych przelewów na zagraniczne konta Poczta Polska nie wykonuje - "ale psze pani w internecie jest, że tak" - następny !!!!! :roll:

Dla ułatwienie, rzecz się dzieje, w, bez mała, milionowym mieście.... 8O


Chyba skorzystam z opcji: pojedź, daj do ręki, zobacz czy apartman to nie wtopa.

pzdr
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 30.03.2011 15:34

pojedź i zobacz - wszystko się zgadza... gdyby nie cena paliwa!!!

Wracając do tematu - pojechałam na "główną" pocztę w moim 50-tys. mieście i muszę przyznać, że Pani z okienka, musiała się już spotkać z podobnym problemem, bo po chwili dyskusji z koleżanką podała mi papierki do wypełnienia, powiedziała jak opisać kopertę i po sprawie. Pomimo, że miałam zwykłą kopertę z adresem, to poprosiłam o bąbelkową i do niej włożyłam zwykłą z pieniędzmi. Na kopercie poza adresem musiałam podać wartość przesyłanej gotówki w złotych. Nie pamiętam jakie druczki wypełniałam, więc nie pomogę. Próbuj - może znajdzie się jakaś kompetentna pani na poczcie.
jadzta
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jadzta » 30.03.2011 19:09

W banku BZ WBK istnieje forma przelewu złotówek a wypłaty w euro. Także poza granicami kraju.
Przelew kosztuje 10 zł.Polecam :)
Stiopa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 28.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stiopa » 30.03.2011 20:34

Zasadniczo - na kanwie tak błahej czynności jak przelew - należałoby przeorientować własne finanse i zmienić Bank na taki, który jest lepiej przystosowany do obecnych realiów.


Poprosiłem znajomego, by mi pchnął przelew przez swoje konto w mBanku.
Znajomy jest Zuch Mołodiec, więc powinno być OK.

Jak nie, to budiet wstyd zacnego Igora.... :?

pzdr
chlebak
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 30.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) chlebak » 30.03.2011 22:06

WItaj,

ja robiłem dzisiaj przelew przez mbnak 260E - całkowite koszty 40zł
czas operacji 5 minut .

Jeszcze pomyliłem walutę i zamiast E było PLN ale szybki telefon i sami sprostowali pomyłkę ;):)
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 31.03.2011 12:27

Witam
Dlatego właśnie warto korzystać z rad forumowiczów (ja tak zrobiłem)
i ol.. podziękować instytucjom, które nie potrafia się dostosować do potrzeb klientów. Zarobi sobie BZ WBK i mBank (a nawet Poczta), a innym widocznie nie zależy.
Owszem, samo załozenie konta walutowo-interntowo-darmowego w wbk chwile trwało, ale potem to już moment bez niczyjej łaski + jasno okreslone koszty. A konto przyda sie za rok !


jadzta napisał(a):W banku BZ WBK istnieje forma przelewu złotówek a wypłaty w euro. Także poza granicami kraju.
Przelew kosztuje 10 zł.Polecam :)



Obawiam się, iż jest to:
3 Dyspozycja przyjęcia w placówce partnerskiej wpłaty w PLN i realizacja przelewu w EUR - 10 zł

i trzeba jeszcze zapłacic standardowe koszty przelewu:

2 Polecenia wypłaty wysyłane
2.1 złożone za pośrednictwem usług bankowości elektronicznej:
2.1a spełniające kryteria SEPA 5 zł (nieststy nie dotyczy Chorwacji)
2.1b pozostałe - 0,2% wartości kwoty przelewu, min 9,50 zł; maks 180,00 zł
3.3a polecenia wypłaty o wartości równej 1000 EUR lub niższej -5,00 EUR
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew pieniędzy do Chorwacji - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone