Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew pieniędzy do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2560
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 05.04.2010 19:32

Chorwat przysłał mi takie dane:

This is our banc account:
KTO.NO. 4011 686 9005
IBAN: HR 84 2330 0033 1409 6440 6
BLZ. 312 9241

W M-Banku mam pola:
Czy to jest przelew zagraniczny dowolny (SWIFT)
Czy mam wybrać (SEPA) - ale sadzę że to nie bo piszą że to do krajów UE

Następnie mam numer odbiorcy - czy wpisuje IBAN ?

Potem mam numer BIC odbiorcy - a tutaj co wpisać ?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.04.2010 08:55

pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2560
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 06.04.2010 10:30

Dzięki :)
ASHA
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 29.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASHA » 07.04.2010 14:38

Przesyłałam ostatnio zaliczkę przez pocztę "przesyłka z deklarowaną wartoscią" -deklaracja 400 zł, zapłaciłam 18,50 zł. Po trzech dniach potwierdzenie otrzymania pieniążków ze strony chorwackiej. Tanio, szybko i po sprawie i co najważniejsze z potwierdzeniem.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2560
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 07.04.2010 15:29

Jak tam zrobię to przez M-Bank - pobierają opłatę 0,25% od kwoty + 5 pln za potwierdzenie + 5 pln za swift
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 08.04.2010 09:44

PETERENZO napisał(a):
adamus2005 napisał(a):Polecam przelew walutowy w CitiBanku. Po założeniu konta internetowego Citi One Direct przelew za darmo. Przelew doszedł na miejsce po max 4 dniach roboczych. Po ustawieniu że koszty banku zagranicznego pokrywa odbiorca - łączny koszt przelewu 0 zł.


Potwierdzam, również nic nie zapłaciłem za przelew zagraniczny - wysłałem 100 Euro i gość w Chorwacji również otryzmał 100 Euro. Chyba tylko w Citi takie przelewy są darmowe.


Przypominam się po roku. Znowu wysyłałem Euro do Chorwacji i jak poprzednio przelew nie kosztował mnie nic. Polecam.
Mała podpowiedź. Poszukajcie znajomego, który ma takie konto i poproście o wysyłkę, a równowartość przelewu do ręki lub na konto.
dwx
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 25.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dwx » 09.04.2010 11:43

pawelli napisał(a):Jak tam zrobię to przez M-Bank - pobierają opłatę 0,25% od kwoty + 5 pln za potwierdzenie + 5 pln za swift

zgadza się ale te 0,25% to minimum 20 zł reszta się oczywiście zgadza.

Co do przelewu z CitiBanku to racja ale nie dotyczy to standardowego Citikonta, w którym oczywiście przelewy zleca się także przez internet. Jak dla mnie nie warto zakładać konta tylko dla jednego czy kilku przelewów. W ubiegłym roku przelewałem z Citibanku Euro do Niemiec i nie było żadnego problemu. Opłaty niewielkie - w sumie ok. kilkanaście złotych.

Citi robi to o tyle sprytnie, że najpierw przelewa kase do swojego oddziału w tym kraju (pewnie bezpłatnie lub po niskich kosztach) w następnie dopiero finalizuje transakcję już bezpośrednio w kraju docelowym kasując wg stawek miejscowych - tak mi to przynajmniej wtedy wytłumaczono na infolinii
tomekm67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 20.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekm67 » 09.04.2010 12:15

Ja wysyłałem z KredytBanku. Pani w okienku wyliczyła - 25zł jeżeli ja wszystkie koszty pokrywam.
Po transakcji okazało się że koszty to 25zł + 40 zł o których "zapomniała" poinformować.
Sprawdzaliście po jakim kursie przeliczali Wam euro. Mi 2 tygodnie temu po 4,1 zł/euro
iltor
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iltor » 10.04.2010 13:57

ja dostałam w piątek o godz 18 nr konta na jakie mam dokonac przedpłaty, kase chcą mięc na koncie w środe :/ to chyba nie mozliwe
papryka1231
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) papryka1231 » 10.03.2011 19:20

Mam pytanie. Miałam wpłacić zaliczki 200 euro, roiłam przelew w IPKO . Wybrałam opcję "SHA - zleceniodawca pokrywa koszty banku zleceniodawcy, odbiorca pokrywa koszty banków trzecich" . Mój bank pobrał opłatę 25 zł. Dziś dostałam wiadomość że odbiorca przelewu dostał 160 euro i jego bank porał 3 euro. gdzie pozostała kasa? Czy ktoś się spotkał z taką sytuacja, czy to możliwe że te banki "trzecie" porały by aż 40 euro????
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 10.03.2011 22:38

papryka1231 napisał(a):Mam pytanie. Miałam wpłacić zaliczki 200 euro, roiłam przelew w IPKO . Wybrałam opcję "SHA - zleceniodawca pokrywa koszty banku zleceniodawcy, odbiorca pokrywa koszty banków trzecich" . Mój bank pobrał opłatę 25 zł. Dziś dostałam wiadomość że odbiorca przelewu dostał 160 euro i jego bank porał 3 euro. gdzie pozostała kasa? Czy ktoś się spotkał z taką sytuacja, czy to możliwe że te banki "trzecie" porały by aż 40 euro????

Takie są niestety realia przelewu zagranicznego. Te "banki trzecie" wołają sobie za przelew jak za zboże. Ja w zeszłym roku przelewałem do Cro zaliczkę i wybrałem wariant bez ponoszenia opłat za wspomniane banki. Właścicielka na szczęście nie upomniała się o jakąś dopłatę. Dziś przesłałem zaliczkę listem wartościowym priorytetowym (ubezpieczonym na 600 zł czyli 150 Euro zawartości) i właścicielka kwatery powinna ją dostać w przyszłym tygodniu. Kosztowało to mnie 20 zł z groszami.
papryka1231
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) papryka1231 » 10.03.2011 23:43

dzięki za odpowiedź. mnie zdziwiła ta suma. w tamtym roku koszty banków chorwackich wyniosły 8 euro, tak nam napisał Chorwat i nie kazał już uzupełniać tej sumy. a tu teraz 40 euro. Na przyszłość muszę korzystać chyba z innych form płatności jak takie sumy sobie liczą.
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 10.03.2011 23:50

papryka1231 napisał(a):dzięki za odpowiedź. mnie zdziwiła ta suma. w tamtym roku koszty banków chorwackich wyniosły 8 euro, tak nam napisał Chorwat i nie kazał już uzupełniać tej sumy. a tu teraz 40 euro. Na przyszłość muszę korzystać chyba z innych form płatności jak takie sumy sobie liczą.

Ja sobie poczytałem na tym forum o PKO BP i Inteligo ile z nas "strzygą" wespół z bliżej nie zidentyfikowanymi "bankami trzecimi" i wolałem nie ryzykować strat finansowych, stąd pomysł na list wartościowy.
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 11.03.2011 01:27

Witam
Też mam iPKO, którego infolinia poinformowała mnie, że koszty zagranicznego przelewu (wszystkie po mojej stronie) są następujące: 0.15% prowizja od kwoty + 80zł inne prowizje + 10zł za SWIFT = nie do przyjęcia !
W Polbanku natomiast miła pani bardzo przepraszała, ale nie jest w stanie określić kosztów przelewu, gdyż... nie ma po prostu dostepu do takich informacji (sic!)
Idąc za radą cromaniaków sprawdziliśmy więc BZ WBK.
Kompetentna pani założyła żonie bezpłatne konto walutowe z obsługą przez internet, a ja w tym czasie pobiegłem obok do kantoru kupić zaliczkę. Całkowite koszty to: 9.5 zł prowizji do kwoty 1000 EURO + 5 EURO zryczałtowanych kosztów banków trzecich. Wpłaciłem zaliczkę + 8 EURO na koszty i po przelewie zostało na koncie całe 0.55 EURO.
Przelew zleciłem na 10 lutego, a 18 dostałem e-mailem voucher.
(Oczywiście przelew można było zlecić od razu w banku) Jednak internetowo jest to bardzo proste, a dodatkowo na stronie banku jest możliwość sprawdzenia numeru banku odbiorcy w standardzie IBAN link
loyd
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 22.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) loyd » 14.03.2011 14:04

W Multibanku za przelew 240 EUR zapłaciłem 30 zł. W tym miałem przesłanie do domu w formie dokumentu bankowego (podpisy + pieczęć banku) potwierdzenie wykonania przelewu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew pieniędzy do Chorwacji - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone