Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prowansja

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.12.2013 14:33

tony montana napisał(a):
Franz napisał(a):Perpignan, Carcasonne, zamki katarów, Cirque de Navacelle, St. Guilheme-le-Desert, Pont du Gard.

Dziękuję, przejrzę te miejsca, które wypisałeś, Perpignan i Carcasonne oczywiście nazwy mi znajome, reszta nie.

Widok z góry na Cirque de Navacelle zamieściłem zajawkowo na ostatniej (czwartej) fotce tutaj.
Wspomniane Rocamadour jest na drugiej fotce tutaj.

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13969
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.12.2013 22:56

No dooobra, tutaj też lećmy juz dalej, w tej chwili zabieram się za część szwajcarską Twoich Alp (a nuż się przyda?) ;) ale Prowansja z racji pewnych planów bardzo mnie interesuje

8) :papa:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 17.12.2013 22:56

też Cię widzę wozi po tematach?
plany jeszcze nadal mało precyzyjne?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 31.12.2013 16:32

tony montana napisał(a):No dooobra, tutaj też lećmy juz dalej, w tej chwili zabieram się za część szwajcarską Twoich Alp (a nuż się przyda?) ;) ale Prowansja z racji pewnych planów bardzo mnie interesuje

Tutaj nie bardzo jest gdzie dalej lecieć. Relację zamieściłem wtedy bardzo skrótową i nie chronologicznie, tylko tematycznie - ale w zasadzie kompletną.
Wiem, że powinienem ją poprowadzić normalnie i porządnie - od początku. Ale na to w tej chwili jeszcze czasu brak...

Krystof napisał(a):też Cię widzę wozi po tematach?
plany jeszcze nadal mało precyzyjne?

Witaj w Starym Roku.

Wiele Dobrego na Nowy, 2014 Rok,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13969
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 31.12.2013 17:16

tony montana napisał(a):No dooobra, tutaj też lećmy juz dalej, w tej chwili zabieram się za część szwajcarską Twoich Alp (a nuż się przyda?) ;) ale Prowansja z racji pewnych planów bardzo mnie interesuje

Franz napisał(a):Tutaj nie bardzo jest gdzie dalej lecieć. Relację zamieściłem wtedy bardzo skrótową i nie chronologicznie, tylko tematycznie - ale w zasadzie kompletną.
Wiem, że powinienem ją poprowadzić normalnie i porządnie - od początku. Ale na to w tej chwili jeszcze czasu brak...


Gdy znajdziesz czas - masz chętnego na czytanie :) Na pewno zresztą niejednego

Krystof napisał(a):też Cię widzę wozi po tematach?
plany jeszcze nadal mało precyzyjne?


Sprecyzowane, zarezerwowane :) (z możliwością rezygnacji, jak zwykle - jeśli miałoby coś wyskoczyć)
Teren, o który tu pytam jest w planach na kilka dni, że tak powiem, "powrotnych" z main pobytu ;)

:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 31.12.2013 18:32

tony montana napisał(a):Gdy znajdziesz czas - masz chętnego na czytanie :) Na pewno zresztą niejednego

Ostatnio mnie tak z Hiszpanią wypuściłeś. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13969
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 31.12.2013 18:55

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Gdy znajdziesz czas - masz chętnego na czytanie :) Na pewno zresztą niejednego

Ostatnio mnie tak z Hiszpanią wypuściłeś. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek


Oj nie moge sie zgodzic
Czytam wszystke tylko nieraz z opoznieniem czesc
I juz nieraz po ptakach z jakims sensownym komentarzem
:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.01.2014 21:11

tony montana napisał(a):Czytam wszystke tylko nieraz z opoznieniem czesc
I juz nieraz po ptakach z jakims sensownym komentarzem

Wiem, że to nie to, czego oczekujesz. Ale zdecydowałem się utrzymać chronologię. Po górskim wypadzie nastąpi ogólno-turystyczny.

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13969
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.01.2014 22:20

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Czytam wszystke tylko nieraz z opoznieniem czesc
I juz nieraz po ptakach z jakims sensownym komentarzem

Wiem, że to nie to, czego oczekujesz. Ale zdecydowałem się utrzymać chronologię. Po górskim wypadzie nastąpi ogólno-turystyczny.

Pozdrawiam,
Wojtek


Poczekam. Nigdzie mi się nie śpieszy :) Do lipca daleko i dużo może się jeszcze zdarzyć

Natomiast najważniejsze, że wstępny THE PLAN już jest :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.01.2014 20:26

tony montana napisał(a):Natomiast najważniejsze, że wstępny THE PLAN już jest :)

Jak widzę, plan Ci się rozrasta do potężnych rozmiarów. :roll:

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13969
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.01.2014 23:22

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Natomiast najważniejsze, że wstępny THE PLAN już jest :)

Jak widzę, plan Ci się rozrasta do potężnych rozmiarów. :roll:

Pozdrawiam,
Wojtek


I jak to bywa... COS trzeba bedzie wyciac...
W zeszle wakacje "pod noz" poszlo Gargano :(
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 10.01.2014 19:27

Prowansja to wspaniałe miejsce. Nie zwiedziłem tego rejonu zbyt dokładnie. Zawsze jeszcze coś przede mną, ale wspomnienia mam nad wyraz pozytywne. Malownicze pola lawendy, pola słoneczników. To coś plastycznie pozostaje w głowie.
Odnośnie planów na południową Francję, i tą zachodnią, stale mam dwie koncepcje.
1. Pierwsza to podróż szlakiem dobrego wina i serów
2. A ta druga, już odkładana, to wyprawa 2-3 tygodnie spływ barką w stronę kanałów Garonny, w stronę Morza Śródziemnego.
Wyprawa barką ma jednak pewien plan logistyczny, opłaca się przy zaangażowaniu najlepiej czterech par, odnośnie wynajmu, bo to są jednak spore pieniądze. Jasne, że wszystko zależy od rodzaju, wielkości samej barki, ale to już inna bajka.
Był plan 3 lata temu, jednak w trakcie przygotowań, rozpadła się ekipa. Cóż, plany dalej pozostają...

Pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.06.2014 20:23

tony montana napisał(a):I jak to bywa... COS trzeba bedzie wyciac...

Wakacje coraz bliżej, a Ciebie gdzieś wcięło...

Grzegorz Ćwik napisał(a):Prowansja to wspaniałe miejsce. Nie zwiedziłem tego rejonu zbyt dokładnie. Zawsze jeszcze coś przede mną, ale wspomnienia mam nad wyraz pozytywne. Malownicze pola lawendy, pola słoneczników. To coś plastycznie pozostaje w głowie.

W Prowansji mógłbym zamieszkać na stałe. 8)

Grzegorz Ćwik napisał(a):Odnośnie planów na południową Francję, i tą zachodnią, stale mam dwie koncepcje.
1. Pierwsza to podróż szlakiem dobrego wina i serów
2. A ta druga, już odkładana, to wyprawa 2-3 tygodnie spływ barką w stronę kanałów Garonny, w stronę Morza Śródziemnego.

Smakowe atrakcje znajdują się zupełnie poza zasięgiem moich zainteresowań.
Canal du Midi... Wiele lat temu też o tym myślałem. Teraz już wiem, że się nie skuszę, chociaż podoba mi się taka wyprawa. Życzę Ci, żeby Ci się udało zrealizować. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13969
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.06.2014 21:39

tony montana napisał(a):I jak to bywa... COS trzeba bedzie wyciac...

Franz napisał(a):Wakacje coraz bliżej, a Ciebie gdzieś wcięło...


Niestety trochę nieciekawych rzeczy się u mnie ciągnie....
z Rodzicami problemy też...

Jakoś ostatnio nie mam feelingu na Forum

Ale .... "I'll be back"

pozdrowienia Wojtku
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 04.07.2014 15:51

tony montana napisał(a):Niestety trochę nieciekawych rzeczy się u mnie ciągnie....
z Rodzicami problemy też...

Przypuszczam, że znajdujemy się w podobnej sytuacji.

Tym serdeczniej pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Francja - France


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Prowansja - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone