Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Proszę Was o pomoc...

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stypkaa
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 18.01.2008
Proszę Was o pomoc...

Nieprzeczytany postnapisał(a) stypkaa » 23.01.2008 14:53

Witam,
jestem tu nowa, to ma być nasz pierwszy wyjazd do/na (?) Chorwacji/ę :)
Mam ogromną prośbę o pomoc w wyborze miejsca. Tylko proszę nie odsylajcie mnie do wyszukiwarki, uwierzcie przeczytałam mnóstwo postów, ale im więcej czytam tym bardziej nie mogę się zdecydować ;)
Zamierzamy jechać na początku lub w połowie czerwca. Jedziemy z dwójką malutkich dzieci (1 i 3 lata).
Szukamy miejsca które:
- będzie stosunkowo blisko (tzn. najlepiej początek Chorwacji, ew. środek)
- będzie spokojne, ciche, nie w typie Międzyzdrojów czy Łeby
- plaża będzie piaszczysta albo kamienista (czytałam różne opinie, która lepsza, może się przekonam do kamieni na plaży ;))
- zejście do morza będzie łagodne, najlepiej gdyby było płytko jak najdłużej
- a jednocześnie będzie to dobre miejsce wypadowe (więc pewnie raczej ląd, niż wyspy), bo oprócz plażowania chcemy też trochę pozwiedzać (chyba bym nie dała rady 2 tyg. tylko na plaży ;)

Nie potrzebujemy żadnych atrakcji typu Wesołe miasteczka czy Atrakcyjne życie nocne :)
Głównie chodzi nam o odpoczynek na plaży (przypominam z dwójką małych dzieci) i zobaczenie kilku pięknych miejsc.

Pomóżcie wybrać jakąś miejscowość, która spełniałaby w/w wymogi :) Albo podsuńcie kilka z których będziemy mogli coś wybrać.

Będę baaaardzo wdzięczna za pomoc.
Dzięki wielkie
pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.01.2008 15:04

stypkaa napisał(a):....Zamierzamy jechać na początku lub w połowie czerwca. Jedziemy z dwójką malutkich dzieci (1 i 3 lata).
Szukamy miejsca które:
- będzie stosunkowo blisko (tzn. najlepiej początek Chorwacji, ew. środek)
- będzie spokojne, ciche, nie w typie Międzyzdrojów czy Łeby
- plaża będzie piaszczysta albo kamienista (czytałam różne opinie, która lepsza, może się przekonam do kamieni na plaży ;))
- zejście do morza będzie łagodne, najlepiej gdyby było płytko jak najdłużej
- a jednocześnie będzie to dobre miejsce wypadowe ........

Jak blisko to polecam KRK (wyspa) i miejscowość Baska
:arrow: wprawdzie wyspa Cię "odstrasza" ala ta jest specyficzna bo połączona z lądem mostem,
:arrow: wybór plaż na wyspie jaki chcesz: skały, kamienie, żwirek i coś w rodzaju piasku.
:arrow: pamietaj o jednym: pisaczysta plaża w HR to nie to samo co np. w Polsce dlatego pisałem "coś w rodzaju piasku"
:arrow: wyspa jest dobrą bazą wypadową do zwiedzania sąsiedniego Rabu, Cresu, Losinja czy nawet Istrii. Ale....na wyspie też jest co robić,
:arrow: miejscowość która polecam czyli Baska w tym terminie nie bedzie jeszcze zatłoczona a ma bodajże najpiękniejszą i jedną z łagodnieszych plaż na całym Krku (dodatkowo z piaszczystym dnem)
I to by było na tyle z mojej strony. Jeżeli Cie to interesuje to pozostałe informacje na w/w temat znajdziesz w wyszukiwarce :lol: lub w dziale FAQ
:papa:
stypkaa
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 18.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) stypkaa » 23.01.2008 15:16

Jak blisko to polecam KRK (wyspa) i miejscowość Baska
:arrow: wprawdzie wyspa Cię "odstrasza" ala ta jest specyficzna bo połączona z lądem mostem,
:arrow: wybór plaż na wyspie jaki chcesz: skały, kamienie, żwirek i coś w rodzaju piasku.
:arrow: pamietaj o jednym: pisaczysta plaża w HR to nie to samo co np. w Polsce dlatego pisałem "coś w rodzaju piasku"
:arrow: wyspa jest dobrą bazą wypadową do zwiedzania sąsiedniego Rabu, Cresu, Losinja czy nawet Istrii. Ale....na wyspie też jest co robić,
:arrow: miejscowość która polecam czyli Baska w tym terminie nie bedzie jeszcze zatłoczona a ma bodajże najpiękniejszą i jedną z łagodnieszych plaż na całym Krku (dodatkowo z piaszczystym dnem)
I to by było na tyle z mojej strony. Jeżeli Cie to interesuje to pozostałe informacje na w/w temat znajdziesz w wyszukiwarce :lol: lub w dziale FAQ
:papa:[/quote]


Zwróciłam uwagę na tę wyspę, o miejscowości też trochę czytałam. Poczytam jeszcze. Tylko obiło mi się chyba gdzieś o oczy, że na tym moście są korki? Ale może nie w czerwcu. Skorzystam z wyszukiwarki.
Dzięki wielkie.
A może ktoś ma inne typy? :)
zmrol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 485
Dołączył(a): 08.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmrol » 23.01.2008 15:31

Ja tez polecam wyspę KRK a dokładnie Malinska. Byłam tam 2 lata temu z roczna córka i jeszcze mniejszym bąblem. Ciche spokojne miasteczko ładne plaże. Byliśmy pod koniec czerwca korków na moście ani na całej drodze nie zauważliśmy - nie ten miesiąc. Jeśli nie wyspa Krk to nam tez podobał sie Medulin na Istrii. Długa plaża z bardzo łagodnym zejściem do morza.
fleming
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 31.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleming » 23.01.2008 15:34

A ja polecam wyspę i miasteczko PAG. Nie ma jeżowców, plaża drobny żwirek, cieplutka woda (zatoka) , blisko Zadar (jak na pierwszy raz do zwiedzenia. No i samo wyspa OK.
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 23.01.2008 15:54

Witam
Ja zkolei polecam miasteczko Rovinji na Istrii. Plaże blisko, w czerwcu spokojnie. Stare miasto, piękne urocze wąskie uliczki, spacery wieczorem..... Polecam

pozdrav :papa: :hut:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.01.2008 16:52

stypkaa napisał(a):.... Tylko obiło mi się chyba gdzieś o oczy, że na tym moście są korki? ....

Gdzieś dzwoni ale to nie w tym kościele :lol:
Korki sa na moście ale tym łączącym wyspe Ciovo z lądem.
Most na Krk jest zakorkowany (a raczej niemożliwy do przejechania) tylko w czasie ulewy z wiatrem graniczącymi z kataklizmem - a to baaaaaaaardzo rzadko występuje :wink:
Tak że nie martw się o przepustowość mostu - przejazd jest na bieżąco :papa:
stypkaa
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 18.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) stypkaa » 23.01.2008 17:19

>>Gdzieś dzwoni ale to nie w tym kościele :lol:

No fakt, jestem zielona jeszcze jeśli chodzi o Chorwację :)

>>Korki sa na moście ale tym łączącym wyspe Ciovo z lądem.

Oki, dzięki za info.

ps. nie wiem jak zrobić, żeby zacytować czyjąś wypowiedź tak jak Ty to robisz, więc sorki za tą niezbyt czytelną technikę ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.01.2008 18:05

stypkaa napisał(a):....ps. nie wiem jak zrobić, żeby zacytować czyjąś wypowiedź tak jak Ty to robisz, więc sorki za tą niezbyt czytelną technikę ;)

takie cytowanie jest bardzo proste:
:arrow: po prostu odpowiadając na konkretny post, jeżeli chcesz żeby był zacytowany w całości - klikasz w tym konkretnym poście ikonkę "cytuj" i dopisujesz to co chcesz, pamietając jedocześnie (szczególnie przy cytowaniu fragmentu) żeby nie "uszkodzić" nawiasów na początku i końcu wypowiedzi wg schematu:
1) na początku [quote=nick usera]
treść cytowanego postu
2) na końcu [/quote]

:papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.01.2008 02:01

bonar napisał(a):Witam
Ja zkolei polecam miasteczko Rovinji na Istrii. Plaże blisko, w czerwcu spokojnie. Stare miasto, piękne urocze wąskie uliczki, spacery wieczorem..... Polecam

pozdrav :papa: :hut:


Bonarku -
z rocznym i trzyletnim dzieckiem wieczorkiem po Rovinj raczej nie pospacerują :wink:

Stypkaa -
Piotrek dobrze radzi - Baska na Krk w czerwcu może być.
Na Pagu w czerwcu będzie trochę cieplej niż na Krk, więc to też dobry wybór
Poniżej Zadaru są plaże dobre dla dzieci- Bibinje, Sukosan, Biograd, Pakostane - ale nadmiaru piasku na tych plażach się nie spodziewaj.

Wybór masz duży, ale niezależnie co wybierzesz, będzie dobrym wyborem. :lol:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 24.01.2008 08:02

Doskonała plaża dla małych dzieci jest jest w Zupie Dubrovackiej (Mlini,Srebreno) :D Ale jest to za Dubrovnikiem czyli daleko...Przy rozważeniu dojazdu dwuetapowego (spanie na trasie) okolica godna polecenia.
Pozdrawiam.
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 24.01.2008 14:59

Witam

Jeżeli odpada Rovinj, więc może Privlaka, około 20km od Zadaru. Miejscowość mała, piasek na plaży i płycizna, względnie tanio.

Podam co posiadam: Marijan Sango 367 Privlaka kod Zadara
Tel +385 (0)23/367-148 Dalmacja. Hrvatska

pozdrav
:papa: :hut:
stypkaa
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 18.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) stypkaa » 24.01.2008 16:21

bonar napisał(a):Witam

Jeżeli odpada Rovinj, więc może Privlaka, około 20km od Zadaru. Miejscowość mała, piasek na plaży i płycizna, względnie tanio.

Podam co posiadam: Marijan Sango 367 Privlaka kod Zadara
Tel +385 (0)23/367-148 Dalmacja. Hrvatska

pozdrav
:papa: :hut:



Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc :) Niezwykle mili wszyscy Cromaniacy są :)
KRK jest super, ale wyczytałam że tam dosyć drogo jest. A my jakoś na nadmiar kasy nie narzekamy ;), więc wolałabym nie przepłacać. Poczytam sobie o Zadarze, poprzeglądam miejscowości które zaproponowaliście.
Dubrovnik odpada, bo za daleko. I tak podróż będzie musiała być w dwóch etapach, bo z dwójką małych dzieci jadąc z okolic W-wy nie damy rady na raz zajechać.
stypkaa
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 18.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) stypkaa » 24.01.2008 16:22

Piotrek_B napisał(a):
stypkaa napisał(a):....ps. nie wiem jak zrobić, żeby zacytować czyjąś wypowiedź tak jak Ty to robisz, więc sorki za tą niezbyt czytelną technikę ;)

takie cytowanie jest bardzo proste:
:arrow: po prostu odpowiadając na konkretny post, jeżeli chcesz żeby był zacytowany w całości - klikasz w tym konkretnym poście ikonkę "cytuj" i dopisujesz to co chcesz, pamietając jedocześnie (szczególnie przy cytowaniu fragmentu) żeby nie "uszkodzić" nawiasów na początku i końcu wypowiedzi wg schematu:
1) na początku [quote=nick usera]
treść cytowanego postu
2) na końcu

:papa:[/quote]


Wielkie dzięki!! A więc cały myk polega na tych nawiasach, które ja kasowałam :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 24.01.2008 17:45

Wreszcie może komuś moja instrukcja się przyda :lol: :arrow: Cytujemy - nauka w trzech lekcjach
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Proszę Was o pomoc...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone