Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

proszę o informacje o Ciovo

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
misiekiandzia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 17.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiekiandzia » 01.04.2008 18:42

Piotras998 napisał(a):
Gandaliela napisał(a):Nie no, spokojnie, nie przepraszaj, nie ma za co :D Nie wiedzialam tylko dlaczego akurat Kolumb :lol:
Sama sie jakieś dwa tygodnie temu po tych plażach włoczylam zbierają cudowne muszle to podala wlasny osąd na forum. Osobiscie bym się na Ciovo od strony Trogiru nie pchala, o wiele piekniejszy jest rejon po drugiej stronie wyspy, widoki , dzikie atoczki, cudo. Mam nawet namiar na apartamenty, syn wlasciciela jest dość znanym w Dalmacji spiewakiem, glos ma cudo, chetnie balują z gośćmi, mogę polecić
Buziaki wszystkim :D

Cześć!!!!
Wybieramy się na wyspę ciovo.... niepokoją nas trochę informacje nt. różnej jakości plaż!!! Jedziemy w 2 samochody w tym 3 dzieci. Będę wdzięczny za adres o którym piszesz. planujemy pobyt 19lipca-4sierpnia 2008 rok.
Pozdrawiam Piotr Gdańsk

Mysle Piotrze, ze ilu forumowiczow, tyle zdan na temat wyspy Ciovo. Musicie pojechac zobaczyc i sami ocenicie. Nam sie podobalo, plaze w Slatinie sa z reguly niewielkie z lagodnym zejsciem do wody, co wazne, oczyszczone z jezowcow i przyjezda tutaj wielu ludzi z malutkimi dziecmi, i nawet w szczycie sezonu nie ma tloku. Poza tym z przystani w Slatinie wyplywa maly stateczek wycieczkowy, tzw. taksowka wodna do Splitu i do Trogiru. Bilet kosztuje jakies drobne :D chyba 17 Kn, wiec mozna smignac na zakupy czy do knajpki lodeczka (co ma wiele zalet) no i frajda dla dzieciakow :D .
Faktem jest ze z centrum Trogiru na wyspe zjezdza sie jednym zwodzonym mostem i sa niestety korki, ale dosyc sprawnie sie rozladowuja. W zeszlym roku w celu rozladowania ruchu, zaczeli budowac w Trogirze nowy drugi most obok dotychczasowgo ale nie wiem na jakim etapie jest to teraz.(chociaz jak co rok patrze na ilosc oddanych przez Chorwatow km autostrady, to jestem zszokowany tym tempem, my nie dogonimy ich za sto lat :( :( pzdr
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 474
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 11.05.2008 23:01

bary napisał(a):Szukam informacji o m.Slatina na Ciovo. Ceny, czy plaże są dla małych dzieci. Może ktoś był w WILLI "Samadan" druga nazwa "Lucia". Proszę o opinie. Pozdrawiam bary.


Byłem tam w zeszłym roku i jadę w tym. Informacje są tutaj. Plaże są kamieniste, są też z drobnym żwirkiem. Przyjeżdżają tam również rodziny z małymi dziećmi.

Pozdrawiam

Jarek
ricco
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ricco » 22.05.2008 20:43

Na pewno można odradzić szukanie lub rezerwowanie noclegów od strony Trogiru ta część wyspy jest tragiczna. Być może od strony morza jest lepiej, choć uważam że są w Cro dużo lepsze zakątki a Trogir+Ciovo to raczej do zwiedzania. Niektórzy argumentują że świetni gospodarze są tam i tam ale tak jest w większości Cro (90%) to naprawdę świetni ludzie, mili gospodarze.
borewicz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 08.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) borewicz » 26.05.2008 08:45

ricco napisał(a):...Być może od strony morza jest lepiej, choć uważam że są w Cro dużo lepsze zakątki...

No właśnie ..."Być może...", ale nie wiemy czy na pewno. Również byłem na Ciovo/Okrug Gornji i byłem bardzo zadowolony. Cisza, spokój cała wyspa do dyspozycji (nie pasuje tu, to jedziemy tam itd.). Prawda jest jednak taka, że to samo miejsce może się podobać wielu osobom pod różnymi względami jak również może się nie podobać wcale. Nie zakładajmy więc, że na pewno jest tam źle. Ciovo jest świetnym miejscem wypadowym w różne kierunki. Pozdrawiam.
Są gusta i guściki 8)
monika2277
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 19.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) monika2277 » 26.05.2008 09:35

Ciovo byłam tam w zeszłym roku. Okolice fajne Trogir wprost wspaniały jak dla mnie, ale camp na którym spaliśmy porażka są dużo lepsze w CRO. Ale jak na 3 noce bo tyle tam byliśmy żeby dobrze zwiedzić Trogir do da się rade. Z Ciovo spacerkiem chodziliśmy sobie do Trogiru więc unikaliśmy nieustannych korków na mości.
Ale każdemu podoba się coś innego dlatego pojedźcie i sami zobaczcie.
Życzę miłego wypoczynku Monika
ricco
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ricco » 13.06.2008 20:33

Absolutnie nie skreśliłem wyspy Ciovo z listy miejsc gdzie można spędzić urlop tylko wyraźnie odradziłem rezerwowanie w ciemno noclegów od strony Trogiru bo kiepsko wyglądają plaże koło pensjonatów i można się sparzyć.
Od strony morza może być bardzo fajnie stąd pozytywne opinie o Ciovo.
Pozdrawiam.
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 13.06.2008 21:47

Witam

Właśnie wróciliśmy z Ciovo, apartament mieliśmy 20m do wody, na plażę copakabana właśnie ciężarówki dowożą drobny żwirek, układają deptak wzdłuż plaży, dobudowują pobocza a tuż przed campem Rożac dobudowują miejsca parkingowe aż po samo wzniesienie w stronę Trogiru. Napewno zdążą, ostro pracują. Polecam Gornji Okrug.

pozdrav
henry67
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) henry67 » 13.06.2008 22:02

[quote="Gandaliela"]Witam serdecznie,
Wlasnie wrocilam z Cro do Polski na okres zaliczenia sesji egzaminacyjnej i jak tylko to zamknę to pędzę nazad.
A co do Twojego pytania to plaża w Slatine nie wygląda za ciekawie dość dużej wielkości kamienie, szerokości też nie jest zabójczej, podobnie jak w Arbaniji, więc podejrzewam,że w sezonie będzie dość mocno zatloczona. Jedno co to wyrzuca tam przepiękne muszle ale to też poza sezonem.W sezonie biegają turystyczne sępy i niewiele można znaleźć.
Jesli chcesz odpocząć z dzieciakami to mogę dać namiary na sprawdzony apartament po drugiej stronie Ciovo, Seget donji, ktory posiada wlasną plażę z drobnym żwirkiem własny ogród przez ktory schodzi się na plażę i przesympatycznych gospodarzy.
Poza tym wydostanie się z Ciovo w okresie sezonu to męka, prowadzi tam tylko jeden most na ktorym są nieustające korki, korki ,korki
Pozdrawiam
Gandaliela[/quote]Uprzejmie proszę o namiar na ten adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
osito1963
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 143
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) osito1963 » 16.06.2008 10:45

bonar napisał(a):Witam

Właśnie wróciliśmy z Ciovo, apartament mieliśmy 20m do wody, na plażę copakabana właśnie ciężarówki dowożą drobny żwirek, układają deptak wzdłuż plaży, dobudowują pobocza a tuż przed campem Rożac dobudowują miejsca parkingowe aż po samo wzniesienie w stronę Trogiru. Napewno zdążą, ostro pracują. Polecam Gornji Okrug.

pozdrav

Super wiadomość, bo właśnie w tamtej okolicy mam zarezerwowany apartament. Jadę 19 lipca i już nie mogę się doczekać. Ostatni raz byłem w Chorwacji w 2001 roku i ciekaw jestem, co się zmieniło.
pozdrówka
wlodek61
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 05.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek61 » 17.06.2008 12:32

A ja mam pytanie.Czy na Ciovo są kościoły katolickie,czy trzeba "odwiedzić" Trogir?.Szczególnie interesuje mnie Slatine.
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
proszę o informacje o Ciovo - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone