Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PRIMOSTEN- wróciłem, w razie pytań...

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 06.08.2008 19:43

Obrazek

:D
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 07.08.2008 09:48

wojtek51 napisał(a):lukasz22i - czy można się z Tobą skontaktować? Napisz proszę na mojego maila: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


mail poszedł:)
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 07.08.2008 09:50

Jeżowiec napisał(a):
lukasz22i napisał(a):...prosze pisać. Ja jestem zachwycony. :wink:


Dwa pytania odnośnie Primosten:
1) czy zjazd od autostrady do miasteczka jest w miarę normalny, czy jak to bywa czasami w Chorwacji kręta wąska stroma droga?
2) czy można w tym miasteczku kupić na targu świeże ryby?
I jeszcze do tych co yli w tym roku - czy faktycznie okolica wygląda tak smętnie jak to opisuje kulka53 w jednym ze swoich postów??


zjazd jest normalny :) tzn zakretów nie brakuje ale jedzie sie bardzo przyjemnie.
...co do ryb to ja niestety takowych nie widziałem na targu. a okolica wg mnie piekna choć o gustach dyskutować nie mozna
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 09.08.2008 07:06

Jeżowiec napisał(a):
lukasz22i napisał(a):...prosze pisać. Ja jestem zachwycony. :wink:


Dwa pytania odnośnie Primosten:
1) czy zjazd od autostrady do miasteczka jest w miarę normalny, czy jak to bywa czasami w Chorwacji kręta wąska stroma droga?
2) czy można w tym miasteczku kupić na targu świeże ryby?
I jeszcze do tych co yli w tym roku - czy faktycznie okolica wygląda tak smętnie jak to opisuje kulka53 w jednym ze swoich postów??


1/ Zjazd z autostrady oznaczony. Droga trochę kręta ale to normalne w tym rejonie.
2/ Targu jako takiego nie widziałem. Jest kilka straganów z warzywami i owocami w centrum. Świeże ryby można kupić od rybaków wcześnie rano prościutko z łodzi. A najlepiej już usmażone w knajpie :) Wcześnie rano chodzę na plażę i codziennie widziałem rano kucharzy oprawiających ryby nad morzem. Codziennie Ci sami więc ryby w knajpkach są zawsze świeże.

Czy okolica wygląda smętnie? Zależy co masz na myśli pisząc smętnie. Dla mnie to super miejsce!
Corwin
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 13.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Corwin » 09.08.2008 09:37

A jak z okolicznym krajobrazem, czytałem na forum posty. że widać spore ubytki w drzewostanie po pożarach. Możesz napisać coś więcej w tym temacie. Pozdrawiam.
keruj7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 430
Dołączył(a): 23.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) keruj7 » 09.08.2008 09:55

Jeżowiec napisał(a):
lukasz22i napisał(a):...prosze pisać. Ja jestem zachwycony. :wink:


Dwa pytania odnośnie Primosten:
1) czy zjazd od autostrady do miasteczka jest w miarę normalny, czy jak to bywa czasami w Chorwacji kręta wąska stroma droga?
2) czy można w tym miasteczku kupić na targu świeże ryby?
I jeszcze do tych co yli w tym roku - czy faktycznie okolica wygląda tak smętnie jak to opisuje kulka53 w jednym ze swoich postów??


Ad.1 Ja zjeżdżałem w Szybeniku a potem jadranką, normalna droga.
ad.2 Ryby były sprzedawane w kącie niedaleko portu. Między wejściem na wyspę a malutkim placem targowym. Dwa lata temu
Jeżowiec
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 01.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jeżowiec » 09.08.2008 21:30

łikasz22i , Kevlar , keruj7 - dziękuję bardzo za Wasze komentarze. Na rybkę chorwacką już mi ślinka cieknie :wink: , chociaż rejonu Chorwacji na tegoroczną eskapadę jeszcze nie wybrałam.
Ines - Twoje zdjęcie Primostenu jest przeurocze - dziękuję.
Pozdrawiam wszystkich
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 10.08.2008 06:08

Corwin napisał(a):A jak z okolicznym krajobrazem, czytałem na forum posty. że widać spore ubytki w drzewostanie po pożarach. Możesz napisać coś więcej w tym temacie. Pozdrawiam.


Są wypalone miejsca ale w okolicach Primosztenu. W samej miejscowości nie.
Corwin
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 13.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Corwin » 10.08.2008 07:25

Dzięki za odp. Kevlar. Bardzo mi się podoba krajobraz Primosten wklejony przez Ines. Mocno się zastanawiam nad wybraniem wlasnie Primosten na miejsce urlopu we wrzesniu. Choc cos tez ciagnie mnie dalej - za split i dlatego troche czuje sie rozdarty gdzie jechac :). Przyjazd z PL do CRO planuje z noclegiem w okolicy jezior plitwickich (bede tam juz drugi raz, bo naprawde warto), wiec dalszy dojazd nie robi problemu. Z drugiej strony Primosten pasuje na dobra baze wypadowa.
Czy ktos z forumowiczow byl moze tam we wrzesniu?
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 10.08.2008 08:23

Nie znam Chorwacji tak dobrze jak tutejsi forumowicze. W poprzednim roku byłem w Selce. W tym wybrałem Primosten. Powiem z ręką na sercu że nie żałuję wyboru. Było super. Plaża bardziej zagospodarowana w Selce ale Primosten ma to "coś". Co tu "kurna" gadać! Extra miejsce!
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 10.08.2008 10:18

Corwin napisał(a):Dzięki za odp. Kevlar. Bardzo mi się podoba krajobraz Primosten wklejony przez Ines. Mocno się zastanawiam nad wybraniem wlasnie Primosten na miejsce urlopu we wrzesniu. Choc cos tez ciagnie mnie dalej - za split i dlatego troche czuje sie rozdarty gdzie jechac :). Przyjazd z PL do CRO planuje z noclegiem w okolicy jezior plitwickich (bede tam juz drugi raz, bo naprawde warto), wiec dalszy dojazd nie robi problemu. Z drugiej strony Primosten pasuje na dobra baze wypadowa.
Czy ktos z forumowiczow byl moze tam we wrzesniu?


Ja powtórzę się setny raz , że Primosten bardzo ładne jednak na spędzenie kilku dni-na dłuższa metę dla mnie za bardzo męczący.
Wiem, że Primosten ma wielu sympatyków i ludzie spędzają tam po 2tygodnie...
Byłam we wrześniu (3razy zawsze 2-3dni)) i zdziwiły mnie wysokie ceny apartamentów(na Riwierze o wiele taniej) oraz masa ludzi.
Może jedz najpierw za Split na kilka dni, a później na 2-3 dni przenieś sie do Primosten. Zdarzysz zwiedzić okoliczne miasta oraz wodospady krka.
Podobny wątek:
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=199 ... =primosten

Pozdrawiam
zybog
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zybog » 10.08.2008 12:02

Corwin napisał(a):Dzięki za odp. Kevlar. Bardzo mi się podoba krajobraz Primosten wklejony przez Ines. Mocno się zastanawiam nad wybraniem wlasnie Primosten na miejsce urlopu we wrzesniu. Choc cos tez ciagnie mnie dalej - za split i dlatego troche czuje sie rozdarty gdzie jechac :). Przyjazd z PL do CRO planuje z noclegiem w okolicy jezior plitwickich (bede tam juz drugi raz, bo naprawde warto), wiec dalszy dojazd nie robi problemu. Z drugiej strony Primosten pasuje na dobra baze wypadowa.
Czy ktos z forumowiczow byl moze tam we wrzesniu?


Witaj ''rodaku''- byłem we wrześniu w zeszłym roku na campingu Adriatic w Primosten.Było bardzo miło;pogoda super,piekne widoki,dobra baza wypadowa.Druą część urlopu spędziłem na Hvarze-tez było super.jeżeli masz jakieś pytania-chętnie odpowiem.
Corwin
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 13.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Corwin » 11.08.2008 20:21

zybog napisał(a):
Corwin napisał(a):Dzięki za odp. Kevlar. Bardzo mi się podoba krajobraz Primosten wklejony przez Ines. Mocno się zastanawiam nad wybraniem wlasnie Primosten na miejsce urlopu we wrzesniu. Choc cos tez ciagnie mnie dalej - za split i dlatego troche czuje sie rozdarty gdzie jechac :). Przyjazd z PL do CRO planuje z noclegiem w okolicy jezior plitwickich (bede tam juz drugi raz, bo naprawde warto), wiec dalszy dojazd nie robi problemu. Z drugiej strony Primosten pasuje na dobra baze wypadowa.
Czy ktos z forumowiczow byl moze tam we wrzesniu?


Witaj ''rodaku''- byłem we wrześniu w zeszłym roku na campingu Adriatic w Primosten.Było bardzo miło;pogoda super,piekne widoki,dobra baza wypadowa.Druą część urlopu spędziłem na Hvarze-tez było super.jeżeli masz jakieś pytania-chętnie odpowiem.


Witaj również. Dzięki za odzew. W sumie to interesują mnie ceny apartementów we wrześniu w Primosten. Jeszcze zamierzam poszukać na forum, bo może ktoś już gdzieś o tym pisał - po prostu czasu brakuje, by wszystko dokładnie sprawdzić. Prawdopodobniej wybiorę się trochę dalej, za split, ale to nie jest jeszcze postanowione, więc sprawdzam wszystkie możliwości. Na pewno zamierzam w drodze na urlop zatrzymać na Plitvickich Jezerach na 1 dzień, a stamtąd można ciągnąć dalej. 2 lata temu byłem na Istrii w Rovinji (było super), więc teraz chciałbym pojechać w inny rejon. Pozdrowienia.
asiula33
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiula33 » 12.08.2008 19:48

Witam.
wybieram się niedługo również do Primostenu. Czy ktoś zorientowany w temacie mógłby mi odpowiedzieć na pytanie, czy w pobliżu Primostenu znajdują się jakieś większe supermarkety, gdzie można zrobić w miarę tanie zakupy, np Konzum?
Krakus_z_Podgórza
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 24.07.2008
supermarkety w Primosten

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krakus_z_Podgórza » 12.08.2008 20:01

Oj jak ja nie lubię leniuszków zadających pytania, na które łatwo znaleźć odpowiedzi :lol:
W Primostenie jest Konzum (na ul. F. Tudmana 20) i Studenac (ul. Dubrownicka 8)
Wystarczy wejść do Internetu, znaleźć stronę tych supermarketów i poznać ich lokalizację
Ja jadę nieco na południe (Sevid) 15.08
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
PRIMOSTEN- wróciłem, w razie pytań... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone