Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Primosten i Hvar proszę o wskazówki

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
asik NS
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 20.06.2008
Primosten i Hvar proszę o wskazówki

Nieprzeczytany postnapisał(a) asik NS » 20.06.2008 12:27

Drodzy Cromaniacy :D
Od miesiąca śledzę to fantastyczne forum - żałuje że tak późno je odnalazłam bo termin naszego pierwszego wyjazdu do Cro już tuż tuż, a ja dysponuję dość ograniczoną ilością czasu wiec nie wszystkie informacje uda mi się wyszukać.cry:
Przechodząc do rzeczy- zaplanowaliśmy wakacje od 6 do 19 lipca , pierwszy tydzień spędzamy w Primosten i tu moje pytania: Jeśli mamy rezerwację od 6.VII o której należało by wyjechać i którą trasę polecacie? z rejonów Podkarpacia jeśli mamy zamiar podróżować bez noclegu,
Kolejny tydzień spędzamy na wyspie Hvar i tu kolejne pytania: jadąc z Primosten w jaki sposób przeprawić się na wyspę ( rozumiem że promem ale z której miejscowości) i o której wyjechać aby w godzinach popołudniowych dostać się na Hvar?,

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź na jakiekolwiek z tych pytań!! Serdecznie pozdrawiam, i już Wam dziękuję Kochani Cromaniacy bo dzięki temu forum już zdobyłam wiele bezcennych informacji.

Jeśli ktoś będzie miał jakieś inne cenne wskazówki dotyczące Primosten i Hvar to również bardzo proszę :D
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 20.06.2008 13:02

Cześć, w kwestii Hvaru obiecuję odpowiedzieć na każde pytanie (na które tylko znam odpowiedź); podrzucić linki na wszytkie "hvarskie" tematy na forum, ale napisz proszę, w jakie miejsce na wyspie się wybierasz.
Pozdrawiam z upalnej wyspy
asik NS
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asik NS » 20.06.2008 13:31

Bardzo dziękuję:) jak rezerwowaliśmy miejsce byliśmy raczej nie zorientowani i wybraliśmy miasto Hvar - teraz się tego troszkę obawiam bo z forum wynika że tam raczej tłoczno:( ale mamy samochód wiec jeśli uzyskamy dobre wskazówki to pewnie znajdziemy jakieś bardziej ustronne miejsce:)
Baaardzo dziękuje za odpowiedź tym bardziej że od tak doświadczonego cromaniaka:)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 20.06.2008 14:11

Hvar to piękne miasto, ale tłoczne i na pewno nie tanie (tym bardziej, że wybrany termin to praktycznie szczyt sezonu...). Oczywiscie wielu turystom to odpowiada.
Najpierw podrzucę kilka juz istniejących tematów... może one pomogą...
A jeśli nie, to czekam na dalsze zapytania.
forum/viewtopic.php?p=285707&highlight=#285707
forum/viewtopic.php?p=285462&highlight=#285462
forum/viewtopic.php?t=18347&postdays=0&postorder=asc&start=0
forum/viewtopic.php?p=287164&highlight=#287164
forum/viewtopic.php?t=17394&postdays=0&postorder=asc&start=0
forum/viewtopic.php?p=281264&highlight=#281264
forum/viewtopic.php?t=16568&postdays=0&postorder=asc&start=0
forum/viewtopic.php?t=13645&postdays=0&postorder=asc&start=0

A to tylko niewielka część tego, co na forum juz jest.
Mam nadzieję, że pomoże :D

Co do promu to ja jednak proponuję rejs ze Splitu do Starego Gradu (do miasta Hvar bezpośrednio nie da rady z samochodem; nie ma tam rozładunku aut)

Pozdrawiam
asik NS
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asik NS » 20.06.2008 14:47

Kasiu bardzo dziękuję:) jesteś prawdziwą kopalnią wiedzy na temat Hvar, na weekendzie z przyjemnością przerobię zadany materiał:) i jeśli jeszcze pozostaną jakieś wątpliwości z przyjemnością skorzystam z możliwości zadania pytań:)
Pozdrawiam serdecznie:)
j23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1004
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) j23 » 20.06.2008 14:51

wyjedź o 2-3 w nocy a na miejscu będziesz po południu, masz ponad 800km autostrad
radek lato
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 20.06.2008
na Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) radek lato » 20.06.2008 22:23

Witam Mam pytanko.Jadę na Hvar z okolic Torunia z małym dzieckiem ,którędy jechać przez Cieszyn na Mikulow czy inną drogą tak aby było płynnie,Jadę pierwszy raz i chciałbym się dowiedzieć też na temat dotarcia na sam Hvar z Splitu czy z Drvenika .I o której proponujecie mi wyjechać mam zarezerwowany apartament od niedzieli 14.00.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006
Re: na Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 20.06.2008 22:33

radek lato napisał(a):Witam Mam pytanko.Jadę na Hvar z okolic Torunia z małym dzieckiem ,którędy jechać przez Cieszyn na Mikulow czy inną drogą tak aby było płynnie,Jadę pierwszy raz i chciałbym się dowiedzieć też na temat dotarcia na sam Hvar z Splitu czy z Drvenika .I o której proponujecie mi wyjechać mam zarezerwowany apartament od niedzieli 14.00.

Płyń ze Splitu (daruj sobie "telepanie się" do Drvenika i potem przejazd przez cały Hvar; za dużo na tym nie zaoszczędzisz -ani czasu ani pieniędzy- wierz mi na słowo). W sezonie, zwłaszcza w weekendy masz jakieś 7 promów dziennie; rejs Split- Stari Grad trwa ok 2 h. W porcie ustaw się w kolejce co najmniej 60 - 90 min wcześniej (żeby się załapać).
Rozkład rejsów znajdziesz tu
http://www.jadrolinija.hr/default.aspx?dpid=1208
(korzystaj z wyszukiwarki połaczeń, a nie z rozkładów tabelarnych).
P.S. przejrzyj też tematy, które poleciałam Asi...
Pozdrawiam
radek lato
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 20.06.2008
prom na hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) radek lato » 21.06.2008 12:02

Dziękuję pani Kasiu , a może podpowie mi Pani jaką trasą jechadź z Polski żeby było sprawnie i szybko, bym nie musiał bładzić .Co prawda byłem już na Hvarze ale po pierwsze było to 8 lat temu ni i autokarem, swoim samochodem to mój debiut dlatego chciałbym przejechać to jak najsprawniej.Pozdrawiam Radek.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 21.06.2008 12:58

My zawsze do Łodzi (bo jestem Łodzianką)...Zatem Katowice, Cieszyn,Olomouc, Brno, w Lechovicach nocleg, Znojmo, Hate-Kleinhaugsdorf, Wiedeń, Graz, Spielfeld - Šentilj, Maribor, Gruškovje - Macelj, Zagreb - Split.
Wszystko oczywiscie zależy od tego, jaka jest optymalna opcja na przejazd przez Pl (bo to tak naprawdę determinuje i "wyznacza" całą trasę)....
Pozdrawiam
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 21.06.2008 13:53

Może komuś na coś się przyda ;)
Cennik Jadrolinii 2008
Obrazek

Wystarczy kliknąć z cennik i pokaże się w rozmiarze do odczytania

A tu godziny kursów Split - Stari Grad (Hvar)
P.S. Oprócz kliknięcia w link trzeba zaznaczyć pasek adresu w nowootwartym okienku i kliknąć klawiszem ENTER powinien się pojawić dokument pdf :?
asik NS
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asik NS » 22.06.2008 12:44

Dziękuje bardzo Leszku, zarówno cennik jak i rozkład bardzo się przyda. Pozdrawiam
radek lato
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 20.06.2008
Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) radek lato » 24.06.2008 14:16

PANI KASIU.Mam jeszcze takie pytanko trochę poczytałem na róznych forum odnośnie cen w Hvarze i trochę mnie to przestraszyło.czy to prawda że w Hwarze są bardzo wysokie ceny żywności itp.Prosze o odpowiedź bo w takim razie będę musiał nabrać dużo więcej żywności z Polski niż myślałem.Pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006
Re: Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.06.2008 14:54

radek lato napisał(a):PANI KASIU.Mam jeszcze takie pytanko trochę poczytałem na róznych forum odnośnie cen w Hvarze i trochę mnie to przestraszyło.czy to prawda że w Hwarze są bardzo wysokie ceny żywności itp.Prosze o odpowiedź bo w takim razie będę musiał nabrać dużo więcej żywności z Polski niż myślałem.Pozdrawiam


Tanio nie jest, ale jeśli będziesz robił zakupy w marketach (sieci Kerum, Studenac, Konzum), to ceny tam nie różnia się aż tak bardzo od tego, co na lądzie. W samym mieście Hvar natomiast wszystkto autentycznie droższe niż w innych miasteczkach na wyspie (począwszy od cen apartamentów, przez usługi i wszelkiego typu artykuły w tym i spożywcze). Trzeba po prostu zwracać uwagę na cenę i już.. Pociesz się tym, że Ty będziesz się tu żywił tylko 2 tyg., a my mieszkamy i "konsumujemy" dobra wszelakie przez okrągłych 365 dni w roku...
Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Primosten i Hvar proszę o wskazówki
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone