Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Potrzebuję pomocy!!!

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3886
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 28.06.2007 22:06

Artur S. napisał(a):Zamiast udzielić mi jakieś sensownej odpowiedzi, zaczynanie się przegadywać. Każdy miał ten swój pierwszy raz. NIe odowiadajcie - wolę zapytać po drodze obcokrajowców. Może będą bardziej milsi.

Nie denerwuj się, ale pytania w ostatnim czasie bardzo często się tu powtarzają. I w zasadzie bezsensownym staje się fakt udzielania na nie kolejnej n odpowiedzi. Jeśli rzeczywiście będziesz miał konkretne wątpliwości, wierz mi nikt nie odmówi Ci pomocy. I na pewno nikt nie chciał być niegrzeczny :lol:
Artur S.
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 28.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur S. » 28.06.2007 22:15

Platon - jesteś ok. Właśnie o to mi chodziło. Czas min. do zobaczenia czegokolowiek, żeby wiedzieć kiedy wyjechać i jak zaplanować powrót. Daj jeszcze sugestie co do trasy i b ędzie ok. Mogę mieć czas i nie spieszyć się więc jazda autostradą nie jest konieczna. Wolę jakąś bardziej krajobrazową.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1721
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 28.06.2007 22:16

Ja w tym roku jade przez Budapeszt,mam nawigacje-dlatego,zawsze sie gubilem w Budapeszcie.Z malopolski to Slowacja,Wegry,Chorwacja.Okolol 12 godzin.
Pzdr.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1721
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 28.06.2007 22:19

A skad jedziesz ? Malopolska jest duza.
Artur S.
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 28.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur S. » 28.06.2007 22:42

Myślenice.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 28.06.2007 22:45

Artur S. napisał(a):Zamiast udzielić mi jakieś sensownej odpowiedzi, zaczynanie się przegadywać. Każdy miał ten swój pierwszy raz. NIe odowiadajcie - wolę zapytać po drodze obcokrajowców. Może będą bardziej milsi.


Wiesz co Artur 8O - wspaniały debiut na forum - butem w drzwi :evil: i wrzask:
"ODPOWIADAĆ, - BO, JA, ARTUR, JADE, DO, PLITVIC I, DO BASKI VODY !!!.
A potem - Tacy jesteście/!! -Zabieram swoje zabawki i idę do innej piaskownicy :arrow: - ot co :!:

Artur - Majeczka i JasioJasio odpowiedzieli Ci grzecznie co masz zrobić i była to bardzo dobra rada - tu naprawdę jest wszystko z trasami, godzinami, czasami etc.

Szkoda że nie pomyślałeś niedrogi, niekolego Arturze że zakładając nowy n-ty wątek o tym samym zaśmiecasz to forum (wczoraj i przedwczoraj kolejna "przerwa techniczna" - ile jeszcze?).
Ja też miałem pierwszy raz i jakoś udało mi się w istniejącym wątku i za pomocą Szukaj wszystkiego dowiedzieć.

Pozdrav(obcokrajowców)
Artur S.
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 28.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur S. » 28.06.2007 22:54

OKi - nie było tematu. Wiem wszystko.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1721
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 29.06.2007 06:18

Jak z Myslenic to ja bym jechal na Chyzne,Sahy,Budapeszt,kolo balatonu,Gorician i juz w Chorwacji.Trasa spokojna,najgorzej w Budapeszcie,trzeba uwazac zeby sie nie zamotac o co jest bardzo latwo.Zawsze jak jechalem ta trasa do sie gubilem w Budapeszcie :(.Mozesz jeszcze jechac na Jawornik do Wadowic,trasa nr 52,potem Zywiec,Zwardon,autostrada przez Slowacje,Bratyslawa,odbic na na lewo do Mason...trasa nr 86,bardzo lajtowa droga nr 86 do samej Slowenii,10-15 km Sloweni i juz jestes w Chorwacji niedaleko Varazdinu.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 30.06.2007 09:04

Artur S. napisał(a):OKi - nie było tematu. Wiem wszystko.


Cieszę sie Artur.

Przepraszam cię za moje pierwsze zdanie - trochę poniosła mnie nerwa :oops: .

Powracając do tego co napisałem - dodam, że obecnie jak skorzystasz z szukaj, zaznaczysz tematy i napiszesz Plitvice - wyskoczy ci to: forum/search.php?mode=results - 15 stron wyników 8O :!: . Jeszcze gorzej będzie jak zaznaczysz posty. Ile czasu zajmie znalezienie czegoś ? Można sie załamać.

Jest to "błędne koło" - bo im więcej wątków - tym trudniej coś znaleźć; Im trudniej coś znaleźć, tym częściej ktoś zakłada wątek na ten sam temat. Skutek jeden - jest coraz gorzej.
Wyjście - nie pozbawione wielu wad - podpiąć się pod ostatni, w miarę aktywny, wątek na ten temat.

Co do twoich problemów -
TU napisałem moją Plitvicką trasę - bez wielkiego wodospadu zajęła właśnie około 6 godzin. W tym samym wątku Leszek dał linka do swojej relacji.

Pozdrawiam Myślenice, górę Chełm, Zarabię troszkę też i miłego pobytu.
Buber

P.S. Cała moja rodzina jest z Twoich okolic.
axelko
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) axelko » 01.07.2007 10:46

Artur S. napisał(a):Z uwagi na fakt, że wybieram się po raz pierwszy do CRO proszę o udzielenie informacji o trasie dojazdu, podaję, że mieszkam w małopolsce blisko południowej granicy - interesuje mnie albo trasa przez Węgry lub Austrię i Słowenię, która jest ciekawsza? Informuje także,żę jadę do Dalmacji - miejscowość BAska Voda. Proszę o podanie najlepiej od tych osób, które już w tym roku były w Chorwacji czy wjazd na dowód osobisty nie zastręcza problemów oraz informację, jakie pieniądze zabrać i gdzie je wymieniać najlepiej. Bardzo także proszę o podanie informacji o zwiedzeniu Plitvickich Jezior - ile czasu to zajmie w takim powiedzmy najmniejszym wymiarze czasu, gdyż odwiedzenie tego miejsca będę planował w drodze powrotnej. Za pomoc z góry dziękuję.[/b]

Zbyt wiele, Ci nie powiem, bo w Plitvicach nie byłam :oops: . Ja polecam trasę- Austria-Słowenia (superwygodne autostrady :twisted: ). Nie wiem jak przy jeździe do Chorwacji, ale podczas podróży do Włoch widać było Alpy.
Tylko, że jest pewien problem- winety. Musisz się zmieścić w określonej liczbie dni, jak nie, to musisz dwie kupować.
ps- Mogłam się pomylić, bo w Cro, dawno nie byłam.
kniesp
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 29.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kniesp » 01.07.2007 11:02

Moja wersja CRO2007 (12dniowy wyjaz)

Wyjazd z Puław => Nocleg za Budapesztem => Ciovo (7dni)
7 dni laby na Ciovo
Ciovo => nocleg Balton => Zwiedzanie Budapeszu (1 dzień) => Słowacja
5 dni Mała Fatra (góry + ciepłe zródła)
Powrót Mała Fatra => Puławy
kniesp
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 29.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kniesp » 01.07.2007 11:33

Nikt tu nie daje gotowych odpowiedzi,
ale dzieli sie swoimi doswiadczeniami.

Przy odrobinie wysiłku na forum wszystko da się znależć.

:wink:
Artur S.
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 28.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur S. » 01.07.2007 22:33

Buber napisał(a):
Artur S. napisał(a):OKi - nie było tematu. Wiem wszystko.


Cieszę sie Artur.

Przepraszam cię za moje pierwsze zdanie - trochę poniosła mnie nerwa :oops: .

Powracając do tego co napisałem - dodam, że obecnie jak skorzystasz z szukaj, zaznaczysz tematy i napiszesz Plitvice - wyskoczy ci to: forum/search.php?mode=results - 15 stron wyników 8O :!: . Jeszcze gorzej będzie jak zaznaczysz posty. Ile czasu zajmie znalezienie czegoś ? Można sie załamać.

Jest to "błędne koło" - bo im więcej wątków - tym trudniej coś znaleźć; Im trudniej coś znaleźć, tym częściej ktoś zakłada wątek na ten sam temat. Skutek jeden - jest coraz gorzej.
Wyjście - nie pozbawione wielu wad - podpiąć się pod ostatni, w miarę aktywny, wątek na ten temat.

Co do twoich problemów -
TU napisałem moją Plitvicką trasę - bez wielkiego wodospadu zajęła właśnie około 6 godzin. W tym samym wątku Leszek dał linka do swojej relacji.

Pozdrawiam Myślenice, górę Chełm, Zarabię troszkę też i miłego pobytu.
Buber

P.S. Cała moja rodzina jest z Twoich okolic.
Artur S.
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 28.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur S. » 01.07.2007 22:35

Dzięki buber. Wiele się nauczyłem. I myśłę ,że na skutek TWojego wspaniałego pisu podróży do Cro wiele się można nauczyć. Tak od siebie powiem ci,że właśnie wróciłem z dni Myśłenic - były zespoły IRA,Stachursky i BAjm. Napisz oczywiście jak masz ochotę skąd pochodzi TWoja rodzina. Serdecznie pozdrawiam.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 01.07.2007 22:59

Cieszę się że się nie gniewasz. :roll:
Dzięki za miłe słowa - opis jak opis - są 100xlepsze; a i bez niego się dojedzie :D .
A moja rodzina "trzęsie" Wiśniową, Dobczycami i okolicami.
:papa:
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Potrzebuję pomocy!!! - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone