Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pomożecie....???;)

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008
Pomożecie....???;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 20.06.2008 11:56

Hej,
myślałam, że sobie poradzę sama - czytając forum, googlując, pytając doświadczonych znajomych...niestety - wydaje się, że zadanie mnie przerosło;)

Sytuacja jest taka:
pierwszy raz wybieramy się do Chorwacji - nie mamy wyrobionego zdania na temat żadnego z regionów - jedyne preferencje zbudowałam na podstawie czytania forum/oglądania fotek/oraz.....odległości do pokonania.

W grę wchodzi istria/krk/Pag (środkowa Dalmacja) - Wstępnie upatrzyłam sobie Nin - niestety zero reakcji na kilkanaście maili wysłanych do tamtejszych apartamentów więc drążę inne rejony także - zwłaszcza, że Nin choć ma tak poszukiwane piaszczyste plaże - to popływać chyba trudno;)
Jest też namierzone Mandre (Pag) - jednak jedyny właściciel który odpowiedział nie oferuje warunków jakich byśmy oczekiwali...

Zaczęłam skakać po mapie - ...i jestem...w punkcie wyjścia:(

Zdaje się na Waszą przychylność i wyrozumiałość - pomożecie?;)

Co nam trzeba:
1. apartament blisko plaży - na plaży:)
2. plaża - żwirek, drobne kamyczki/piasek - łagodnie opadająca do morza - jednak tak aby nie trzeba było iść kilometr, żeby popływać
3. Chętnie plaża w jakieś zatoczce, idealnie jeśli z kawałkiem naturalnego cienia, woda czysta-przejrzysta
4. Z dala od turystycznego zgiełku ale nie w osadzie typu 4 domy - czyli wskazane jakieś uliczki w pobliżu - apartament może być na obrzeżach miasteczka
5. Dobry punkt wypadowy do jakiegoś lekkiego zwiedzania - nastawiamy się na opcję 60/40 - czyli więcej plazy ale zwiedzanie tez ważne
6. Piękne fotograficzne widoki:) - czyli raczej nieco "bardziej otwarte morze" a nie jakaś mini zatoczka wciśnięta w ląd - w sumie wygląda to wtedy jak jezioro.

Czyżby tak - to tylko w erze?
Nie wierze - liczę na Was - chętnie przyjmę konkretne namiary na apartamenty na maila: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Znaleźliśmy bardzo przyjemny apartament - duży, nowoczesny wyposażony, świetny kontakt w właścicielem, na samej ..plaży w Crna Punta - no i właśnie..... po obejrzeniu fotek okolicy....to chyba NIE jest to???:( - osada typu 4 domy i 1 sklepik, i starsznie maleńka zatoczka wciśnieta w ląd (obawiam, się, że nie ma żadnej wymiany powietrza i panuje duchota, woda stoi - więc i komary....) widok...taki jeziorowy a okolica....ze zdjęć - nie zachwyca.

Żeby nie było, że nie szukałam, nie czytałam - czytałam, i szukałam nawet kilka osób dało jakies namiary - np na agencję na Pagu z sympatyczną Panią Beatą - tyle, że nawet nie jestem w stanie stwierdzić czy faktycznie jest sympatyczna - bo ....nikt mi nie odpisał na maila:( - Mam pecha?

W zamian moge się podzielić praktycznymi informacjami na temat środkowych Włoch oraz Toskanii - choć pewnie to nie to forum. Najprościej byłoby mi pojechać tam 4 raz - ale chcę spróbować czegoś innego...

Pomożecie?
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 20.06.2008 17:25

Nie pomożemy :twisted:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2008 17:39

Kobieto ty to masz wymagania :!: :lol:,i lepiej uwierz że "tak to tylko w Erze" :lol: :wink:
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 20.06.2008 18:04

tucepi : ) :D
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 20.06.2008 18:07

darek1 napisał(a):Nie pomożemy :twisted:


na temat środkowych włoch oraz toskani możesz napisać w innym temacie :)
"jak nie Chorwacja to ? " :)

a co do wyjazdu twojego :) Riwiera Makarska :) brela , Tucepi , Igrane , Drasnice , Podgora same perełki :)
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008
Do jotem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 20.06.2008 18:34

Hej- postaram nie być złośliwym ,ale pewnie mi się nie uda ,ale potraktuj moją wypowiedź jako życzliwą krytykę :wink:
Piszesz o Pagu i Istrii i w nawiasie podajesz środkowa Dalmacja - to dwa kompletnie rożne regiony.Dalmacja zaczyna się tak powiedzmy od Splitu ( przepraszam geografów za takie uogólnienie ), a do Makarskiej ,która leży w centrum Dalmacji jest ok 500 km!! To kompletnie rożne regiony , a według mnie ( moja subiektywna opinia ) środkowa Dalmacja to kwintesencja Chorwacji - cudowne widoki , kolor Jadranu , zatoczki i góry schodzące do morza.Po co szukać w Chorwacji piaszczystych plaż i szerokich widoków na otwarte morze ?To mamy nad Bałtykiem.Cały urok to właśnie te maleńkie zatoczki ze skałami i kamienisto-żwirowe plaże.Strasznie irytują mnie poszukiwania piaszczystych plaż , to tak jak jadąc na Saharę dopytywać się czy są tam bujne i zielone łąki , i nie bójcie się o dzieci - będą się świetnie bawiły na plaży , która jest z drobniutkich kamyczków.Zobaczycie co to za wygoda kiedy nie jesteście oblepieni piaskiem , nie macie go w jedzeniu ,piciu i wielu innych miejscach :D
Co do widoków na otwarte morze , to pewnie macie takich fotek setki znad Bałtyku , a tu Was zauroczą inne widoki i sami będziecie zdziwieni jak piękne mogą być Dalmatyńskie krajobrazy.
Wrzuciłem w wyszukiwarkę fotek Crna Punta i faktycznie żadna rewelacja.
Zobaczcie zdjęcia z Breli , Tucepi i innych miasteczek Riviery Makarsiej ,to dopiero widoki.
Aha zapomniałem nie byłem nigdy na Istrii , ale wiem od wielu znajomych ,że tam faktycznie są bardzo kamieniste plaże i trudne wejścia do wody ,ale w Dalmacji w miejscowościach turystycznych większość plaż ma łagodne zejścia do wody żwirkowe plaże.
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 20.06.2008 19:45

Mój "podział" na regiony wynika z wiedzy zaczerpniętej z rozmaitych stron oferujących apartamenty - nie wierzysz?
http://www.croatia-apartments-kroatien.com
tu dzielą Dalmację na cztery strefy - Pag jak najbardziej według tego podziału mieści się w Dalmacji - ale mniejsza o to.
Nawias nie dotyczył ani Krku ani Istrii...!

Jak przeczytasz uważnie to ...piasek wymieniam na ostatnim miejscu w liście preferencji..

Poza tym - zatoka zatoce nierówna - tu chyba wszyscy się zgodzą - "otwarte" w znaczeniu, że z danej miejscowości mogę zobaczyć dalej niż 100m i drugi brzeg zatoki - obrazki oglądam świetne z różnych miejsc natomiast oferty, które mi się podobają w sensie apartamentu ...pozostawiają wiele do życzenia jeśłi chodzi o ...otoczenie - i nie chodzi o bujną roślinność - widziałes Crną Puntę - widziałeś. Też Ci się nie podoba:) Więc jakiś wspólny mianownik jest.

Nie widzę nic nadzwyczajnego w jasnym i klarownym sformułowaniu swoich wymagań. A to, że nie chcę mieszkać w lokalizacji przypominającej pobliskie zaniedbane jeziorko - no tak już mam - wolę jak jest ładnie:)

Podane miejscowości przejrzę z wielką ochotą i nadzieją, że wreszcie coś dla siebie znajdę a moje maile nie pozostaną bez odpowiedzi.
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 20.06.2008 20:39

Hej " jotem" - fajnie ,że się nie obraziłaś :D .Moje uwagi służyły jedynie ,żeby Ci pomóc w wyborze.Fajnie ,że nie upierasz się na piaszczyste plaże , bo te żwirkowe mają masę uroku i są "wygodniejsze".Zobacz koniecznie link z forum , który podałem.Znajdziesz tam na zdjęciach wspaniałe zakątki i może uda Ci się coś wybrać.Pozdrawiam i życzę wspaniałych wakacji
https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17562&sid=9
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 20.06.2008 21:38

Artur68 napisał(a):Znajdziesz tam na zdjęciach wspaniałe zakątki i może uda Ci się coś wybrać.Pozdrawiam i życzę wspaniałych wakacji
https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17562&sid=9


O tak.
O takie obrazki mi chodzi.
Takich miejsc szukam. Podane nazwy eksploruję i może się uda?
Dzięki za link - bardzo przydatny i potrzebny - zwłaszcza dla takich jak ja:)
miru71
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) miru71 » 20.06.2008 22:05

Zdecydowanie polecam Makarską Rivierę. Zjeździłem prawie całą Chorwację od góry do dołu i najwięcej uroku mają miejsciwości w okolicach Makarskiej. Są tam najpiękniejsze plaże i rwelacyjne widoki zarówno na morze jak i na góry. Przejrzystośc wody jest niesamowita. Nawet w większych miejscowościach bez problemu znajdziesz kawałek plaży dla siebie. Niestety ludzie są wszędzie, ale wystarczy przespacerowac się troszkę dalej wzdłuż plaży i można byc prawie samemu. Często przy plaży rosną piękne rozłożyste drzewa, więc nie ma najmniejszego problemu z cieniem.
sylwiatg
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylwiatg » 20.06.2008 22:35

polecam Vodice, zjazd nie do centrum tylko za stacją benzynową, plaża żwirkowa częściowo zacieniona, łagodne zejście do morza-w zeszłym roku nie było jeżowców,blisko do Wodospadów na rzece Krka,do Trogiru.pieszo można dojść do centrum w którym masz knajpki,odpływaja stateczki wycieczkowe.Z rynku odjeżdża BUSIK który zawiezie Cie do nocnego klubu Hasienda.W zeszłym roku w sierpniu znależliśmy kwatery około 150 m od morza za 40euro(2 sypialnie,łazienka,aneks kuchenny, taras zacieniony)
weSoLuTka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 22.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) weSoLuTka » 28.06.2008 16:18

Tucepi to nie najlepsze miejsce jeśli cenisz spokój, dzisiaj stamtąd wróciłam i dawno takej chmry luzi nie widziałam :) Lepiej spokojniejszą, choć bardziej górzystą Brelę :)

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pomożecie....???;)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone