Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polskie radio w drodze do Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariusz29
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 09.07.2006
Polskie radio w drodze do Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz29 » 09.07.2006 22:15

Czy ktoś ma doświadczenie odnośnie zasięgu naszych rodzimych stacji radiowych? Słyszałem że bardzo długo można słuchać "Jedynkę".
beniu11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 06.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) beniu11 » 09.07.2006 22:52

No nie mam dobrych wieści. :( Względny odbiór do granicy z Austrią na falach długich. Potem to już nic. W Chorwacji odbiór mozliwy późnym wieczorem po 22. Jakość odbioru bardzo kiepska,albo mam radio do kitu :wink:
szunaj11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) szunaj11 » 09.07.2006 23:07

Obrazek

W Wiedniu jeszcze słychać
OloK
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 30.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) OloK » 10.07.2006 10:27

Na jakich czestotliwoscach ich slychac ??
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 10.07.2006 11:08

Też mnie to zawsze dziwi że w HR nie da się posłuchać polskiego radia. Mamy XXI wiek, ludzie 50 lat temu byli na księżycu i była transmisja TV na żywo a Poska nie jest w stanie dla swych obywateli zapewnić łączności radiowej nawet w Europie...

P.S2.
Był kiedyś najwższy maszt RTV w świecie - ponad 1000 m wysokości, stał w miejscowości Gąbin. Zapewniał dąbrą słyszlność PR1 na długich. Ale runął w 1991 bo pewien idiota (właściciel firmy remontowej) podczas konserwacji odciął 2 z 5-ciu utrzymujących maszt lin. I bardzo był zdziwiony że masz runął :lol: Pamiętam to dokładnie bo mieszkałem wtedy w Wiedniu; nagle łączność została przerwana

P.S.2
Dlaczego nie ma satelitarnych odbiorników radiowych? Przecież z orbity nadaje masa polskich stacji...
MariuszLo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 18.09.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszLo » 10.07.2006 11:10

Na falach długich I program Polskiego Radia (225 kHz) słychać było w zeszłym roku nawet na campie Rudine w Orasacu (pod Dubrownikiem). Rzeczywiście tylko wieczorem.
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 10.07.2006 11:31

MariuszLo napisał(a):Na falach długich I program Polskiego Radia (225 kHz) słychać było w zeszłym roku nawet na campie Rudine w Orasacu (pod Dubrownikiem). Rzeczywiście tylko wieczorem.


Przypomniały mi się "stare dobre czasy" komuny kiedy na specjalnym sprzęcie łapało się Wolną Europę i Głos Ameryki. Widać trzeba będzie odszukać w piwnicy ten sprzęt żeby teraz posłuchać na wakacjach Głosu Ojczyzny :wink: Nic się nie zmieniło...:lol:
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 10.07.2006 11:45

niezawodny napisał(a):
MariuszLo napisał(a):Na falach długich I program Polskiego Radia (225 kHz) słychać było w zeszłym roku nawet na campie Rudine w Orasacu (pod Dubrownikiem). Rzeczywiście tylko wieczorem.


Przypomniały mi się "stare dobre czasy" komuny kiedy na specjalnym sprzęcie łapało się Wolną Europę i Głos Ameryki. Widać trzeba będzie odszukać w piwnicy ten sprzęt żeby teraz posłuchać na wakacjach Głosu Ojczyzny :wink: Nic się nie zmieniło...:lol:

myśle że taraz jak u władzy jest Lubimy Polskie Regiony, :wink: to sytuacja sie jeszcze długo nie zmieni
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 10.07.2006 11:56

Też mnie to zawsze dziwi że w HR nie da się posłuchać polskiego radia. Mamy XXI wiek, ludzie 50 lat temu byli na księżycu i była transmisja TV na żywo a Poska nie jest w stanie dla swych obywateli zapewnić łączności radiowej nawet w Europie...



w d..... mam łączność z Kaczogrodem - polskie radio bądź TV jest ostatnią rzeczą o której marzę w trakcie urlopu w Cro.
RadaR
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 07.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadaR » 10.07.2006 12:21

rich72 napisał(a):w d..... mam łączność z Kaczogrodem - polskie radio bądź TV jest ostatnią rzeczą o której marzę w trakcie urlopu w Cro.


Dobre dobre popieram :D
I żeby mnie nikt nie posądził o politykowanie, po prostu dość mam medialnej papki i chcę odpocząć ;) A muzyki da sie posłuchać w każdym języku :)
Pozdrav
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 10.07.2006 12:28

Zgadzam się z RadaRem i Richem!!! A ile walorów edukacyjnych można wynieść słuchając miejscowych radiostacji!!! :D I chorwacki (serbski)można poćwiczyć, i piosenek się nauczyć (by potem wziąć udział w wyborach croprzeboju), i nawiazać kontakty z tubylcami prosząc o przetłumaczenie tegio czy tamtego usłyszanego :lol: ! Same plusy :D
Polskie radio mam 49-50 tygodni w roku bez zakłóceń :D
RadaR
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 07.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadaR » 10.07.2006 13:20

Cześć shtriga
Coś z Wiolą płeć zmieniłyście ;)
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 10.07.2006 13:41

:lol: nooo - ale niebawem wracamy do stanu pierwotnego :lol:bo już po Mundialu
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 10.07.2006 14:00

niezawodny napisał(a):
MariuszLo napisał(a):Na falach długich I program Polskiego Radia (225 kHz) słychać było w zeszłym roku nawet na campie Rudine w Orasacu (pod Dubrownikiem). Rzeczywiście tylko wieczorem.


Przypomniały mi się "stare dobre czasy" komuny kiedy na specjalnym sprzęcie łapało się Wolną Europę i Głos Ameryki. Widać trzeba będzie odszukać w piwnicy ten sprzęt żeby teraz posłuchać na wakacjach Głosu Ojczyzny :wink: Nic się nie zmieniło...:lol:


a ja pamietam jak w jedynce byly nadawane komunikaty typu
" panstwo X przebywajcy prawdopodobie na wczasach w Grecji proszeni o pilny kontakt z rodzina"
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 10.07.2006 15:19

rich72 napisał(a):
Też mnie to zawsze dziwi że w HR nie da się posłuchać polskiego radia. Mamy XXI wiek, ludzie 50 lat temu byli na księżycu i była transmisja TV na żywo a Poska nie jest w stanie dla swych obywateli zapewnić łączności radiowej nawet w Europie...



w d..... mam łączność z Kaczogrodem - polskie radio bądź TV jest ostatnią rzeczą o której marzę w trakcie urlopu w Cro.


A pamiętasz taki dobry film jak Vabank? Tam gościu też twierdził ze "nie ineteresuje się polityką" i usłyszał że za to że "polityka interesuje się nim". Czy tego chcemy czy nie od Kaczogrodu nie uciekniemy, póki ostatni nie zgasi światła. Ja tam wolę wiedzieć co mnie czeka po powrocie tudzież dowiedzieć się że już nie ma po co wracać :lol: A bez radyjka ani rusz. Niechby chociaż Radio Maryja puścili... :lol: Komuna zagłuszała, Kaczogród wycisza... nic się kurna nie zmieniło... :lol:

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Polskie radio w drodze do Chorwacji?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone