Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polska [W-wa] - Czarnogóra [Kotor] - którą trasą?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kondziol
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.05.2015
Trasa podkarpacie - Czarnogóra

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondziol » 31.07.2016 14:53

Siema, wybieramy się 05.08 z Sanoka (podkarpacie) do Ulcinj, chcemy jechać trasą Sanok-Barwinek-Koszyce-Budapeszt-Osijek-Sarajevo-Podgorice-Ulcinj. Jechał ktoś tą trasą, albo podobną ? Może doradzacie jakąś modyfikację ? Jaki będzie koszt autostrad na Chorwacji? Nie mogę znaleźć tego odcinka w cennikach.
Kurde przeglądam inne wątki i widzę, że droga przez Bośnię nie jest za bezpieczna, a przejazd autostradą przez Chorwację to koszt 150 zł w jedną stronę :/
Użytkownik usunięty
Re: Trasa podkarpacie - Czarnogóra

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2016 15:59

kondziol napisał(a):Siema, wybieramy się 05.08 z Sanoka (podkarpacie) do Ulcinj, chcemy jechać trasą Sanok-Barwinek-Koszyce-Budapeszt-Osijek-Sarajevo-Podgorice-Ulcinj. Jechał ktoś tą trasą, albo podobną ? Może doradzacie jakąś modyfikację ? Jaki będzie koszt autostrad na Chorwacji? Nie mogę znaleźć tego odcinka w cennikach.
Kurde przeglądam inne wątki i widzę, że droga przez Bośnię nie jest za bezpieczna, a przejazd autostradą przez Chorwację to koszt 150 zł w jedną stronę :/

tutaj masz opis przez Serbię,moim zdaniem szybciej.
polska-czarnogora-ktora-trasa-t30717-150.html




W ubiegłym roku jak wyjechałem o 21 z Dynowa to w Sarajewie byłem o 14 .Ale wjechałem w burzę.
Czy niebezpiecznie-normalnie.

ten odcinek autostrady mozesz minac jadac na pecz M60 i potem na slavonski brod.ale ona nie bedzie kosztowała duzo.Przez Chorwacje to bedziesz mial sporo km wiecej
Pedros29
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 31.07.2016
Re: Trasa podkarpacie - Czarnogóra

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pedros29 » 31.07.2016 16:04

Witaj.
Od trzech dni jesteśmy w Ulcinj.
Nasza trasa to:
Kraków-Chyżne-Zvolen-Śahy-Budapeszt-Udvar-Osijek-Samac-Doboj-Sarajevo-Foća-Hum-Podgorica-Budva-Ulcinj.

Przez Słowację wolno, Węgry od Budapesztu autostrada pusta,Chorwacja nasza trasa była bezpłatna,BiH przejazd w ciągu dnia,bezpiecznie, przed Sarajevem kawałek płatnej autostrady 5.5-6 BAM,Czarnogóra 2.5 euro tunel.
Trasa od Czarnogóry piękna, granica Hum. Dużo zakrętów, tuneli,przepaści.Drogi w górach wąskie, trzeba czasem zjechać by przepuścić auto z naprzeciwka. Duże wyzwanie dla samochodu i kierowcy,człowiek zmęczony ale widoki to wszystko wynagrodzą. Uważać trzeba na wszechobecne krowy, chodzące po drogach samopas.W górach uwaga na kierowców ścinających zakręty.
kondziol
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.05.2015
Re: Trasa podkarpacie - Czarnogóra

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondziol » 31.07.2016 16:21

Dzięki za podpowiedzi, Pedros29 ile zajęło Ci przejechanie tej trasy ? Dodam jeszcze że wyjeżdżamy o 18 z Sanoka czyli granicę Bośni przekraczalibyśmy gdzieś o 4 rano. W innych wątkach ludzie piszą o możlwej konieczności objazdów w Bośni prowadzących niejednokrotnie drogami bez asfaltu, piszą też o jakichś osuwiskach. Dlatego pytam czy jazda przez Bośnię jest bezpieczna ?
Ostatnio edytowano 31.07.2016 16:29 przez kondziol, łącznie edytowano 1 raz
Pedros29
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 31.07.2016
Re: Trasa podkarpacie - Czarnogóra

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pedros29 » 31.07.2016 16:28

28.07 o 11:30 wyjazd z Krakowa. Dwa postoje po 20 minut, 23:00 postój na Chorwacji, Dakovo.
29.07 o godz. 6:00 wyjazd, w Ulcinj około 17:00, w tym dwa postoje. Trasa wolna, trudna, ale tak jak wspomniałem - od Czarnogóry piękna. Kilka kilometrów przed granicą BiH z Czarnogórą asfalt jest szerokości ok. 2m, bądź nie ma go wcale, tam są te osuwiska, ale ogólnie rzecz biorąc jest bezpiecznie jeśli jedzie się w dzień. Dlatego zaplanowaliśmy przekroczenie granicy BiH - Czarnogóra w dzień.
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2691
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Trasa podkarpacie - Czarnogóra

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 31.07.2016 16:35

kondziol napisał(a):Siema, wybieramy się 05.08 z Sanoka (podkarpacie) do Ulcinj, chcemy jechać trasą Sanok-Barwinek-Koszyce-Budapeszt-Osijek-Sarajevo-Podgorice-Ulcinj. Jechał ktoś tą trasą, albo podobną ? Może doradzacie jakąś modyfikację ? Jaki będzie koszt autostrad na Chorwacji? Nie mogę znaleźć tego odcinka w cennikach.
Kurde przeglądam inne wątki i widzę, że droga przez Bośnię nie jest za bezpieczna, a przejazd autostradą przez Chorwację to koszt 150 zł w jedną stronę :/

...zdecydowanie szybciej przez Serbie....w 2006 roku jechaliśmy do Czarnogóry 2 miesiące od proklamowania Jej niepodległości...jechaliśmy przez Bośnię i Chorwację...wracaliśmy przez Serbie...i powrót był zdecydowanie szybszy..pozdrawiam!
kondziol
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.05.2015
Re: Trasa podkarpacie - Czarnogóra

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondziol » 31.07.2016 16:42

Dzięki Pedros, czyli te osuwiska są przed samą Czarnogórą, to my też tam bylibyśmy w dzień. Jak byś mógł to napisz jeszcze parę słów o samym Ulcinj. Dużo ludzi, słyszałem że na plażach spory tłok, plażujecie na tej Velikiej Plaży ? Jakie ceny np. za obiad, piwko ? No i jaką tam macie aktualnie temperature ? :D
Vonples trasę przez Serbię odrzuciłem ze względu na to, że dowiedziałem się że miejscowi w pt wracają z Niemiec, jest duży tłok na granicy i drogach do tego piją i palą grille przy drodze. Nie wiem czy tak faktycznie jest :D
Pedros29
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 31.07.2016
Re: Trasa podkarpacie - Czarnogóra

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pedros29 » 31.07.2016 16:47

Tak, jesteśmy na Velikiej Plaży. Wolnych miejsc pod parasolami jest sporo, dodatkowo na plaży jest miejsce na rozłożenie własnego kocyka. Piwo w sklepie ok. 1€, obiady mamy we własnym zakresie, ponieważ jesteśmy kawałek od centrum i dopiero się tam wybieramy. Temperatura w tym momencie to 36st. C.
kondziol
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.05.2015
Re: Trasa podkarpacie - Czarnogóra

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondziol » 31.07.2016 16:50

Dzięki za info i miłego odpoczynku :D
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2691
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Trasa podkarpacie - Czarnogóra

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 31.07.2016 16:56

Ulcinj...my byliśmy kilka kilometrów za Ulcinj ( w stronę Albanii) ..plaża nazywała się "copacabana"..i była fantastyczna..piaskowa,,..polecam
kondziol
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondziol » 31.07.2016 17:16

Dzięki Vonples :D
Użytkownik usunięty
Re: Trasa podkarpacie - Czarnogóra

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2016 18:07

Vonples trasę przez Serbię odrzuciłem ze względu na to, że dowiedziałem się że miejscowi w pt wracają z Niemiec, jest duży tłok na granicy i drogach do tego piją i palą grille przy drodze. Nie wiem czy tak faktycznie jest :D[/quote]
tak i jeszcze tańcza na autostradzie.Wiekszosć drogi pokonujesz autostrada.wjezdzasz w miszkolcu a wjezdzasz za Belgradem.

zatrzymuja sie na punktach,jedza jak kazdy i tyle ,przeciez oni (miejscowi czyli Turcy)tez sa w drodze.

Dodam jeszcze,ze w Czarnogórze,mozesz spotkać osły i krowy na drodze(miejscowe).
akwarysta6
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 14.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) akwarysta6 » 01.08.2016 19:39

Hej, a ja jadę 27.0 do Utjehy. Wyjazd z Zabrza, przez Słowację, Węgry, Chorwację, Bośnię. Nocleg w Sarajewie. Na drugi dzień przez Hum, Podgoricę do Utjeha. Pozdrawiam.
waldemar1973
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemar1973 » 01.08.2016 19:44

Uczulam na bezpieczeństwo na trasie już w Czarnogórze - miejcie oczy szeroko otwarte , choć czasem i to może nie pomóc :'(
Ku przestrodze:
http://forum.karawaning.pl/topic/22213- ... tka/page-8
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2989
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 01.08.2016 20:03

Włosy dęba stają jak się ogląda ten wypadek.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Polska [W-wa] - Czarnogóra [Kotor] - którą trasą? - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone