Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polska [W-wa] - Czarnogóra [Kotor] - którą trasą?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Czarnogóra - wybór miasteczka na wakacje

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.05.2015 16:02

Jeśli pali 6 litrów to faktycznie jeździsz przepisowo. Mnie się zdarza przycisnąć do 160- 170 i wtedy mój tdci pali jak smok.
W ubiegłym roku średnia z całego wyjazdu do Montenegro i Chorwcji wyniosła 8,9 l (z komputera). I paliwo liczę średnio po 6 zł.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012
Re: Czarnogóra - wybór miasteczka na wakacje

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 23.05.2015 16:21

Za granicą szczególnie w Austrii, trzeba jeździć przepisowo, bo po drodze jest dużo fotoradarów i policji... mój TDI 140KM jest dość oszczędny ( przy 170km/h każde auto pali dużo)...w Austrii 135 km/h na autobahnie można zaszaleć, ale na tym koniec... paliwo 6zł? w zeszłym roku w Mureck za diesel płaciłem 1,30X4,15=5,40, w Czarnogórze diesel na słoweńskim Petrolu kosztował 1,27X4,15=5,27, najdrożej było w Słowenii i Chorwacji. W tej chwili w Mureck 1,16E za litr diesla, w Czarnogórze 1,19E, także podobnie jak u nas.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2989
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 24.05.2015 09:38

Jaki jest stan drogi w Czarnogórze na odcinku Hercegnovi-Petrovac. Czy szybko się jedzie. Gdzie tworzą się korki. Czy opłaca się tankować w Bośni czy raczej w Czarnogórze. :hut:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.05.2015 09:51

stan drogi dobry...

czasowo... jak byś jechał dookoła Boki to tam są gęsto ograniczenia do 40km/h + jak się trafi zawalidroga, to masz spore spowolnienie; dodatkowo korkuje się Budva główna ulica + ciasno w Becici-Przno i oczywiście Kotor przy starym mieście (jeśli dokoła Boki), podałem spostrzeżenia z sierpnia

tankowanie w Bośni... bardzo tanio!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.05.2015 10:03

Ural napisał(a):Jaki jest stan drogi w Czarnogórze na odcinku Hercegnovi-Petrovac. Czy szybko się jedzie. Gdzie tworzą się korki. Czy opłaca się tankować w Bośni czy raczej w Czarnogórze. :hut:

Nawierzchnia drogi wokół zatoki jest dobra,bez dziur.Natomiast jest to zwykła jednopasmowa droga i miejscami jest trudno wyprzedzić jadący samochód albo kilka jadących w kolumnie.Jak skrócisz drogę promem za 4,5 euro to ominiesz korki w Kotorze,przejazd przez miasto sporo zajmuje.Co do cen benzyna tańsza jest w Bośni .W czarnogórze kosztuje na każdej stacji tyle samo.W ubiegłym roku etylina 95 kosztowała 1,35 euro
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2989
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 24.05.2015 10:42

Dziękuję za informacje.
sailor-ro
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 11.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) sailor-ro » 31.05.2015 22:27

Witam,

w sierpniu wybieramy się do Utjehy, jedziemy z Gdyni i pierwszy etap trasy(1350) to na pewno PL-CZ-A-SLO-HR.Nocleg w Karlovacu.No i teraz właściwie jakoś od początku planowałem jechać autostradą przez Chorwację, ale zacząłem kombinować, no bo faktycznie monotonia, wyższe koszty itd. więc mam prośbę byście podpowiedzieli jakie są za i przeciw do tras w załączniku.
A tak btw. w zeszłym roku jechalismy w czerwcu, a potem we wrzesniu, czyli przed i po sezonie, rozumiem, że sierpień, sobota(planuję wyjazd 00:00 z gdyni) = masakra? Korki na granicy SLO-HR czy bardziej na bramkach?

pozdrawiam i z góry dzięki
M.
Załączniki:
trasa2.png
takie dwie opcje
trasa1.png
taka opcja
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8049
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.06.2015 10:52

Jeżeli chcesz ominąć Chorwackie autostrady i nie tracić za wiele czasu to z Karlovaca jedź "starą drogą" czyli D1
https://goo.gl/maps/PFkAn
D1 jedzie się naprawdę bardzo sprawnie. :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.06.2015 11:38

sailor-ro napisał(a): rozumiem, że sierpień, sobota(planuję wyjazd 00:00 z gdyni) = masakra? Korki na granicy SLO-HR czy bardziej na bramkach?

tak korki powinieneś zaliczyć w Macelj i Lućko, można ominąć ale to nie ten dział

wątpię czy Ktoś jechał z Karlovaca do MNE wskazanymi trasami, najpewniej jechać jak wskazał dids;
druga wskazana przez Ciebie trasa jest ładna widokowo, szczególnie od Sarajeva do Mne, i tylko z tego względu bym polecał, ale wtedy noclegu szukałbym w Slavonij
sailor-ro
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 11.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) sailor-ro » 01.06.2015 18:34

Dzięki Panowie.Tej trasy D1 nie rozpatrywałem, ale chyba się zdecyduję, no chyba że jednak autostrada.
A korkom się przyjrzę.
pozdrawiam
M.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.06.2015 09:56

jak tęskno do autostrady to może taki wariant drogi , wtedy i zobaczysz trochę wspaniałego interioru, nadgonisz na autostradzie od Splitu do końca A1, a potem Jadranka... km i godzinowo jednak sporo macie do przejechania
sailor-ro
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 11.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) sailor-ro » 04.06.2015 20:04

Hey,

a jeszcze takie pytanko mam, prawie już zapomniałem, jak w zeszłym roku we wrześni wracałem z Istrii,
roboty drogowe na autostradach czeskich to była masakra (w czerwcu jak jechałem było ok),natomiast powrót wrześniowy tragedia, wyjechałeś ze zwężki, but (do przepisowej predkości), po czym za zakrętem, hamulec...
Czy w związku z tym nie lepiej do Karlovaca pojechać przez Słowację i Węgry
mapa.png


lub tak:

2.png


W obu przypadkach, winieta na Słowacji obowiązkowa,ale za ten kawałek w Czechach, nie płacę, czy tak?
pozdrawiam
M.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.06.2015 21:06

sailor-ro napisał(a):Czy w związku z tym nie lepiej do Karlovaca pojechać przez Słowację i Węgry

jak przez SK i H to może lepiej tak
sailor-ro napisał(a):W obu przypadkach, winieta na Słowacji obowiązkowa,ale za ten kawałek w Czechach, nie płacę, czy tak?

tak za ten fragment k. Cieszyna bez poplatku
sailor-ro
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 11.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) sailor-ro » 04.06.2015 21:37

Dzięki, rozumiem, że ten wariant słowacki jest bardziej ekspresowy?
Reasumując winieta na Słowację, na Węgry, a w Cro brameczki.
Pytanko, jak tam wygląda sytuacja na przejściu granicznym Wegry/Cro?
pozdr
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11297
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.06.2015 21:43

no w sierpniu zapewne będzie tłoczniej niż zwykle i lekko pzykorkuje, ale to nie to co Lucko..., max było chyba pół godz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Polska [W-wa] - Czarnogóra [Kotor] - którą trasą? - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone