Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PODACA 2024

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
axlgks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 19.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) axlgks » 30.07.2024 09:11

Ja właśnie dzisiaj ruszam na Podacę :D Po tym wątku widzę że na miejscu nie trudno o usłyszenie polskiego języka :mg:
coglin
Croentuzjasta
Posty: 350
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 19.08.2024 12:47

Opisze ktoś tegoroczne wrażenia z Podacy?
Olifant
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 07.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olifant » 22.08.2024 22:02

coglin napisał(a):Opisze ktoś tegoroczne wrażenia z Podacy?


To może ja się podzielę swoimi subiektywnymi wrażeniami. Pobyt od 14 do 28 lipca. W mojej opinii dużo mniej rodaków niż jeszcze kilka lat temu. Widoczne było to i w samej Podacy jak i na autostradach. Nie wiem czy spowodowała to drożyzna czy informacje o niej w mas mediach. Pewnie jedno i drugie. Choć Polaków było wyraźnie mniej, to 1500 km od domu, na uliczce niedaleko której mieszkałem spotkałem znajomą, która pracuje w tym samym budynku co ja :lool: ( świat to jednak globalna wioska). Baza gastronomiczna w Padacy wciąż uboga i tym samym ceny dużo wyższe niż w pobliskim Gradac. Tam jednak dochodzi koszt parkingu (2 euro za godzinę). Ogólnie jedzenie w knajpach już droższe niż np. w Grecji. Wspomniany już wcześniej duży market Plodine sprawia , że nie trzeba jeździć daleko po większe zakupy. Choć my i tak czasem jeździliśmy do Lidla w Ploće. Woda w morzu bardzo ciepła z wyjątkiem dwóch ostatnich dni gdzie była sporo zimniejsza ( czyli normalna). Na plaży północnej do południa sporo cienia ( pinie się rozrastają) tylko niestety mocno nasiliło się patologiczne zjawisko rezerwowania miejscówek ręcznikami, matami itp. Czasem prawie pół plaży była tak zajęte od rana przez jakieś jaśniepaństwo które raczyło przychodzić na plażę koło południa. Przy promenadzie powstało parę kameralnych zatoczek gdzie można plażować z czego często korzystaliśmy. Jest też nowy droga do Starej Podacy - taki bardzo stromy by-pass.
Ogólnie w ciągu 9 lat ( wtedy byłem tu po raz pierwszy) infrastruktura turystyczna poszła do przodu ( promenada itp.)
Nie zmienia to faktu, że Podaca to dziura. Ale mi to pasuje :)
Podsumowując dla mnie pobyt bardzo udany. Fajny apartament w pierwszej linii od morza, dużo pływania i parę wycieczek. Niby dwa tygodnie a zleciało jak z bicza strzelił.
fleischman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleischman » 26.08.2024 10:44

Ja byłem w pierwszej połowie sierpnia i podobne odczucie, że ludzi jakby mniej niż zwykle.
Podaca - jak na wakacje - spokojna mała dziura :-)
Jeżeli chodzi o zakupy i jakieś fajniejsze gastro to my zrobiliśmy sobie kilka wypadów po sąsiedzku do Bośni i Hercegowiny, są fajne blogi o Bośni w necie do poczytania, co można zobaczyć oprócz Mostaru ;-)
Ceny w sklepach polskie albo korzystniej, benz 95 około 5,60 pln za litr, kuchnia bośniacka pyszna - mięsa, ryby z grilla, jagnięcina z rusztu - super! Cenowo w porównaniu z Cro "darmocha". Orientacyjnie 30-40 pln za obiad mięsny (cevapi, pljeskavica, filet z kurczaka - te klimaty) niby na jedną osobę, ale z trudem ogarnęliśmy we dwoje z nastoletnią córką :-D
Oczywiście samo jeżdżenie na obiad i zakupy - bez sensu. Ale jak napisałem, dla odmiany od pływania i plażowania.
No i winiarnie BiH... Warto :)
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone