Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

... po roztańczonej Mazowsza krainie ...

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: ... po roztańczonej Mazowsza krainie ... sierpień

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 10.08.2013 12:33

Bardziej przerażające jest, jak niewiele trzeba, żeby człowiek zaczął czerpać satysfakcję z bycia okrutnym wobec innych, a jeszcze bardziej przerażające, jak łatwo znajduje dla siebie usprawiedliwienie.

weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: ... po roztańczonej Mazowsza krainie ... sierpień

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 10.08.2013 19:30

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: ... po roztańczonej Mazowsza krainie ... sierpień

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.08.2013 15:47

weldon napisał(a):Bardziej przerażające jest, jak niewiele trzeba, żeby człowiek zaczął czerpać satysfakcję z bycia okrutnym wobec innych, a jeszcze bardziej przerażające, jak łatwo znajduje dla siebie usprawiedliwienie.

I prawdopodobnie wielu nawet najbardziej pacyfistycznie nastawionych ludzi mogłoby zostać doprowadzonych do analogicznego stanu...

Pozdrawiam,
Wojtek
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: ... po roztańczonej Mazowsza krainie ... sierpień

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 14.08.2013 09:10

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: ... po roztańczonej Mazowsza krainie ... sierpień

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 14.08.2013 10:25

Piotrze, jaka była atmosfera podczas obchodów rocznicowych, z Twoich kilku zdjęć jakie pokazałeś (dlaczego czarno-białych ?) wynika, że było bardzo poważnie i coraz mniej żyjących uczestników.
Było kilka imprez, ta wygląda na kameralną - gdzie zrobiłeś te zdjęcia ?
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14587
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: ... po roztańczonej Mazowsza krainie ... sierpień

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 14.08.2013 10:39

Piotrze na Planete obejrzałem kilka dni temu ( pewnie będą powtarzać ) film o warszawskich perełkach architektury okresu międzywojennego. Nie dałem rady przebrnąć, bo narrator w nadęty, poetycki sposób opisywał zwykły mur, kretyńska forma filmu, ale zapewne rozpoznałbyś tam wiele obiektów i ich historię, raczej mniej znanych.

Tytuł filmu to "Porwania" czy jakoś tak. Nie rozumiem co autor miał na myśli.

:hut:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: ... po roztańczonej Mazowsza krainie ... sierpień

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 14.08.2013 11:02

Lidia K napisał(a):Było kilka imprez, ta wygląda na kameralną - gdzie zrobiłeś te zdjęcia ?

Te zdjęcia to początek :)
Będzie więcej.

Powązki Wojskowe. Potem się zrobi tłum. Było spokojnie. Spotkałem Macierewicza, nawet mu zdjęcie zrobiłem z siostrzeńcem, ale on przyszedł tu z innej okazji (jakby nie miała kiedy :roll: )

BW bo będzie kolorowy film o powstaniu :D

Kiepskie kontrasty i kolory: cały czas słońce a to waliło palnikiem, a to chowało się za chmury, w dodatku las nad głową, a chciałem zachować krótki czas naświetlania, bo się wszyscy cały czas ruszali :)

kaszubskiexpress napisał(a):Tytuł filmu to "Porwania" czy jakoś tak.

Porwanie Europy. Niby film o tym, czym mieliśmy porwać Europę, pokazać, jak szybko ją doganiamy, a nawet jak możemy służyć za prekursorów wielu rozwiązań urbanistycznych i społecznych.
Mam to nagrane, ale już dość dawno temu oglądałem.
Świetnie zrobione zdjęcia :roll: Marzę, żeby tak robić fotki jak oni film nakręcili :D

Narratorów jest wielu o ile dobrze pamiętam, natomiast niesamowite są te projekty miasteczka olimpijskiego, alei Piłsudskiego, wystawy Expo ... Starzyński był naszym najlepszym prezydentem. Do dziś realizowane są założenia, które w czasie swej krótkiej bytności prezydentem, a wcześniej komisarzem, narzucił Warszawie.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004
Re: ... po roztańczonej Mazowsza krainie ... sierpień

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 14.08.2013 11:07

weldon napisał(a):
Lidia K napisał(a):Było kilka imprez, ta wygląda na kameralną - gdzie zrobiłeś te zdjęcia ?

[color=#800000]Te zdjęcia to początek :)
Będzie więcej.

... jakoś tego byłem pewien :) ... to bardzo dobrze ! 8)

pozdrawiam
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: ... po roztańczonej Mazowsza krainie ... sierpień

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 14.08.2013 11:25

mariusz-w napisał(a):
weldon napisał(a):
Lidia K napisał(a):Było kilka imprez, ta wygląda na kameralną - gdzie zrobiłeś te zdjęcia ?

Te zdjęcia to początek :)
Będzie więcej.

... jakoś tego byłem pewien :) ... to bardzo dobrze ! 8)

Ja też byłam tego pewna, że będą następne ale nie jestem dobra w zagadkach i chciałam żeby Piotr jednak nie ograniczał się do zdjęć. Kiedyś samo słowo wystarczało aby pokazać wydarzenie a dzisiaj idziemy bardziej ku obrazowi. Bez komentarza. :( :( :(
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: ... po roztańczonej Mazowsza krainie ... sierpień

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 14.08.2013 11:27

mariusz-w napisał(a):... jakoś tego byłem pewien :) ... to bardzo dobrze ! 8)

pozdrawiam

To się cieszę :D

W sumie to impreza była kameralna.
W tym roku nie tylko prosili o godne zachowanie się na cmentarzu i poza kilkoma wybrykami tenże spokój był zachowany, to jeszcze pod Gloria Victis wpuścili tylko osoby zainteresowane, w dodatku przeszukując je jakimiś czujnikami.

Oczywiście poza barierkami tłum był olbrzymi, ale my czas Godziny W spędziliśmy w nielicznym już gronie żołnierzy Zgrupowania Róg, lekko na uboczu.
Wystawiona była warta honorowa, byli żołnierze, sympatycy, wolontariusze, którzy opiekują się kwaterą.

Wiele osób właśnie w ten sposób zaczyna oddawać hołd powstańcom: przez cały rok spotykają sie na mogiłach, porządkują je, spotykają ze stowarzyszeniami powstańców - niedawno dwa z nich rozwiązano, bo już nikt nie miał siły przychodzić na spotkania.
Znajomi poświęcili sporo czasu na odtworzenie zapomnianej mogiły.

1 sierpnia to tylko taki okres, gdzie rozpoczyna się praca, która trwa cały rok. Rozpoczyna, albo raczej kiedy następuje podsumowanie tego, co się od zeszłego sierpnia wydarzyło.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na drugim zdjęciu od góry jest widoczna mogiła "Oracza". Mało kto go kojarzy, a też był opisany w Kamieniach.
To drugi z poległych - zresztą poległ na Bielanach, niedaleko mnie, atakowany przez kilkudziesięciu lotników z AWF-u, z których udało mu się kilku położyć, zanim go dopadli - a więc to drugi z poległych żołnierzy pochowanych po kryjomu na Wojskowych Powązkach.

A pierwszym był ... ? ;)

:D
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: ... po roztańczonej Mazowsza krainie ... sierpień

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.08.2013 14:43

weldon napisał(a):Kiepskie kontrasty i kolory: cały czas słońce a to waliło palnikiem, a to chowało się za chmury, w dodatku las nad głową, a chciałem zachować krótki czas naświetlania, bo się wszyscy cały czas ruszali :)

I wiatr w oczy. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: ... po roztańczonej Mazowsza krainie ... sierpień

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 17.08.2013 18:53

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: ... po roztańczonej Mazowsza krainie ... sierpień

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 17.08.2013 20:31

Under siege: KS Łomianki vs KS Polonia Warszawa

Obrazek

"W związku z planowanym meczem wysokiego ryzyka ..."
Obrazek

Obrazek

"... w dniu 17.08.2013 (sobota) o godz. 15:00 na stadionie KS Łomianki przy ul. Fabrycznej 48 pomiędzy KS Łomianki - KS Polonia Warszawa ..."
Obrazek

Obrazek

"... zwracamy się do właścicieli sklepów i nieruchomości prowadzących działalność gospodarczą w sąsiedztwie stadionu, aby w dniu meczu skrócili godziny pracy wyżej wymienionych obiektów."
Obrazek

Obrazek

Obrazek

"Prosimy także właścicieli posesji wokół stadionu KS Łomianki o zabezpieczenie mienia i zachowanie ostrożności przed, w trakcie oraz po meczu piłkarskim."
Obrazek

"Prosimy także o zabranie samochodów parkujących w okolicy stadionu piłkarskiego - dotyczy to ulicy Wiślanej, ulicy Fabrycznej, ulicy H.B. Raabego i sąsiednich ulic"

Obrazek

(-) Burmistrz Łomianek.

Obrazek

cdn.
Użytkownik usunięty
Re: ... po roztańczonej Mazowsza krainie ... sierpień

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.08.2013 20:51

weldon napisał(a):A pierwszym był ... ? ;)

:D

...harcmistrz ppor. Jan Bytnar ps. Rudy :papa:
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: ... po roztańczonej Mazowsza krainie ... sierpień

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 17.08.2013 23:24

.....po roztańczonej..... :roll: .....ostatnio dla mnie.......rozpędzonej :roll:

:D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
... po roztańczonej Mazowsza krainie ... - strona 138
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone