Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

... po roztańczonej Mazowsza krainie ...

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: ... po roztańczonej Mazowsza krainie ... listopad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.11.2012 10:29

Nieeeee, bis, bis...Pan Tolek, bis, bis...
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: ... po roztańczonej Mazowsza krainie ... listopad

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.11.2012 10:31

Daleko nie ujechałem.

Po drodze mam most Gdański, a ja go, kurcze, lubię :)

Samochód zostawiłem pod Samotnością ...

Obrazek

Nie wiem czemu, ale ja zawsze mówiłem na to Trójkącik 8)

Wspinamy się wyżej. Tramwajów tu dostatek, więc warto sprawdzić rozkład jazdy ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A ten element to już zaczyna mnie lekko irytować ... Powiedzmy, że co za dużo ... :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciekawe, jakby tak komu bramę w ten sposób załatwić :?

;)

Na szczęście/nieszczęście jeszcze miejsce jest ...

Obrazek

Lubię ten most, bo tu zawsze się dużo dzieje ... na tramwaj można poczekać ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ryby połowić ...

Obrazek

Na rowerze pojeździć ...

Obrazek

Ożenić się ...

Obrazek

Oho, chyba pierwsza awanturka już za nami :D

Obrazek

A może nie ... :)

Obrazek

Obrazek

Zaglądam na most kolejowy, który przebiega obok ... Korci, oj, korci ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Za gorąco jest na takie ekscesy, jak skakanie po kładkach mostu :)

Gorąco, aż się szyny wygły ;)

Obrazek

Obserwuję gruple samobójców oczekujących na tramwaj ;)

Obrazek

Na szczęście im przechodzi. Wchodzą wyżej. Pewnie rzuca się z mostu ... :?

;)

Obrazek

Obrazek

Tylko słitfocie na fejsa sie wrzuci. Obowiązkowo :)

Obrazek

Rowerem to tędy ...

Obrazek

Tych wędkarzy jest więcej i nie odstrasza ich nawet to, że zarzucają wędkę stojąc niemal na środku mocno wyschniętej rzeki :)

Obrazek

Wschodzi słońce ...

Obrazek

A nie, to balon :D

Wróćmy do niskiego stanu rzeki ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niby nisko, ale w końcu to zaraz tutaj jest prastare ...

Obrazek

Bródno, czyli Brodno, które swa nazwę od brodu na Wiśle wzięło.

Dziś reprezentowane przez Legii Fansów :)

Kilka impresji wypatrzonych na moście ...

Obrazek

Obrazek

I już jesteśmy na Pradze. Trzeba dać odpocząć nogom ...

Obrazek

I coś zjeść, albo ... zostać zjedzonym :)

Obrazek

cdn.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: ... po roztańczonej Mazowsza krainie ... listopad

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.11.2012 10:50

Most mi się skończył :/

Przechodzę na druga stronę. Podobno tutaj jest ścieżka dla rowerów, ale chyba mało kto na to zwraca uwagę, bo rowerzyści pojawiają się po obu stronach mostu.

Ja, w sumie, też to ignoruje. Jakoś nie przekonuje mnie, że nie mogę rzucić okiem na Warszawę z tej strony, a tak się składa, że z tego mostu ten widok, zwłaszcza na Starówkę, jest najładniejszy.

W sumie bez sensu oddawać go rowerzystom, którzy i tak z niego nie skorzystają.

Obrazek

Obrazek

Na betonowych ostrogach, często skrytych pod wodą, a tym razem wystającym wysoko ponad nurt rzeki, wyraźnie widać jak mocno opadła woda.

Obrazek

Jak widać Warszawska młodzież to poligloci ;)

Obrazek

Policja wraca z akcji.

Obrazek

W ramach bratania się ze społeczeństwem pozostawiła na brzegu hasła miłości i przyjaźni :)

Obrazek

Prawda, że miło? :)

Warszawa.

Obrazek

Obrazek

Kiepsko się panoramuje pięćdziesięcioma milimetrami ;)

Obrazek

Z niskiego stanu wody korzystają kaczki leniwie rozkładając się na wyłaniających się co i rusz z wody piaskowe i żwirowe łachy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Swoją droga, nie wiem czemu w Warszawie tak mało piaskowych plaż się zrobiło. Kiedyś niemal cały brzeg po obu stronach to były ładne, piaszczyste plaże, dziś zarośnięte krzakami i wysoką trawą.

Kończę spacer.

Ciekawostka:

to jest ten sam, czy różne znaki?

Obrazek

Na horyzoncie pojawia się prawdziwie internacjonalny symbol:

Obrazek

Samochód z Żoliborza, na przyczepie z Łomianek wiezie gdańską łódź ;)

Obrazek

A pana Tolka to sobie zostawiłem na dalszą część spaceru, którą na łonie natury odbyłem :)

No bo jak spacerować bez sensu, to już na całego ;)

cdn. :D



Obrazek
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14587
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: ... po roztańczonej Mazowsza krainie ... listopad

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 29.11.2012 10:54

Znowu uczta. :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: ... po roztańczonej Mazowsza krainie ... listopad

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.11.2012 11:22

Po powrocie do domu, bo mi jakoś mało tego spaceru było, zapakowałem małżonkę i jej psa do samochodu i na łąki Łuże zwane, wywiozłem.

W zasadzie miejsce nic specjalnego. Ot, po prostu, połazić można ...

A żeby całkiem bez sensu nie było, to historyjkę z morałem mogę przytoczyć, które mi Pan Tolek kiedyś opowiedział.

A było to tak ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Usłyszałem sygnał.
Z daleka już dostrzegłem znajomą sylwetkę Pana Tolka przed domem, patrzącego na odjeżdżającą karetkę pogotowia.

- Dzień dobry Panie Tolku, coś się stało? - Zapytałem.
- Szacuneczek dla inteligencji pracującej, która to wraz z klasą robotniczą i chłopamy jest zdrowym jądrem narodu. - Odpowiedział z charakterystycznym dla siebie humorem Pan Tolek
- Czy cos się stało? - powtórzyłem odwracając głowę w stronę gdzie przed chwilą odjechała karetka pogotowia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

- Wypadek, Panie, motocyklista się wywrócił i go zabrali do szpitala.
- Trochę zimno na motor - zauważyłem, bo to był październik wtedy, do tego dość chłodny.
- On to też widział ,odrzekł Pan Tolek, dlatego założył kurtkie na drugie strone, zapiął guziki z tyłu żeby go nie zawiało i to go zgubiło.

Musiałem mieć głupią minę bo szybko powiedział ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

- Widzę, że Pan gały wybałuszasz jak stara Malinowska na kolej żelazną, więc zaznaczę Panu detalycznie jak to było.
Otóż uważasz Pan motocyklista w tej kurtce tył na przód wywalił się tu na zakręcie, potłukł sobie nogie i nie mógł się podnieść. Pogotowie nie powiem, przyleciało szybko, w ciągu pół godziny byli. Ale zauważ Pan jaką datę dzisiaj mamy - 28 października, a przecież każde dziecko wie ,że 28 przypadają imieniny Tadeusza i w tem dniu każden jeden obywatel, któren pośród swojej familii albo znajomych posiada jakiegoś Tadzia ma prawo i obowiązek letko pod gazem być.
Sanitariusze z karetki takiego Tadzia bankowo posiadali więc deczko pod ankoholem się znajdowali.
Patrzą, a tu chłop leży, morde drze w niebogłosy i za nogie się trzyma.Ale ponieważ bystre chłopaki byli, to szybko zauważyli że ma głowę na drugie strone odwróconą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

- Po naradzie, w lekarskiem fachu zwanej konsyliumem dawaj odkręcać mu ten łeb na prawidłową stronę.
Dwóch go trzymało, tak się wyrywał, a jeden mu nastawiał łeb. Koniec końców chyba doszli, że to nie wina łba tylko kurtki na opak założonej, ale już było za późno. Pacjent pobladł i zamiast za ranne nogie zaczął za łeb się trzymać i drzeć się jeszcze głośniej. No to założyli mu biały kołnierz na szyje i powieźli do szpitala.
Będzie żył i naukie na dalsze życie wyniesie. Na motorze trzeba jeździć w prawidłowo założonej garderobie i broń Boże w popularne imieniny - zakończył swoje opowiadanie Pan Tolek i odszedł powoli w kierunku kamienicy.

Obrazek

Dreszczy lekkich dostałem ... Nie ma dziwne, w końcu to był październik, więc wiało chłodem.
W razie czego rozejrzałem się, bo może załoga karetki będzie wracać, dostrzeże moje dreszcze i postanowi mi ulżyć w cierpieniu.

Na szczęście teraz był sierpień, więc nawet bez kurtki byłem, jakby co.

A nad łąka unosił się niesamowity zapach ziół i brzęczenie skrzydlatych pracusi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A ja stwierdziłem że lubię takie łażenie bez sensu. Pszczoły robotne są. I bąki. Niech one zasuwają z sensem ;)

Obrazek

Pozdrawiam
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: ... po roztańczonej Mazowsza krainie ... listopad

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.11.2012 12:55

Co jakiś czas, na zdjęciach z Warszawy, może zauważyliście, pojawia się dziwna, pomarańczowa kula, szybująca nad miastem.

Wytłumaczenie jest proste - każdy może sobie coś tu znaleźć dla siebie: kawę, kanapki ...

Obrazek ;)

Loty możliwe są dzięki jednej firmie, której nie wymienię. Kiedyś chodziły pogłoski, że wystarczy przyjść tam z rachunkiem telefonicznym, żeby odlecieć, ale się nie sprawdziły :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kilka razy się przymierzałem do tego lotu, ale a to słońce było, a to mgła, a, zazwyczaj, byłem sam, a samemu to żadna atrakcja ... Może, w przyszłym roku? :)

Obrazek

Obrazek

Tak sobie myślę, że ten balon jeszcze się nieraz pojawi na zdjęciach z Warszawy :D

Pozdrawiam
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12181
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: ... po roztańczonej Mazowsza krainie ... listopad

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 29.11.2012 13:04

weldon napisał(a):
Jeszcze tylko pomogę nakręcić ten teledysk ...

Obrazek



Jaka ta blenda skuteczna :!:
Od razu facet jak Murzyn wygląda. :D
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: ... po roztańczonej Mazowsza krainie ... listopad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 29.11.2012 13:25

weldon napisał(a):Obrazek

Koniec świata się zbliża. Powodzie, inne takie...
Warto się zabezpieczyć.

Pozdrawiam,
Wojtek
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5819
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: ... po roztańczonej Mazowsza krainie ... listopad

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 29.11.2012 13:41

weldon napisał(a):Obrazek


O ja Cię... 8O Gdzie Wy w tej Warszawie takie łąki macie :?: :?: :?:
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003
Re: ... po roztańczonej Mazowsza krainie ... listopad

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 29.11.2012 14:21

weldon napisał(a):...

Po drodze mam most Gdański, a ja go, kurcze, lubię :)

...

Przedwczoraj przejeżdżałam tamtędy.
(wyprawa na 9 stacji metrem + 18 przystanków tramwajem 8O :lol: )
Zanim dotarłam do celu - godzina mi zeszła ...

A za mostem ... całkiem inne klimaty niż "w przedkabackiej krainie", skąd przybyłam :wink:
Przyznam, że samej, tylko z aparatem, to byś mnie tam nie zobaczył.

A byłam "bez" :wink:

P.s. weldon, czy Ty czasem wychodzisz na miasto bez sprzętu? Mam na myśli nie zakupy, nie pracę, a spacerek?

Pozdraviam :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: ... po roztańczonej Mazowsza krainie ... listopad

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.11.2012 15:07

longtom napisał(a):Jaka ta blenda skuteczna :!:
Od razu facet jak Murzyn wygląda. :D

Na Marywilskiej i w Wólce Kosowskiej to same żółte blendy używają :D
Franz napisał(a):Koniec świata się zbliża. Powodzie, inne takie...


No właśnie zabezpieczył się, tylko ... Wisła wyschła :D

greenrs napisał(a):O ja Cię... 8O Gdzie Wy w tej Warszawie takie łąki macie :?: :?: :?:

76 parków, 715 hektarów, dodatkowo puszcza pod nosem, mnóstwo terenów zielonych wzdłuż Wisły ...
Ten akurat teren, to takie coś, na granicy Warszawy, Łomianek i Truskawia.
Ciężko wyczuć, do kogo należy :)

a to ja napisał(a):... wyprawa na 9 stacji metrem + 18 przystanków tramwajem 8O :lol:

Metrem to tak, ale tramwajem to drugi przystanek od Dworca Gdańskiego.

Mam w przygotowaniu opis tego terenu za Wisłą, o którym mówisz, to z jednej strony jest ZOO i tam, faktycznie, trochę zarośnięte wygląda, ale tam jest doskonała ścieżka do spacerów czy biegania i sporo osób to robi.

Natomiast po drugiej stronie jest Ścieżka Golędzinowska, dokładnie tam, gdzie znaleźli te kamienne artefakty ostatnio, to tam jest ślicznie.

Kiedyś tam były ogródki działkowe, które zniszczyła doszczętnie powódź - pokażę zdjęcia.
Po tej powodzi miasto przejęło teren, oczyściło, pozostawiło sporo drzew owocowych i takich szlachetniejszych , zrobiło ścieżkę i masz teraz doskonały teren do rekreacji, ciągnący się aż do Grota i Żerania - też pokażę zdjęcia :D

Bez aparatu poruszam się, jak jestem z dziewczynami, choć, nie powiem, zdarza mi się zostawić je w jakimś centrum i, sama rozumiesz, szukam sobie coś ciekawszego do roboty, niż czekanie przed sklepem :D

Dzieciak chodzi do szkoły w weekendy, więc jak ją zawiozę rano, koło ósmej, albo odbieram po południu, to lubię sobie gdzieś pójść na godzinkę, dwie i pospacerować. Wtedy planuję fotografowanie.
Chyba, że coś się dzieje, tak jak teraz, w sobotę ma być Rajd Barbórki, to chyba wyskoczę specjalnie żeby zobaczyć samochody koło Cytadeli lub na lotnisku :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: ... po roztańczonej Mazowsza krainie ... listopad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 29.11.2012 15:15

weldon napisał(a):No właśnie zabezpieczył się, tylko ... Wisła wyschła :D

Właśnie! Zbiera siły na tsunami.

Pozdrawiam,
Wojtek
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003
Re: ... po roztańczonej Mazowsza krainie ... listopad

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 29.11.2012 15:27

weldon napisał(a):
a to ja napisał(a):... wyprawa na 9 stacji metrem + 18 przystanków tramwajem 8O :lol:

Metrem to tak, ale tramwajem to drugi przystanek od Dworca Gdańskiego.


... w sobotę ma być Rajd Barbórki, to chyba wyskoczę specjalnie żeby zobaczyć samochody koło Cytadeli lub na lotnisku :)


Do celu miałam 18 przystanków!
Most Gdański był tylko ... przejazdem :D

A co do rajdu - dosyć już mamy zerkania na rajd ... z pagórków i zza zakrętów :oczko_usmiech: .
Jak pogoda i zdrowie dopisze, to tym razem pakujemy się :wink: do strefy w okolicy Karowej :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: ... po roztańczonej Mazowsza krainie ... listopad

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.11.2012 15:36

Tsunami już było i wtedy wyglądało tam tak :D:

Obrazek

A teraz wygląda tak :):

Obrazek

Obrazek

Można i pospacerować i pobiegać na rowerze pojeździć, a jak ktoś się zmęczy, to nic,
tylko albo nad Wisłę może zejść, na kaczki popatrzeć, albo kocyk i kijek do strącania owoców i można się opalać :D

Dorota, tak w zasadzie to nawet do Białołęki, albo i i nad Zalew czy do Kampinosu to masz teraz blisko.
Tylko do Młocin dojeżdżasz i tam albo na rowerki, ścieżka rowerową do Puszczy, albo autobusem, a niedługo i tramwajem na druga stronę Wisły lecisz :D

No przystanków faktycznie trochę jest, ale do przeżycia - moja codziennie dwa razy trasę Młociny - Aleja Wilanowska przejeżdża :)

Ja Karowa to raczej na pewno sobie odpuszczę, bo ciemno, ale ma coś być koło Cytadeli, a potem park maszyn na Bemowie otwierają i tam, zdaje się, też jakieś kryterium się szykuje, to jak będę się dobrze czuł, to podjadę :)
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003
Re: ... po roztańczonej Mazowsza krainie ... listopad

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 29.11.2012 15:53

Rok temu zmarzliśmy na tych "pagórkach" przy Karowej, ale za to iluminację na Krakowskim.. pooglądaliśmy.

Hm ... jak tak oglądam szczegóły to widzę, że Służewiec jest nawet częściowo w zasięgu ... wzroku. :oczko_usmiech:
Zobaczymy w sobotę.

P.s. u mnie zdjęć pewnie nie będzie, bo ja tym aparatem nie ogarniam "nieuciekających widoków", a cóż dopiero pędzących rajdowców :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
... po roztańczonej Mazowsza krainie ... - strona 107
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone