To pochylenie podczas brania ostrego zakrętu! Ten wiatr we włosach...
Pozdrawiam,
Wojtek
Franz napisał(a):To pochylenie podczas brania ostrego zakrętu! Ten wiatr we włosach...
Zgłoszenia na wyjazd do Modlina przyjmowane będą drogą elektroniczną. W tym celu należy wypełnić formularz, który znajduje się tutaj:http://histwoj.waw.pl/dzialalnosc/objazd-integracyjno-naukowy-modlin-2012/zgloszenia/.
Dane wymagane w formularzu to: imię i nazwisko, telefon kontaktowy, e-mail, reprezentowana organizacja (np. Stowarzyszenie lub KNHW). Ponad to, wypełniając formularz zgłoszeniowy należy zaakceptować (bez tego się nie da) Regulamin imprezy, z którym zapoznać można się tutaj: http://histwoj.waw.pl/dzialalnosc/objazd-integracyjno-naukowy-modlin-2012/regulamin-objazdu/.
Po wypełnieniu i przesłaniu formularza, proszę już tylko chwilę poczekać na weryfikację i potwierdzenie uczestnictwa przez Organizatorów.
Jednocześnie informuję, że podany termin może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych, w tym tygodniu jednak będziemy mogli potwierdzić go już na 100 %.
Koszt uczestnictwa dla osób nie będących formalnie członkami Stowarzyszenia, a korzystającymi ze wspólnego transportu to 35 zł.
kolejność:
1. Fort II Twierdzy Modlin - Kosewo (obiekt zamknięty Agencji Mienia Wojskowego) - fort wg projektu F1879, żelbetonowy (czyli nie ceglany jak poprzednio!), ciekawy z wielu względów; wraz z fortem zabytkowy, zapomniany cmentarz prawosławny;
2. Obiekty obydwu obwodów Twierdzy Modlin - pewna klasyka, najbardziej charakterystyczne dla Twierdzy:
- działobitnia (reduta) Napoleona (jeden z niewielu obiektów fortyfikacyjnych w Polsce, ktory został zaprojektowany osobiście przez Cesarza Francuzów )
- stanowisko obrony Twierdzy Modlin z 1939 roku (prochownia wojskowa);
- kasyno oficerskie Twierdzy Modlin;
- kilka wybranych zespołów fortyfikacyjnych głównej części Twierdzy (np. Fort Ostrołęcki wraz z częściowo zachowanym, wartościowym historyczno-architektonicznie Murem Carnota + infrastruktura techniczna, któraś z bram Twierdzy Modlin - wybór zależny od pogody i możliwości zejścia do fosy, przejścia przez skarpy i przeciwskarpy bez czołgania się w błocie),
- po drodze jeszcze wiele innych pojedyńczych obiektów, czyli jednym zdaniem - nie Cytadela Twierdzy, nie jej jądro które było poprzednio, ale rozsiane po jej okolicy różne obiekty, mniej lub bardziej związane z Cytadelą, ale zdecydowanie stanowiące element całości Twierdzy, równie ciekawe i wartościowe historycznie;
IDĄC DALEJ: W ZALEŻNOŚCI OD TEGO ILE CZASU NAM ZOSTANIE, JAKA BĘDZIE POGODA, OCHOTA DO CHODZENIA I ZWIEDZANIA, ILE SIŁ W NOGACH to jeszcze:
3. Dawna stocznia wojskowa w Twierdzy Modlin - m. in. pierwszy port Marynarki Wojennej Odrodzonej II RP, Państwowe Zakłady Inżynieryjne + spichlerz zbożowy położony na cyplu;
4. Kazuń: osobne założenie fortyfikacyjne, jednostka saperska - tzw. Półksiężyc i sąsiednie fortyfikacje, umocnienia Wisły położone naprzeciw Modlina;
5. Gdzieś po drodze może upchniemy historię mostów modlińskich
6. Ognisko, śpiewy itp.
Jak pisałem na początku - tyle plany wyjazd planuję gdzieś z centrum / śródmieścia Warszawy (poprzednia lokalizacja na placu Bankowym jest już niemożliwa ze względu na umieszczenie tam pętli autobusowej ZTM) wcześnie rano (ok. 7:00?), przejazd autokarem na miejsce, powrót ok. 21-22.
weldon napisał(a):Jakieś tanie loty do Warszawy zapowiadają niedługo ...
Franz napisał(a):weldon napisał(a):Jakieś tanie loty do Warszawy zapowiadają niedługo ...
Samochód jednak wygodniejszy. Co z tego, ze mam szybki przelot między lotniskami, skoro trzeba się jakoś na to lotnisko dostać najpierw, odczekać procedurę przed wylotem i potem się z lotniska dostać do celu.
Pozdrawiam,
Wojtek