Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ventus
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 08.08.2024 17:43

Od kiedy go mam to tak stosuję. Ale nie mam pojęcia, czy poprzedni właściciel też to robił i ewentualnie jak długo. Nie mniej jednak, fachowcy stwierdzili, że lepiej stare naprawiać i coś doszzelinić niż brać się za nieznane.
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5048
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 09.08.2024 08:25

ventus napisał(a):--- ---
(...) ma już ze 20 lat (...)
--- ---

(...) Od kiedy go mam to tak stosuję (...)
W jakiś sposób mnie to deczko uspokaja oraz utwierdza w przekonaniu, że właściwie czynię :tak: 8)
mums71
Croentuzjasta
Posty: 144
Dołączył(a): 25.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 15.09.2024 21:47

plywanie-pontonem-w-chorwacji-t14035-7065.html?hilit=Szmatki#p1801322
Zostałem nazwany w innym temacie kłamcą,czy słusznie zostawiam ocenie szanownym forumowiczom.
Dziadek, który był ponad dwa lata w niemieckiej niewoli i żył 35 lat pod sowiecką okupacja,mawiał że jedni i drudzy to straszni bandyci,ale szczególnym uczuciem dążył folksdojczów.
Kolega marsik pisał, że za takie słowa o polskiej banderze należy się ostracyzm,moim zdaniem należy się dożywotni ban.A w realnym świecie,nie banan i nie w kieszeń.Do zobaczenia na Jadranie.
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5048
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 16.09.2024 05:50

mums71 napisał(a):(...) Zostałem nazwany w innym temacie kłamcą,czy słusznie zostawiam ocenie szanownym forumowiczom (...)
Całkiem słusznie.
Dodałbym jeszcze oszczerstwo/oszczerca.
Tak to jest, jeśli rzucasz takie twierdzenia:
mums71 napisał(a):(...) Jakiś czas temu nazywałeś ją brudną szmatą (...)
na podstawie obrazu, który powstaje w wyobraźni Marsik'a.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2381
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 16.09.2024 10:15

Przypomnę i w tym wątku, ponieważ "kuriozum" z Niemiec ciągle udaje, że nie rozumie co pisało lub po prostu "rżnie głupa":

Każdy może sobie ocenić podejście i być może kondycję psychiczną autora wypocin o jego podejściu do symboli narodowych.
marsik napisał(a):Jako liberał, w pełni zgadzam się, że każdy ma prawo do własnych przekonań. Przeczytaliśmy, że kolega boboo nie jest katolikiem, ani patriotą. Któż może stwierdzić, że nie ma do tego prawa? Można ewentualnie cenić szczerość, ale to z pewnością nie tematy tego forum.

Wolność jednej jednostki kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiej.

"Otaczanie tych symboli czcią i szacunkiem jest prawem i obowiązkiem każdego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej"

I teraz takie stwierdzenia:
boboo napisał(a): Tak, te banderki i flagi powiewające sobie na wietrze mają dla mnie wartość materiału, z którego są zrobione plus funkcja informacyjna. Jak tablice rejestracyjne samochodu. OK, jest jeszcze jedna zaleta: niektóre po prostu są ładne. I tak jak tablicą rejestracyjną mogę załatać płot czy dziurę w stodole, tak i kolorowym kawałkiem materiału nie zawaham się wypolerować knagi czy pokrywy silnika, jeśli nie będę mieć niczego innego pod ręką, a czynność polerowania będzie akurat konieczna.

boboo napisał(a):chcesz, to tańcz wokół figurek, symboli, szmatek i innych ptaków oraz kłaniaj się im.

boboo napisał(a):....na łódce kawałek kolorowego materiału....

boboo napisał(a): I jeśli zapaćkam sobie ręce czymkolwiek i nie będę miał pod ręką innej ściereczki, nie zawaham się i wyrzutów
sumienia mieć nie będę.

nie wykraczają aby poza tą wolność jednostki? Nie naruszają wolności innych osób, dla których biało-czerwone barwy zasługują na cześć i szacunek? A może także naruszają powyższe polskie prawo? Nie wiem. Bo jednak kolega nosi barwy niemieckie, w żadnym z tych stwierdzeń nie odnosił sie bezpośrednio do biało-czerwonej. I to tylko słowa, nie czyny.

Tylko po co tak pisać? Co kolega chce osiagnąć? Te stwierdzenia przecież kompletnie niczemu nie służą.
Bo zgadzamy się, że dobrze by było mieć jednoznaczne wskazanie jak umieszczać na pontonie czy innym mini-jachcie dwie bandery. Kropka.

Mnie osobiście takie stwierdzenia kolegi bardzo rażą. Nie powinny być używane, protestuję przeciwko nim! Bo jednak powstaje obraz biało-czerwonej bandery jako szmatki służącej do wycierania brudnych rąk :evil: a tego nie należy akceptować i przechodzić nad tym do porządku dziennego.
Powtórzę, naprawdę, aż by się chciało widzieć konsekwencje, gdy kolega w chorwackim porcie zdecydował się ziścić te zapowiedzi i przy braku pod ręką szmatki, wycierał na oczach dumnych Chorwatów upaćkane czymś ręce w ich flagę...

Póki co konsekwencją powinien być ostracyzm.
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5048
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 16.09.2024 11:17

Kuriozum z Niemiec nie rżnie głupa.
Kuriozum po prostu pyta: gdzie nazwałem polską (albo jakąkolwiek inną) banderę/flagę brudną szmatą?
Tylko tyle i aż tyle.
Już tyle stron napłodzonych, a cytatu lub linka jak nie ma, tak nie ma.
Jeśli pytanie jest zbyt trudne, to nic na to nie poradzę.
Może zajmij się tym, co ci dobrze idzie (choć też nie do końca, bo się wydało) - ustawionym głosowaniem w konkursach.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2381
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 16.09.2024 15:27

boboo napisał(a):Kuriozum z Niemiec nie rżnie głupa.
Kuriozum po prostu pyta: gdzie nazwałem polską (albo jakąkolwiek inną) banderę/flagę brudną szmatą?
Tylko tyle i aż tyle.
Już tyle stron napłodzonych, a cytatu lub linka jak nie ma, tak nie ma.

Pytaj tego, kto tak napisał - nie mnie.
W twoich wypocinach było porównanie a nie określenie.
Zapewne za chwilę dodasz, że tu inne "szmatki" miałeś na myśli.
Żałosny jesteś i tyle.
Screenshot_2024-09-16-15-34-11-05_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Jak Ci już Marsik zaproponował, jedź do Chorwacji i zacznij ich flagą jakieś smary wycierać lub knagi czyścić.

Ja tu pokazałem twój stosunek do symboliki.
Jaki on jest każdy może przeczytać.
Jeśli dalej czegoś nie rozumiesz, to proponuję współpracę z jakimś specjalistą o kompetencjach, które pomogą ci zrozumieć słowo pisane.
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5048
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 16.09.2024 16:44

Nie, nie mam innych "szmatek" na myśli. Wciąż te same:
boboo napisał(a):to w kwestii jasności terminologii:
szmatka = kawałek materiału. Koniec mojej definicji.
Żadnych pejoratywnych skojarzeń typu "szmata".

I proponuję powściągliwiej używać słowa "rozumieć" (i jego koniugacji).
Bo odnoszę wrażenie, że jest ono u ciebie w słowniku wyrazów obcych, którego nie możesz znaleźć.
Poprzednia strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 756
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone