Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5048
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 02.07.2024 18:09

Nasz waży około 75 kg i dajemy radę. Serwujemy przy tym trochę cyrkowego show, ale da się żyć z przerwami na zimne napoje.
Ponton z bambetlami: 100 kg
Paliwo: 50 kg
Cuda-wianki i dodatki: 50 kg
Nasze osoby: 160 kg

Razem ponad 400 kg.
30 KM to nie kosmos.
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 02.07.2024 19:16

Timi napisał(a):
Pik71 napisał(a):Pytanie jak będziesz transportował ponton i silnik ? Silnik 20 KM waży około 45 kg.

Zdecydowanie przyczepka, już mam dosyć worzenia tego w samochodzie. Przyczepka to nie jest kosmiczny wydatek a podejrzewam że ułatwia życie...

Przyczepka=większe opłaty za autostrady.
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 02.07.2024 19:38

Osobówką, nawet dużą, tak dużego pontonu 400cm (90kg) i silnika 30KM (ok 100kg) się nie przewiezie, biorąc pod uwagę, że są jeszcze pasażerowie i bagaże.
Zresztą silnika o takiej masie nawet bym nie wkładał do bagażnika, raz że to się nie da włożyć i wyjąć, a dwa w razie kolizji zmiażdży załogę.
Tak, że albo przyczepka albo bus. Tak, czy tak konieczny jest jakiś system mocowania silnika.
Najwygodniej było by wieźć rozłożony ponton na przyczepie do pontonu - odpada składanie i rozkładanie, a i wodowanie jest proste.
ps. zapomniałem o Pick-up'ach - te również dobrze się nadają do przewozu złożonego pontonu i silnika, a ponadto pasażerów i bagażu.
Timi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 20.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Timi » 02.07.2024 22:26

boboo napisał(a):Nasz waży około 75 kg i dajemy radę. Serwujemy przy tym trochę cyrkowego show, ale da się żyć z przerwami na zimne napoje.
Ponton z bambetlami: 100 kg
Paliwo: 50 kg
Cuda-wianki i dodatki: 50 kg
Nasze osoby: 160 kg

Razem ponad 400 kg.
30 KM to nie kosmos.

Przerażasz mnie... :lol:
No i ładnie mi podnosisz cenę zestawu :mg: drogawo wychodzi silnik 30KM
To w takim razie jeszcze jedno pytanko, jakiej marki silnik w miarę budżetowy ale i sprawdzony i niezawodny? Czy Parsun to sprawdzona marka bo ceny troszkę niższe od Honda Yamaha itp. I czy warto kupować silnik z przebiegiem kilkudziesięciu godzin czy raczej celować w mniejsze przebiegi, jak jest z awaryjnością takich jednostek?
Timi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 20.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Timi » 02.07.2024 22:29

markid napisał(a):Osobówką, nawet dużą, tak dużego pontonu 400cm (90kg) i silnika 30KM (ok 100kg) się nie przewiezie, biorąc pod uwagę, że są jeszcze pasażerowie i bagaże.
Zresztą silnika o takiej masie nawet bym nie wkładał do bagażnika, raz że to się nie da włożyć i wyjąć, a dwa w razie kolizji zmiażdży załogę.
Tak, że albo przyczepka albo bus. Tak, czy tak konieczny jest jakiś system mocowania silnika.
Najwygodniej było by wieźć rozłożony ponton na przyczepie do pontonu - odpada składanie i rozkładanie, a i wodowanie jest proste.
ps. zapomniałem o Pick-up'ach - te również dobrze się nadają do przewozu złożonego pontonu i silnika, a ponadto pasażerów i bagażu.

Masz rację i na tym się chyba ostanie, bo też jakoś nie widzę przewozić takiego zestawu autem
Timi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 20.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Timi » 02.07.2024 22:33

Pik71 napisał(a):
Timi napisał(a):
Pik71 napisał(a):Pytanie jak będziesz transportował ponton i silnik ? Silnik 20 KM waży około 45 kg.

Zdecydowanie przyczepka, już mam dosyć worzenia tego w samochodzie. Przyczepka to nie jest kosmiczny wydatek a podejrzewam że ułatwia życie...

Przyczepka=większe opłaty za autostrady.

To fakt :( no i spalanko pewnie też mniejsze nie będzie. Nie jest to tania zabawa niestety :cfaniak:
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5048
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 03.07.2024 06:37

Nie chcę nikogo przerażać, podaję tylko dotyczące nas fakty.
Skąd 100 kg przy 30 KM? Nie wiem.
Nasz motorek z elektrycznym trimmem! waży 75 kg.
(w życiu nie kupiłbym bez trimmu - to moje zdanie po 10 latach"eksperiencji")
Niezawodność? Mam Suzuki, ale nie wiem czy to synonim niezawodności.
Po prostu po każdym sezonie jest oddawany do autoryzowanego serwisu.
I póki co nie zawodzi.
Przez pierwsze 4 sezony jeździliśmy osobówką. Nie było problemów z wkładaniem i wyjmowaniem z bagażnika,
tylnia szyba cała widoczna w lusterku.
Jedyna różnica: my jesteśmy "dwa", wy jesteście "dwa + jeden".
Teraz mamy jeszcze wygodniej, bo jeździmy "dostawczakiem".
Co do przyczepy, to ma ona sporo minusów (plusy też)
- spalanie
- koszty autostrady/promów
- ograniczona prędkość
- parking
- trzeba znaleźć slip
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 03.07.2024 08:48

boboo napisał(a):...
Skąd 100 kg przy 30 KM? Nie wiem.
...

Faktycznie przesadziłem, np. Yamaha F30BEHDL - ciężar 88kg, Honda BF30 LRTU - 80kg.
Tym niemniej nie jest to lekka zabawka. :|
Timi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 20.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Timi » 03.07.2024 18:35

No dobrze, dziękuję za odpowiedzi, zabieram się za szukanie pontonu i silnika do niego, później będę się martwił jak to zabiorę, przyczepkę zawsze można dokupić. Ale z tego co widziałem dużo ludzi sprzedaje komplet, ponton, silnik, przyczepka. Może uda mi się trafić jakiś fajny w miarę nowy zestaw
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 03.07.2024 19:50

Timi napisał(a):No dobrze, dziękuję za odpowiedzi, zabieram się za szukanie pontonu i silnika do niego, później będę się martwił jak to zabiorę, przyczepkę zawsze można dokupić. Ale z tego co widziałem dużo ludzi sprzedaje komplet, ponton, silnik, przyczepka. Może uda mi się trafić jakiś fajny w miarę nowy zestaw

Twoje marzenie ma się spełnić jeszcze w te wakacje ?
Pozostaje jeszcze patent i rejestracja pływadła a to trwa.
Timi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 20.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Timi » 03.07.2024 21:10

Pik71 napisał(a):
Timi napisał(a):No dobrze, dziękuję za odpowiedzi, zabieram się za szukanie pontonu i silnika do niego, później będę się martwił jak to zabiorę, przyczepkę zawsze można dokupić. Ale z tego co widziałem dużo ludzi sprzedaje komplet, ponton, silnik, przyczepka. Może uda mi się trafić jakiś fajny w miarę nowy zestaw

Twoje marzenie ma się spełnić jeszcze w te wakacje ?
Pozostaje jeszcze patent i rejestracja pływadła a to trwa.

Chciałbym, ale już mi dwa zestawy uciekły z OLXa, Patent mam, co do rejestracji pewnie masz rację, ale może jakiś się uśmiechnę do Pani w okienku i pomogę szczęściu ;) no i oczywiście pozostaje kwestia kasy, chciałbym się wyrobić w 20k ale nie wiem czy to możliwe
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 03.07.2024 21:37

Przypominam .
Rejestracja pontonu Reja24 trwa minimum 14 dni .Oczywiście rejestruje się jako ponton do pływania po morzu.
Sew1212
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 04.07.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sew1212 » 06.07.2024 13:48

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy wpis na tym forum. Również zamierzam w tym roku zabrać ponton na Adriatyk będzie to mój pierwszy raz na morzu. Ogólnie pływam już 14lat pontonami i łódkami, zestaw jaki zamierzam zabrać to ponton 360 i yamaha 9.9. Takim zestawem spokojnie pływam z żoną i małym dzieckiem w ślizgu. To tak w nawiązaniu do poszukiwań kolegi jaki zestaw zabrać. Kilka lat już jeździmy do Chorwacji i moje obserwacje motorowodne są takie że jak pogoda pozwala to chyba nie ma znaczenia czy to będzie taki zestaw jak moj czy ponton 4.5m i większy silnik... Poprostu jak wieje robi się nie miła fala to takie zestawy są i tak za małe... Tak że chętnie wysłucham waszych obserwacji jak wy to widzicie?
Co do wożenia sprzętu ten mój kolibri 360 bardzo fajnie się składa i jeszcze nie waży dużo bo około 60kga jest już kawał gumy... Co do silnika to honda bf20 waży koło 50kg, najlżejsze w 20 to Mercury/Tohatsu coś koło 46kg, i w przyszłości będę w takie celował.
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5048
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 07.07.2024 06:22

Przy pływaniu do kilku kilometrów to może i nie ma znaczenia.
Jak będziesz jednak robić po 100 km dziennie, to będziesz rad z każdego centymetra długości i każdego konika na pawęży.
ventus
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 07.07.2024 11:06

Pływam podobnie jak boboo, mam podobne odczucia. Zaczynałem od pontonu 3,2m i 9.9KM. Wydawało się, że jest fajnie, jednak po zmianie na 3,8m i 20KM był przeskok. Dzieci podrosły, bo to głównie z synem i córką pływaliśmy i kiedy stali się nastolatkami przyszedł czas na ciut ponad 4m. Dziś mam dwa zestawy i jeden silnik. Lodestar 4,3m i Zodiac 4,2. Niezawodny ostatni dwusuw Yamahy 30KM. Twierdzę, że przydałoby się kompromisowe 40KM, tylko ze względu na to, że 50-tki nie będzie łatwo powiesić z synem. Śmigamy od zawsze busikiem. Jest zapas mocy, jest zabawa, komfort akustyczny itp. Zrozumie to tylko ten, kto troszkę popływał po różnej wodzie przy każdej pogodzie. Dodam na koniec swojego wywodu, że oba zestawy są obecnie do sprzedania. W razie pytań proszę o priv.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 750
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone