Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plitvickie Jezera - płatność kartą

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Corwin
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 13.08.2006
Plitvickie Jezera - płatność kartą

Nieprzeczytany postnapisał(a) Corwin » 22.08.2008 16:17

Witam.

Mam pytanie - czy ktoś płacił może kartą płatniczą typu Visa Electron za bilety do parku w Plitvickich Jezerach?
Nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na forum, bo i wyszukiwarka ma swoje wady. Wysłałem zapytanie wprost na email parku, ale odpowiedź przyszła tego typu:
===
Dear Sir/Madam,

You can pay in HRK (Croatina currency Kuna) or with credit card.

Best regards,
Sales dept
===
Próbowałem sprecyzować pytanie, podając że chodzi mi o płatność kartą płatniczą, ale odp. była taka sama. Stąd prośba o potwierdzenie od osób, które płaciły kartą typu Visa Electron. Chciałbym wiedzieć czy po drodze z PL mam się rozglądać za kupnem kun w drodze do parku, czy też bez problemu zapłacę kartą.

Dzięki i Pozdrawiam!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.08.2008 16:26

Corwin napisał(a):... or with credit card. ...!

Przecież odpisali Ci, że tak
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 22.08.2008 16:27

Bez problemu :!: Przyjmują wszystkie karty, chyba nawet American Express ;)

Pozdrav :papa:

P.S. Sprawdzone w tym roku przy wejściu na Veliki Slap - Ulaz 1

P.S. 2 Piotrek mnie trochę ubiegł, ale widzę, że masz wątpliwości czy jeśli masz kartę PŁATNICZĄ a nie KREDYTOWĄ to czy ci ją przyjmą :?: OCZYWIŚCIE :!: ;)

P.S. 3 Skąd masz zdjęcie w Avatarku jak nie spod Velikiego Slapu na Plitvicach :?::?: :roll:
Ostatnio edytowano 22.08.2008 16:31 przez Leszek Skupin, łącznie edytowano 1 raz
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 22.08.2008 16:30

Hej, Corwin!
Bez problemu :D

Płaciłam kartą Visa Electron z mBanku ... za 16 osób.

P.s. i pamiętaj o opłaceniu żetonu "parkingowego" jeszcze przed wyjazdem z parkingu - w budce naprzeciw - unikniesz zaskoczenia przy szlabanie wyjazdowym.

Pozdraviam
Krzyżak
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 17.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzyżak » 22.08.2008 16:33

a to ja napisał(a):P.s. i pamiętaj o opłaceniu żetonu "parkingowego" jeszcze przed wyjazdem z parkingu - w budce naprzeciw - unikniesz zaskoczenia przy szlabanie wyjazdowym.

Pozdraviam



Witam,

Ale chyba za parking to "only cash" :wink: :?:



Pozdrawiam
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 22.08.2008 16:33

Ja cieeee :lool: i powiedzcie mi, że Cromaniacy nie są pomocni :lool: 3 osoby się rzuciły do odpowiedzi na jedno pytanie :lool:

Pozdrav :papa:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 22.08.2008 16:34

Krzyżak napisał(a):
a to ja napisał(a):P.s. i pamiętaj o opłaceniu żetonu "parkingowego" jeszcze przed wyjazdem z parkingu - w budce naprzeciw - unikniesz zaskoczenia przy szlabanie wyjazdowym.

Pozdraviam



Witam,

Ale chyba za parking to "only cash" :wink: :?:



Pozdrawiam


ONLY CASH i to w kunach :lol: żeby później nie było zaskoczenia :!: ;)

P.S. I tak oto pomagając machnąłem przez nieuwagę 5000 posta :oops: :lol:
moscatel
Croentuzjasta
Posty: 231
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) moscatel » 22.08.2008 16:36

Piotrek_B napisał(a):
Corwin napisał(a):... or with credit card. ...!

Przecież odpisali Ci, że tak


Visa electron nie jest kartą stricte kredytową. Teraz jest jakby lepiej, ale zdarzało nam się, że w innym kraju można było płacić Visą Classic, a Electronem nie.
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 22.08.2008 17:27

moscatel napisał(a):
Piotrek_B napisał(a):
Corwin napisał(a):... or with credit card. ...!

Przecież odpisali Ci, że tak


Visa electron nie jest kartą stricte kredytową. Teraz jest jakby lepiej, ale zdarzało nam się, że w innym kraju można było płacić Visą Classic, a Electronem nie.


Mieli na myśli pewnie wszystkie karty. Płaciliśmy wszędzie Kartą Visa Electron z Inteligo (w Plitvicach też), nigdzie nie było problemów. Kredytowej nie użyliśmy ani razu.
Corwin
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 13.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Corwin » 22.08.2008 17:36

Leszek Skupin napisał(a):
P.S. 3 Skąd masz zdjęcie w Avatarku jak nie spod Velikiego Slapu na Plitvicach :?::?: :roll:


Ano byłem tam w 2006 roku, tyle, że płaciłem w HRK (ale parking był free po tych dzikich lasach :) ). A po prostu pamięć nie ta i nie pamiętałem czy przyjmują też karty płatnicze, a nie tylko kredytowe.
Wolę zapytać niż się zdziwić, jak np. w Norwegii :).

Będę tam drugi raz, bo mimo wszystko uważam, że warto! A poza tym wieziemy znajomych co w CRO będą pierwszy raz, więc dla nich to będzie na pewno niezapomniane przeżycie.

Dziękuję wszystkim za tak szybkie i wyczerpujące wyjaśnienia!

Pozdrawiam i miłego weekendu życzę!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.08.2008 18:10

Corwin napisał(a):....nie pamiętałem czy przyjmują też karty płatnicze, a nie tylko kredytowe....

Małe info na przyszłość.
To czy karta jest kredytowa, debetowa itp. ma znaczenie tylko na lini Bank-Klient.
Sprzedawcy to nie obchodzi :idea:
On jest zainteresowany tylko i wyłącznie pozytywną autoryzacją.
A jak my się z bankim rozliczamy to już nie jego problem.
Znaczenie ma to jakiej organizacji przyjmują karty (bo nie wszyscy wszystkie obsługują): Mastercard, Visa, American Express, Diners itp.
Kiedyś był problem jak nie było wszędzie czytników elektronicznych tylko były tzw "żelazka" ale to już praktycznie przeszłość :wink:
Pozdrav
fider
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 11.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fider » 27.08.2008 00:03

a to ja napisał(a):Hej, Corwin!
Bez problemu :D

Płaciłam kartą Visa Electron z mBanku ... za 16 osób.

P.s. i pamiętaj o opłaceniu żetonu "parkingowego" jeszcze przed wyjazdem z parkingu - w budce naprzeciw - unikniesz zaskoczenia przy szlabanie wyjazdowym.

Pozdraviam


Witam, koleżanko a odpowiedz mi proszę czy za tę transakcję została Ci doliczona jakaś extra opłata?? Mam tu na myśli te 2 % o których jest mowa w liście opłat i prowizji ?? jedni piszą że żadnych opłat nie mieli a inni piszą że w tabeli opłat jest o nich mowa i niew iwem jak to w końcu jest. Dodatkowo czy można kartą do ekonta za darmo podejmować pieniądze z bankomatu??
Jak ma się także płacenie kartą kredytową Visa Clasim (mBanku)??

fider
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 27.08.2008 11:54

fider napisał(a):
a to ja napisał(a):Hej, Corwin!
Bez problemu :D

Płaciłam kartą Visa Electron z mBanku ... za 16 osób.

P.s. i pamiętaj o opłaceniu żetonu "parkingowego" jeszcze przed wyjazdem z parkingu - w budce naprzeciw - unikniesz zaskoczenia przy szlabanie wyjazdowym.

Pozdraviam


Witam, koleżanko a odpowiedz mi proszę czy za tę transakcję została Ci doliczona jakaś extra opłata?? Mam tu na myśli te 2 % o których jest mowa w liście opłat i prowizji ?? jedni piszą że żadnych opłat nie mieli a inni piszą że w tabeli opłat jest o nich mowa i niew iwem jak to w końcu jest. Dodatkowo czy można kartą do ekonta za darmo podejmować pieniądze z bankomatu??
Jak ma się także płacenie kartą kredytową Visa Clasim (mBanku)??

fider

Witam, kolego fider!
Dobrze, że nie odesłałam Cię do wątku-po-twora o karcie "viza elektron Mbanku" , ... rakiji i związanych z nią "niebezpieczeństwach".
Widzę, że sam tam dotarłeś :lol:

Pytasz - więc odpowiadam .. po swojemu.

Czy za tę akurat tranzakcję (jak i pewnie wszystkie inne, dokonywane w.w kartą) doliczono mi ekstra opłatę?
Nie mam pojęcia!
Karta służyła mi do płacenia.
Przeliczaniem i kalkulowaniem nie zawracaliśmy sobie głowy :oczko_usmiech: :lool:
I nie była to lekkomyślność z naszej strony, a działanie całkiem świadome.


Założenie było takie:cały wyjazd opłacany był kartą Visa Elektron mBanku:
- wyjęcie w Polsce kasy na euro (za noclegi w apartmanie, różne drobne wydatki "po drodze" oraz tzw. zaskórniak")
- płacenie za paliwo na wszystkich stacjach benzynowych (w PL, SK, A, HR, H)
- płacenie za zakupy, wejściówki, w restauracji, itp.(tam, gdzie to tylko było możliwe)
- wypłacanie kun z bankomatów.

"W razie czego" mieliśmy przy sobie kartę debetową, ale nie było potrzeby, żeby wyciągać ją na światło dzienne :lol:

Reasumując (i wracając do tematu)...
... za wejście do NP Plitvicka Jezera skasowano mi kartą 1295 kn.
Po powrocie okazało się, że z konta spadła mi za to kwota 622,80 zł.


Przed wyjazdem (ani po nim) nie sprawdzałam, czy i w jakich bankomatach w HR można wypłacać cash kartą mBanku bezprowizyjnie.
(była to świadoma lekkomyślność)
Za radą innych forumowiczów ... warto byłoby sprawdzić to dokładniej.

Pozdraviam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.08.2008 12:13

Mały of-topik :wink:

Dziś usłyszałem w radio , że My (i społeczność każdego forum) jesteśmy prawidłowo "forowicze" a nie "forumowicze" :lol:

Pozdrawiam wszystkich forowiczów :papa:
ZAJEC
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5420
Dołączył(a): 11.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAJEC » 27.08.2008 12:40

A ja nie chcę być forowicz bo jeszcze mi kto powie "fora ze dwora" :D
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Plitvickie Jezera - płatność kartą
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone