Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Piesek...

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Minia_23
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.07.2007
Piesek...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Minia_23 » 28.07.2007 13:04

Witam Wszystkich bardzo serdecznie,mam do Was pytanko czy ktos podrozowal z ukochanym pupilem?zastanawiam sie czy brac malucha w taka podroz?Jest on jeszcze bardzo malutki i upl to chyba najwiekszy problem dla niego...poza tym to dokumenty,przewoz itd. to zaden problem,pomozcie,podpowiedzcie cos...
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 28.07.2007 13:49

No i oczywiście należy sprawdzić, czy dany apartament/hotel/camping zezwala na pobyt z psem.
Famelia
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 08.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Famelia » 29.07.2007 19:32

Ja mojego psa nie biorę właśnie ze względu na upały...
lider
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 09.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) lider » 29.07.2007 21:10

Famelia napisał(a):Ja mojego psa nie biorę właśnie ze względu na upały...

a może tak czapeczkę i okularki,no piwko to już by było przegięcie :wink:
Asia
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 17.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia » 30.07.2007 13:47

Witam, ja kilka lat temu szukalam na forum inormacji na ten temat. Radze tak zrobic, ale powiem, ze z moim malym jamnikiem nie bylo problemu. Wtedy jeszcze nie trzeba bylo czipowac zwierzat, wyrabialam dokumenty u weterynarza i tyle. Kwatery rzeczywiscie nie wszystkie pozwalaly na pobyt z psem. Natomiast kiedy juz taka znalezlismy to trzeba bylo za psa tez placic, jak pamietam to chyba ok.5 euro na dobe. W sumie pobyt byl jak zwykle udany, wiec zycze tego samego!
olcieek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 22.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) olcieek » 30.07.2007 17:38

Ja bym psa nie brała .. Żal by mi było że się piesio będzie męczył.
Jak byłam w Chorwacji (wprawdzie parę lat temu .. :P ) to mało psów widywałam. Jakieś tam pojedyncze sztuki się szwędały ;)
Ogólnie odradzałabym raczej zabieranie psa w takie upały chyba, że chcesz go wykończyć..
Lepiej zostawić pod opieką znajomych w domku.
ania77
Croentuzjasta
Posty: 329
Dołączył(a): 17.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania77 » 02.08.2007 23:03

Poszukaj dobrze na tym forum, ten wątek już się parę razy pojawiał i jest tu parę osób, które jeżdżą z psami i psy mają się dobrze. Nie tylko przed wyjazdem, ale nawet po :wink: My w sześciu różnych miejscach, w jakich mieszkaliśmy w Chorwacji, tylko raz dopłacaliśmy za psa.
yaacek
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 02.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) yaacek » 02.11.2007 06:19

olcieek napisał(a):Ja bym psa nie brała .. Żal by mi było że się piesio będzie męczył.
J
Ogólnie odradzałabym raczej zabieranie psa w takie upały chyba, że chcesz go wykończyć..
L


witam

a ja mam afrykanskiego psa , wiec niekoniecznie sie tam bedzie meczyl.
raczej dla niego , to powrot do korzeni.
wiec wazniejsze sa dla nie rady co zrobic , zeby zabrac psa niz, "biedny piesek sie bedzie meczyl"

yaacek
olcieek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 22.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) olcieek » 04.11.2007 19:39

Canis Africanis ?

przeczytałam właśnie, że ten pies wymarł jakieś 5 tysięcy lat temu :P
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 04.11.2007 20:18

lider napisał(a):
Famelia napisał(a):Ja mojego psa nie biorę właśnie ze względu na upały...

a może tak czapeczkę i okularki,no piwko to już by było przegięcie :wink:


E tam od razu przegięcie- znam takiego cropieska co ciągnie piwko aż miło

A potem jest pełny skruchy :D :D :papa:
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 06.11.2007 00:42

Czytam tak sobie i czytam i oczom nie wierzę.... 8O
Jeżeli ktoś się decyduje na bycie właścicielem psa i planuje urlop tylko dla siebie no to gratuluję.....
My mamy CZARNEGO psa, którego nie wyobrażam sobie zostawić u kogoś czy w hotelu na czas naszego urlopu.
Ona z nami wszędzie jeździ, była już dwa razy w Chorwacji, nad morzem naszym chyba z pieć, góry uwielbia. To jest członek naszej rodziny. Fakt - nie planujemy urlopu w Cro w lipcu czy sierpniu, bo wtedy cały czas siedziała by w cieniu. Ale po sezonie pogoda jest rewelacyjna jeszcze dla nas i już dla niej. Nasi znajomi się śmieją, że nasz pies więcej zwiedził w Cro niż oni. :lol:
Nie rozumiem ludzi, którzy mając psa mają serce go komuś zostawić i się świetnie w tym czasie bawić na urlopie :cry:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.11.2007 09:41

witki napisał(a):Czytam tak sobie i czytam i oczom nie wierzę.... 8O
Jeżeli ktoś się decyduje na bycie właścicielem psa i planuje urlop tylko dla siebie no to gratuluję.....
Nie rozumiem ludzi, którzy mając psa mają serce go komuś zostawić i się świetnie w tym czasie bawić na urlopie :cry:

Sorki ale moim zdaniem troche dramatyzujesz. Sam jestem od lat posiadaczem kiedyś jednego czworonoga (ktrego niestety musiałem w tym roku zakopać :cry: ). Aktualnie mam 2 psy - owczarek niemiecki i tzw. wielorasowiec (zabrany ze schroniska). Wyieżdzam normalnie na urlop - psy siedzą na ogrodzie non-stop (bez względu na to czy jesteśmy w dom czy nie). O jakim podrzucaniu psów mówisz, o jakim hotelu 8O W końcu nie każdy mieszka w bloku. Natomiast co do oddawania na jakiś czas psa innej osobie to również dramatyzujesz (bo różnie w życiu bywa - np. na szkolenie służbowe lub do szpitala psa nie weźmiesz ze sobą). Ważne, żeby mieć kogoś u kogo jak jest "awaria" możesz psa odwieźć na chwile, wiedząc, że u kogoś takiego będzie psu dobrze. A poza tym wszystko OK jak masz psa masz obowiązek - i tego trzeba miec świadomość
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 06.11.2007 12:09

Piotrek_B napisał(a):
witki napisał(a):Czytam tak sobie i czytam i oczom nie wierzę.... 8O
Jeżeli ktoś się decyduje na bycie właścicielem psa i planuje urlop tylko dla siebie no to gratuluję.....
Nie rozumiem ludzi, którzy mając psa mają serce go komuś zostawić i się świetnie w tym czasie bawić na urlopie :cry:

Sorki ale moim zdaniem troche dramatyzujesz. Sam jestem od lat posiadaczem kiedyś jednego czworonoga (ktrego niestety musiałem w tym roku zakopać :cry: ). Aktualnie mam 2 psy - owczarek niemiecki i tzw. wielorasowiec (zabrany ze schroniska). Wyieżdzam normalnie na urlop - psy siedzą na ogrodzie non-stop (bez względu na to czy jesteśmy w dom czy nie). O jakim podrzucaniu psów mówisz, o jakim hotelu 8O W końcu nie każdy mieszka w bloku. Natomiast co do oddawania na jakiś czas psa innej osobie to również dramatyzujesz (bo różnie w życiu bywa - np. na szkolenie służbowe lub do szpitala psa nie weźmiesz ze sobą). Ważne, żeby mieć kogoś u kogo jak jest "awaria" możesz psa odwieźć na chwile, wiedząc, że u kogoś takiego będzie psu dobrze. A poza tym wszystko OK jak masz psa masz obowiązek - i tego trzeba miec świadomość


Piotrek - ja nie mówie o awari, tylko o urlopie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.11.2007 12:36

witki napisał(a):...Piotrek - ja nie mówie o awari, tylko o urlopie.

Ja, między innymi, też :wink: Ze swoimi psiakami nie jeżdzę na urlop bo:
1) 2 dzieci + dwa psy w jednym samochodzie to awykonalne (musiałbym mieć furgon a nie mam :lol: ),
2) mogę jechać na urlop tylko lipiec lub sierpień (wakacje dzieciaków) w tym okresie to, moim zdaniem, męczenie zwierzaków na upale (wystarczy, że widze jak reagują w Polsce na temperatury rzędu 30 st.)
3) moje pieski są najszczęśliwsze na swoim terenie (mają do dyspozycji 18 arów wybiegu :wink:
4) moi rodzice (nie mieszkają z nami) są dla nich "awaryjnymi" właścicielami - w ich towarzystwie pieski czują sie jak w naszym - tak były od czasów szczenięcych przyzwyczajane
:papa:
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 06.11.2007 23:30

No widzisz, u nas jest inna sytuacja:
1) na urlop możemy jechać kiedy chcemy
2) mamy duży samochód i cztery osoby dorosłe plus nasz pies się mieszczą
3) mój pies nie ma takiego terenu, mieszka w dużym mieszkaniu
4) awaryjnie to mamy gdzie ją zostawiać, ale własnie podczas urlopu spędza z nami najwięcej czasu, dlatego też ona ma urlop razem z nami... :-) :roll: :roll:
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone