Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy wyjazd - Brela

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 14.02.2012 18:16

aro2510 napisał(a):No ja niestety jako biedny student nie mogę sobie pozwolić na apartament za 60 euro dlatego poszukuję czegoś najtanszego w Breli...


Ja płaciłam 45 EUR, ale jeśliś biedny student, to radzę poszukać w Baskiej Vodzie zaraz obok Breli- większa szansa, że znajdziesz taniej.
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 14.02.2012 18:24

Kasia_P napisał(a):podobno sporo 60E

ale taki standard i to że jest net, klima i blisko wody mi odpowiadało...

Blisko wody tzn. ile , ile jest do plaży :?:
Kasia_P
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 12.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia_P » 14.02.2012 18:51

80m
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 14.02.2012 19:51

aro2510 napisał(a):No ja niestety jako biedny student nie mogę sobie pozwolić na apartament za 60 euro dlatego poszukuję czegoś najtanszego w Breli...


Student - Tobie wypoczynek też się nalezy. Możesz na zmywaku w hotelu garki zmywać. Nocleg masz za darmo, jedzenie dadzą Ci na kuchni co najwyżej klijent dostanie mniej na talerzu. Kielicha barmani Ci nie poskapią bo zapiszą na rachunek zdewociałych francuzek. Disco na miejscu w hotelu. Poderwiesz czterdziestoletnią bogatą lekko grubawą w mini rosjankę i wyjdziesz na zero. Ba nawet zarobisz i wrócisz z Chorwacji usatysfakcjonowany. Znajomym w Polsce powiesz, że na rivierze makarskiej byłeś, pływałeś w załodze jachtem bogatego amerykanina i homary jadałeś. Powodzenia
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 14.02.2012 20:21

darek1 napisał(a):
aro2510 napisał(a):No ja niestety jako biedny student nie mogę sobie pozwolić na apartament za 60 euro dlatego poszukuję czegoś najtanszego w Breli...


Student - Tobie wypoczynek też się nalezy. Możesz na zmywaku w hotelu garki zmywać. Nocleg masz za darmo, jedzenie dadzą Ci na kuchni co najwyżej klijent dostanie mniej na talerzu. Kielicha barmani Ci nie poskapią bo zapiszą na rachunek zdewociałych francuzek. Disco na miejscu w hotelu. Poderwiesz czterdziestoletnią bogatą lekko grubawą w mini rosjankę i wyjdziesz na zero. Ba nawet zarobisz i wrócisz z Chorwacji usatysfakcjonowany. Znajomym w Polsce powiesz, że na rivierze makarskiej byłeś, pływałeś w załodze jachtem bogatego amerykanina i homary jadałeś. Powodzenia


Tylko niech czegoś gratis nie przydżwiga :D
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 15.02.2012 18:58

Kasia_P napisał(a):80m

+ 10 pięter po schodach :wink:
Do Punta Rata około 600 m ale plaża bardzo ładna :lol:
Kasia_P
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 12.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia_P » 15.02.2012 19:47

jasio napisał(a):
Kasia_P napisał(a):80m

+ 10 pięter po schodach :wink:
Do Punta Rata około 600 m ale plaża bardzo ładna :lol:


hmm ja na prawdę nie spadłam z dębu :roll: wiem jak jest połozona visnja...

ale dzięki za troskę :lol:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4924
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 16.02.2012 00:58

aro2510 w ile osób jedziecie (im więcej tym lepiej ,tzn najwięcej jest ap 4 os i większych, czyli dwa osobne duże pokoje +2x łazienka,wspólna kuchnia z jadalnią i taras.Byłem w Breli dwa razy z zaprzyjażnioną rodzinką,w sezonie płaciliśmy 70 eu za całość (8 luda),prawie z każdego ap w Breli widok na morze. Miejscowość jest przecudna i kameralna,linia brzegowa zawiła ,więc z każdej plaży inna panorama.Tak ustawiam trasę być na żeby rano być na miejscu ,dwie godz. i mam lokum.
jahoo_23
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 01.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jahoo_23 » 16.02.2012 10:54

aro2510 napisał(a):Witam jestem nowy na forum.. Na wakacjach chciałbym się wybrać po raz pierwszy do miejscowości Brela. Mam pytanie do tych którzy już tam byli czy mogą mi polecić jakieś noclegi w atrakcyjnych cenach. Im taniej tym lepiej... Mam jeszcze pytanie ile mniej więcej może kosztować taki wyjazd? Nie wliczając kosztów dojazdu oczywiście bo to już zależy od samochodu... Prosił bym tych którzy już byli w Breli o podstawowe informacje które przydadzą mi się na ten wyjazd.. :)


ja polecam zdecydowanie Brele, tzn. prawie zdecydowanie, jeżeli zależy wam na spokoju i nie macie zamiaru spędzać nocy w knajpach to jak najbardziej doby wybór.
Nie jest wam obce pokonywanie sporych różni poziomów, kilka razy w ciągu dnia, to też polecam;)
My mieliśmy apartament na początku Breli, jak dobrze pamiętam-Stomarnica (i ta część Breli też najbardziej nam się podobała)

w tym roku był Orebic, i chociaż też było ładnie to wg. mojej oceny, ale również pozostałej grupy Brela bije Orebic nokautem w pierwszej rundzie;d (chociaż nie twierdzę, że w Orebicu jest brzydko, brudno, bo takie opinie można spotkać-sam Peljesac bardzo ładny itp., faktem jest spora ilość turystów z ojczyzny, co nie do końca nam się podobało;d).

My dwa lata temu płaciliśmy 15E/os, za 20E było b. dużo wolnych apartamentów-w połowie lipca).

..., wg naszej opinii temperatura wody w Breli o kilka stopni wyższa;)
Krystyna
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystyna » 19.02.2012 20:13

Kasia_P napisał(a):Wyjeżdżam 18 sierpnia na 10 dni do Breli. Wybrałam tę miejscowość kierując się fotkami i opisami na forum :).
Nie jest to mój pierwszy wyjazd do Chorwacji w ogóle, ale pierwszy autkiem i pierwszy z synkiem :)

Wybraliśmy Villa Visnja i już w listopadzie zaklepaliśmy ap 2+1. Dołączyli do nas jeszcze znajomi z 2 dzieci też do ap 2+1 - zatem będziemy jechać ekipą dwusamochodową :)

Termin 19-28 sierpnia 2012

Co do trasy - chyba na raz przez Austrię i Słowenię - gdyż oboje z mężem mamy prawko.

Plan budżetowy: 6000 na 2 dorosłe + 3 latek - damy radę?

Już nie mogę się doczekać!!!



Znalazłam linka tej Willi. Bardzo piękna i w pięknej części Brela. Myślę, żę będziecie zadowoleni. Niestety wśród zdjęć nie ma takich, które by pokazywały te 30m do morza. Bardzo często jest to w linii prostej a w rzeczywistości trzeba ostro w dół dawać. Stamtąd do centrum i do Baskiej Vody będziecie mogli spacerować- trasa przy samym morzu.
Uwielbiam Brela-powodzenia. :D
Krystyna
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystyna » 19.02.2012 20:21

aro2510 napisał(a):No ja niestety jako biedny student nie mogę sobie pozwolić na apartament za 60 euro dlatego poszukuję czegoś najtanszego w Breli...


Uparłeś sie na te Brela a to raczej droższa miejscowość zwłaszcza w sezonie.
Zobacz Primosten, Podgora- są rewelacyjne. Zresztą tam wszędzie jest pięknie.
jimi74
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 09.03.2012
Do CROberto

Nieprzeczytany postnapisał(a) jimi74 » 09.03.2012 14:43

Witam serdecznie i mam pytanie do CROberto:
czy miałbyś namiary na kwaterę dla dla dwóch rodzin? Byłbym bardzo wdzięczny, najlepiej na maciejewski(małpa)poczta.onet.pl.
Pozdrawiam
MAciek
zq_lbn
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 02.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zq_lbn » 02.04.2012 11:15

Ludziska :)
W różnych wątkach padają pytania o namiary na kwatery w Breli:
* dla 2 rodzin;
* dla 2+1;
* dla 8 osób, itp...
Proszę - macie kopalnię ofert :)
http://www.brela.com/accommodation/private/apartments
Szukajcie, piszcie i pytajcie właścicieli.

Co do moich opinii nt. Breli. Byliśmy ze znajomymi dwa razy (2010 i 2011). Dwa razy wyjazd w ciemno, bez rezerwacji, w pierwszą sobotę września (na miejscu w niedzielę około 8-9 rano). Pogoda rewelacja.
Koszt w 2010 - 12E od twarzy przy 6 osobach;
Koszt w 2011 - 14E od twarzy przy 10 osobach.
Szukaliśmy 15 minut (a może i mniej) w obu przypadkach. W zeszłym roku za te 14E mieliśmy 5 pokoi "dwójek" (w każdym pokoju LCD, klima, łazienka). Żadnych dodatkowych opłat, necik, w każdym pokoju balkon + jeden taras w okolicach 40-50m^2, dwie kuchnie. Budynek całkowicie odnowiony. Jak dla mnie rewelacja. Rok wcześniej mieszkaliśmy w kwaterce obok (budynki mają nawet wspólną ścianę) i ta kwatera z 2011 w 2010 była po prostu zniszczonym pustostanem.

Gdzie można oszczędzić, jak już tak tych oszczędności szukacie - odpowiedź prosta jak drut: na jedzeniu. W naszym przypadku przygotowaliśmy menu (ustalone z wszystkimi osobami), jedna osoba zakupiła półprodukty, każdy zadeklarował się, kiedy gotuje i tym sposobem koszt za 8 obiadków od pary zamknął się o ile dobrze pamiętam poniżej 80PLN (i to chyba sporo poniżej). Oczywiście stołowaliśmy się czasami w knajpkach, ale zapłacić za 3 posiłki to nie to samo, co za 11.

W tym roku mieliśmy wprowadzić plan oszczędnościowy z powodu zmiany mieszkania i faktu, ze znajomi się wysypali, jednak wczoraj padła decyzja, ze zawitamy do Breli jeszcze raz :) Tym razem jednak pod koniec sierpnia (bo tylko taki termin nam pasuje), więc pewnie będzie ciut drożej.

Dodatkowo, w kwestii zakwaterowania, wypoczynku, zakupów - kilka moich spostrzeżeń:
* osobiście preferuję spokojne okolice - polecam dzielnice Stomarica lub Jardula. Położone są one dalej od Centrum i jest tam naprawdę fajnie, cicho i delikatnie taniej;
* Stomarica i Jardula to także fajne dzikie plażyczki. Nie podniecajcie się tak tą Punta Ratą bo to jest jedno wielkie G w porównaniu z tym, co możecie mieć na każdym kroku w okolicach Jarduli i to na dodatek bez większego tłoku;
* uważajcie na oferty - 50m od plaży. Często faktycznie jest 50m od plaży, ale zarówno w poziomie, jak i w pionie ;)
* spacerek ze Stomaricy wieczorkiem do Centrum Breli to około 1h w obie strony, jednak uwierzcie - jest to niezły relaks :)
* kwestie zakupowe - przy okazji wycieczek zaczepialiśmy o dużego Konzuma w Makarskiej, albo o Apfela (też w Makarskiej, jakieś 300m przed Konzumem jadąc od strony Breli).
* Wycieczki jednodniowe ze startem z Breli (ktoś dobrze napisał, że to niezły punkt wypadowy):
- Blagaj+Mostar+Medjugorie (2010);
- Mostar+Kravica (2011);
- Dubrovnik (2010, 2011) - po drodze Ston i Trsteno;
- Split (2011) Salona;
- Trogir (2010, 2011);
- Sv Jure (2010) - o to szczerze polecam :)
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 02.04.2012 18:05

zq_lbn napisał(a):Nie podniecajcie się tak tą Punta Ratą bo to jest jedno wielkie G w porównaniu z tym, co możecie mieć na każdym kroku w okolicach Jarduli i to na dodatek bez większego tłoku;



8O G = Galapagos?
zq_lbn
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 02.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zq_lbn » 02.04.2012 18:13

Torac napisał(a): 8O G = Galapagos?


może być i Galapagos ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Pierwszy wyjazd - Brela - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone