Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz!!!!!!!! za granicą

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gohha
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 26.12.2008
Pierwszy raz!!!!!!!! za granicą

Nieprzeczytany postnapisał(a) gohha » 26.12.2008 16:55

Wybieramy sie w tym roku pierwszy raz za granice razem piecioosobową rodzina (dzieci lat 18,14,13) i ma to być właśnie Chorwacja, na razie trasa nam w głowie swita tak z grubsza (uwiódł mnie Trogir) ; przyznam sie bez bicia, że studiuje to forum i głupieje zupełnie 8O :). Na pierwszy rzut rozumu mamy termin( druga połowa sierpnia i pierwszy tydzień września, tak mniej więcej około dwóch tygodni) ) i kwote, którą mozemy poświecic ( w tej chwili byłoby to około 4500 złotych). Nie mamy pomysłu czy jechać w ciemno (choc mamy znajomych, którzy jechali i wyszli na tym całkiem dobrze :wink: ) Ktos ma jakies pomysły na poradę? czy jeszcze za wczesnie? a tak wogóle to witam wszystkich - gohha
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 26.12.2008 18:06

Chyba nie uzyskasz odpowiedzi na pytanie czy w ciemno czy nie, bo co user to inne zdanie. Osobiście nie jeżdżę w ciemno, bo nie chce mi się szukać kwater, ale gro osób się ze mną nie zgodzi. Jeśli chodzi o mnie to Trogir jest przepięknym miastem, i na pewno tam kiedyś wrócę. Polecam.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 26.12.2008 19:14

Ja jestem z tego "gro" co to Adam wyżej opisał :D :D :D Zawsze jeździłem w ciemno (8 razy) i nigdy nie miałem kłopotu ze znalezieniem kwatery.Poza tym zawsze widzisz za co płacisz :D :D
Z drugiej strony jeżeli nie zdecydujesz,że jedziecie w ciemno to myślę,że najbliższe miesiące,czyli styczeń,luty to najlepsza pora znalezienie i rezerwację apartamentu.Potem co lepsze może być już zajęte ...
A jeżeli chodzi o Trogir to wydaje mi się ,że jest to jedno z lepszych miejsc aby zacząć przygodę z Chorwacją.
Pozdrav.
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 26.12.2008 20:01

Dołączę się do polecających okolice Trogiru. Choć samo miasto przefajowe. to na kwaterę w końcówce sierpnia i początek września polecam wyspę Ciovo. Tam byłem, jestem zadowolony, więc polecam. Termin też idealny, jeżeli chodzi o owoce. W mojej relacji z pobytu znajdziesz króciutki opis i namiary na naszą kwaterę (możesz pooglądać).
hrehor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrehor » 26.12.2008 21:40

Poczytaj forum i wyciągnij wnioski, decyzja należy tylko do ciebie.
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 26.12.2008 22:27

gohha Do wakacji jeszcze dużo czasu, więc możesz dokładnie obmyślić plany wakacyjne.
Dużo informacji masz na tym forum, ale trzeba trochę poszperać. Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi, to najlepiej zrób listę pytań ( ale taką sensowną), zawsze ktoś cierpliwy Ci odpowie.
Każdy zakątek Chorwacji ma swój urok i jadąc pierwszy raz nie jesteś w stanie zobaczyć wszystkiego.
Dużo zależy od Waszego sposobu odpoczynku( np. tylko plaża, czy też zwiedzanie w upale) i charakteru (np. jak lubisz mieć zapięte wszystko na ostatni guzik to zarezerwuj kwatery).
PS. Ale te 4500 zł to trochę skromnie, co nie oznacza że się nie da.( tylko lody, piwko i ewentualne jedno wyjście do knajpy).
Pozdrawiam i miłego planowania :papa:
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 26.12.2008 22:37

Moim zdaniem 4500 zł spokojnie starczy wam na udany pobyt w Chorwacji.

Jeśli okolice zauroczył was Trogir, to polecam pobyt nie w samym Trogirze a w jakiejś miejscowości obok np. w Marinie czy w Seget, czy też wyspie Ciovo, która jest połączona z Trogirem krótkim mostem...
My na Ciovo byliśmy 4 razy, kwaterkę znajdziecie za około 50 euro w przyzwoitej odległości od morza (100-200 metrów).
Reszta pieniążków starczy na przyjemności, zawsze można troszkę zaoszczędzić biorąc troszkę jedzonka z Polski.

Grunt to pozytywne nastawienie:)
Pozdrawiam serdecznie.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3886
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 27.12.2008 00:23

Warto spróbować, chociaż ceny jak wszędzie idą diametralnie w górę. Podobno Ciovo jest bardzo ciekawe; sama nie byłam; jednak kto wie czy w najbliższym czasie tam nie zakotwiczę. Polecam również Plejesac, Hvar i Korculę; nie wspominając o Rivierze Makarskiej... :papa:
gohha
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 26.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gohha » 28.12.2008 19:05

tak wiem że do wakacji jeszcze kawał czasu :0 ale myslec o nich można juz teraz (zwłaszcza że na polu srednio ciekawie)
Tak myslałam o liscie pytań ;)
Co do kwoty to ona tak pi razy oko - ale az sie boje bo to euro tak szybuje... mam nadzieję, że jakos sie unormuje :lol:
co do Trogiru - ze zdjęc sie w nim zakochałam, ale to nie jest tak że to musi byc tam.
bardzo pięknie dziękuje za wszelkie odpowiedzi Obrazek
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 28.12.2008 19:19

Jak nie musi być Trogir , to proponuję Omis :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.12.2008 20:42

Jak zajrzysz do Relacji to może Ci się rozjaśni.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 28.12.2008 21:28

JacYamaha napisał(a):Jak zajrzysz do Relacji to może Ci się rozjaśni.


... dla przykładu , może tu forum/viewtopic.php?t=20947 :)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 28.12.2008 22:20

bonar napisał(a):Dołączę się do polecających okolice Trogiru. Choć samo miasto przefajowe. to na kwaterę w końcówce sierpnia i początek września polecam wyspę Ciovo. Tam byłem, jestem zadowolony, więc polecam. ...

A ja to sprecyzuję jeszcze tak: Okolice Trogiru, ale tak jak też Madzia radzi Ciovo lecz z widokiem na wyspę Solta.
Blisko też do Trogiru będziecie mieli z Razanj k. Rogoźnicy. Domek z widoczkiem na małe wysepki?????

Obrazek

Stanowczo odradzam w drugą stronę, tj. między Trogirem a Splitem, coś szukać!
Pomimo ciekawych sześciu Kasteli, z przyzwoitymi knajpkami i ciekawymi plażami, to zachwyt pozostanie tylko wieczorem na Split. Ciovo pięknie tamuje Kastelanski zaljev, więc zostaje tylko rybki łowić.

Nie trzeba też zjeżdżać z autostrady do Splitu czy wcześniej na Trogir, lecz pojechać do końca do Zadvarje - piękny zjazd i poszukać ładnej wioski na rivie omiskiej (nie koniecznie Omis), czy w pobliżu Makarskiej.

Ciemno czy z rezerwacją???
Gdybym sam jechał to może i w ciemno, a jak jeżdżę ze znajomymi to mus rezerwować taki app, by nie przechodzić sobie przez sypialnie. By miał odpowiedni układ pokoi czasu to kosztuje więcej . . . itd.

ufff... Pozdrav :wink:
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 28.12.2008 22:26

Już myślałem ,że nic nie uratuje przed wyjazdem gohhy na Ciovo :D
ale dzięki Popiel i mkm :D może kolejny żółtodziób ocalony :D
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 28.12.2008 22:45

AndrzejJ. napisał(a):Już myślałem ,że nic nie uratuje przed wyjazdem gohhy na Ciovo :D
ale dzięki Popiel i mkm :D może kolejny żółtodziób ocalony :D

No i Andrzejek nie doczytał :wink:
Nie odradzam Ciovo (kto co lubi), ale precyzuję miejsce oraz daję alternatywę jak ktoś chce koniecznie codziennie gościć w Trogirze, a przy tym mieć i chwilę zapomnienia. Jedno co Ci powiem, to tak jak w Kastelach, to nigdzie podobnie nie spotkałem tylu dziewczyn topless, 8O więc i kąpać się nie trzeba. . . :wink:
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Pierwszy raz!!!!!!!! za granicą
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone