Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz!!!!!!!! za granicą

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sesa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 03.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sesa » 10.03.2009 09:32

JacYamaha napisał(a):
sesa napisał(a):a to ? http://www.imageshack.us/

jeszcze zostają albumy picasa :wink:

Oczywiście jest to i wiele innych możliwości - tylko trzeba znaleźć czas i pokopiować...a to trochę trwa.


Jednak,potem jaki raj dla innych :wink:
jomarijo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jomarijo » 10.03.2009 18:08

Jedziemy w tym roku do Chorwacji-to jest pewne, ale gdzie to juz nie :lol: dwie rodziny z dziecmi (1,5 ; 3 ; 6 ;9; 11lat)...nie wiemy gdzie,ale żeby było pięknie krajobrazowo , egzotycznie a to juz połunie prawda?No i plaże dla dzieci a to juz północ,więc?Poradźcie pliski :roll:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.03.2009 20:06

Jomarijo - idź na kompromis i wybierz Omis :D
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 360
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 10.03.2009 23:25

Proponuję jeden tydzień tu, drugi tydzień tam. :wink:
A tak na poważnie to może okolice Zadaru np. Nin. Plaże piaskowe oraz bliskość Pakelnicy i Pagu.
Pozdrawiam :papa:
flabek
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 20.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) flabek » 27.04.2009 14:53

A ja tam jadę do Mariny - to jest 12 km od Trogiru. :)

Wiem wiem może nie za rewelacyjna miejscowość (ktoś już tu się wypowiadał na ten temat). Ale jak dla mojej grupy wyjazdowej (4 dorosłych i 3 dzieci 14, 6, 1) jest to miejsce idealne, nie bardzo zatłoczone, plaża bliziutko, Trogir, Ciovo, Split, Primosten bliziutko - to do zwiedzenia.

To tak okiem całkowitego żółtodzioba wyglądają moje plany :oops:
I mam nadzieję ze po powrocie również przy tym pozostanę, o czym nie omieszkam donieść :boss:
Jessica
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jessica » 29.04.2009 13:01

Ja też jadę pierwszy raz, mój chłopak już był w Chorwacji kilka razy, więc dla niego może to i nie wielkie przeżycie, ale ja poprostu nie mogę się doczekać. :D

My jedziemy do Tucepi, póki nie mamy dzieci to preferujemy miejsce gdzie jest tzw. nightlife. 8) Chociaż długo upierałam się nad Hvarem.

Flabek, kiedy jedziecie do Chorwacji? Ja już mam zaplanowany urlop na początek sierpnia.
flabek
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 20.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) flabek » 29.04.2009 13:05

Będziemy od 11 do 25 lipca. I też już strasznie nie mogę się doczekać, nie wiem jak wytrzymam jeszcze te dwa miesiące harówki.
A tam Jadran czeka :hut:
skee
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 01.05.2009 22:04

Jessica napisał(a):Ja też jadę pierwszy raz, mój chłopak już był w Chorwacji kilka razy, więc dla niego może to i nie wielkie przeżycie, ale ja poprostu nie mogę się doczekać. :D

My jedziemy do Tucepi, póki nie mamy dzieci to preferujemy miejsce gdzie jest tzw. nightlife. 8) Chociaż długo upierałam się nad Hvarem.

Flabek, kiedy jedziecie do Chorwacji? Ja już mam zaplanowany urlop na początek sierpnia.

A na Hvar i tak kiedyś sie wybierzecie. Ktoś kiedyś dobrze zauważył, że problem z Hvarem i Peljesacem jest jeden: jeśli od nich zaczniecie swoją przygodę z Dalmacją, to już nigdy nigdzie nie będzie równie pięknie...
Pozdrawiam
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 01.05.2009 22:19

skee napisał(a):. Ktoś kiedyś dobrze zauważył, że problem z Hvarem i Peljesacem jest jeden: jeśli od nich zaczniecie swoją przygodę z Dalmacją, to już nigdy nigdzie nie będzie równie pięknie...


... z tym że , ... nie na pewno :D
Pozdrav.
pam28
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 04.05.2009
Witam!

Nieprzeczytany postnapisał(a) pam28 » 04.05.2009 20:03

Jestem tu pierwszy raz!! Do Chorwacji wybieramy sie ze znajomymi tez po raz pierwszy- jest to wycieczka z biurem podróży!!!!
Odwieczny problem mamy! Ponieważ # 1 kwietnia 2009 – Chorwacja dołączyła do grona państw członkowskich NATO - to co z paszportami???? Czytam juz dużo na forach i dalej jestem w kropce! Jedni piszą ze na dowód osobisty można wjechac drudzy ze na paszport! Czytam tu ze wiekszość już była kilka razy w chorwacji - może wy napiszecie czy wystarczy sam paszport![/b]
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005
Re: Witam!

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 04.05.2009 21:18

pam28 napisał(a):Jedni piszą ze na dowód osobisty można wjechac drudzy ze na paszport![/b]


forum/viewtopic.php?t=20677&highlight= :wink:
Użytkownik usunięty
Re: Witam!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.05.2009 21:23

pam28 napisał(a):....Jedni piszą ze na dowód osobisty można wjechac drudzy ze na paszport!...

A jeszcze trzeci piszą, że i na dowód i na paszport :lol: jak chorwackie Ministerstwo Spraw Zagranicznych :wink:
www.mvpei.hr/MVP.asp?pcpid=1615&dmid=151#pocdrz
więc może nie będziesz już miał problemów :wink:
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008
Re: Witam!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 04.05.2009 22:09

pam28 napisał(a): Odwieczny problem mamy! Ponieważ 1 kwietnia 2009 Chorwacja dołączyła do grona państw członkowskich NATO - to co z paszportami ? .......

A co ma NATO do dokumentów tożsamości na podstawie których możesz do danego kraju wjechać ??? Oj chyba dobrze że z biurem podróży jedziecie.....
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Witam!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.05.2009 22:43

pam28 napisał(a):Jestem tu pierwszy raz!! Do Chorwacji wybieramy sie ze znajomymi tez po raz pierwszy- jest to wycieczka z biurem podróży!!!!
Odwieczny problem mamy! Ponieważ # 1 kwietnia 2009 – Chorwacja dołączyła do grona państw członkowskich NATO - to co z paszportami????


A co Ci powiedzieli w biurze podróży. :?:
Jego pracownicy powinni dokładnie wiedzieć dokładnie jakie dokumenty są wymagane do przekroczenia granicy z Chorwacją.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007
Re: Witam!

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 04.05.2009 22:54

Janusz Bajcer napisał(a):(...) pracownicy powinni dokładnie wiedzieć dokładnie (...).
Karlovacko? Rakijka ;)
Pozdrawiam :))))))
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Pierwszy raz!!!!!!!! za granicą - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone