Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz w Chorwacji. Prosze o kilka rad.

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kasik07
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.08.2009
Pierwszy raz w Chorwacji. Prosze o kilka rad.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasik07 » 06.08.2009 14:42

Witam po raz pierwszy wszystkich forumowiczów. 17 sierpnia planuje wyjazd na upragnione wakacje. Śledzę to forum z zaciekawieniem już od dłuższego czasu, ale przyznam szczerze że od natłoku oraz rozbieżności informacji, które się tu znajdują powoli zaczynam mieć mętlik w głowie. Dlatego tez bardzo proszę kogoś życzliwego i doświadczonego o parę rad. Wyjeżdżamy w poniedziałek rano w ciemno. Myślę że we wtorek nie będzie problemu ze znalezieniem kwatery? Jedziemy z dwójką dzieci (6 i 9 lat). Na początku jako cel obraliśmy Makarską ale może ktoś podpowie coś ciekawszego? Nie zależy mi na tłoku i nocnych imprezach bo i tak nie mogę z nich korzystać. Najbardziej interesuje mnie plaża. Najlepiej żwirowa i niezbyt zatłoczona (słyszałam ze w niektórych miejscowościach nie ma gdzie palca wcisnąć). Poza tym jakieś atrakcje dla dzieci. Proszę też o poradę jaką wybrać trasę (jadę z północnej wielkopolski). Czy lepiej pojechać przez Czechy i Węgry, czy może przez Niemcy i Austrię?

Bedę wdzięczna wszystkie wskazówki. Z góry dzięki pozdrawiam :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.08.2009 14:45

Skoro śledzisz to forum to już Wiesz gdzie czego szukać. Po co powielać wypowiedzi. Reszta do decyzja, której nikt za Ciebie nie podejmie. Wybrałeś Makarska? I OK.
Powodzenia.
Cosmo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 08.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cosmo » 06.08.2009 14:46

kasik07 napisał(a):Witam po raz pierwszy wszystkich forumowiczów. 17 sierpnia planuje wyjazd na upragnione wakacje. Śledzę to forum z zaciekawieniem już od dłuższego czasu, ale przyznam szczerze że od natłoku oraz rozbieżności informacji, które się tu znajdują powoli zaczynam mieć mętlik w głowie. Dlatego tez bardzo proszę kogoś życzliwego i doświadczonego o parę rad. Wyjeżdżamy w poniedziałek rano w ciemno. Myślę że we wtorek nie będzie problemu ze znalezieniem kwatery? Jedziemy z dwójką dzieci (6 i 9 lat). Na początku jako cel obraliśmy Makarską ale może ktoś podpowie coś ciekawszego? Nie zależy mi na tłoku i nocnych imprezach bo i tak nie mogę z nich korzystać. Najbardziej interesuje mnie plaża. Najlepiej żwirowa i niezbyt zatłoczona (słyszałam ze w niektórych miejscowościach nie ma gdzie palca wcisnąć). Poza tym jakieś atrakcje dla dzieci. Proszę też o poradę jaką wybrać trasę (jadę z północnej wielkopolski). Czy lepiej pojechać przez Czechy i Węgry, czy może przez Niemcy i Austrię?

Bedę wdzięczna wszystkie wskazówki. Z góry dzięki pozdrawiam :D

Jeżeli bez szaleństw i wolisz mniej zatłoczone plaże to zmień Makarską na coś spokojniejszego. A tak na marginesie to czytac, czytać i jeszcze raz czytać.
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 06.08.2009 14:48

kasik07 napisał(a):Bedę wdzięczna wszystkie wskazówki. Z góry dzięki pozdrawiam :D


Rozumiem, że w FAQ nie znalazłaś wszystkich odpowiedzi , ale o trasach to jest na pewno :wink:
np.
Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji

W jaki dzień planować przyjazd do CRO

I inne wątki warte poczytania
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=22410&highlight=
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=22407&highlight=
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=22386&highlight=
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=22343&highlight=
jimmi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 20.08.2007
Podgora

Nieprzeczytany postnapisał(a) jimmi » 09.08.2009 11:46

Jedź trochę dalej za Makarską. W Podgorze dużo spokojniej i dla dzieci też fajnie.
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 09.08.2009 12:27

ja wybieram się do Seget Vranjicy 5 km od Trogiru troszke bliżej niż ty planujesz jest to mała miejscowośc znajomi jeżdżą tam z dziećmi co roku i twierdzą że jest spokojnie i nie ma tłoku.Mam zamiar odpocząć w spokoju a jak przyjdzie ochota troszke zabawić się to jest blisko do trogiru.Pozdrawiam
Major
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 03.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Major » 10.08.2009 11:15

Ja wybieram sie za kilka dni do Baskiej Vody kolejdny raz polecam!
tak jak ktos wspomnial zmien Makarska na miasta/wsie w poblizu! okolice? przepiekne! :) bedziesz zadowolona ;)

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Pierwszy raz w Chorwacji. Prosze o kilka rad.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone