Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Honey
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 23.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Honey » 02.06.2007 18:50

Tadziorek dziekuje bardzo za informacje :)
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 02.06.2007 19:53

Nie wkurzajcie się, ze Was ktoś odeśle do wyszukiwarki. Spróbujcie to zrobić wpisując "pierwszy raz". Samych wątków z tymi słowami może być kilkanaście. Tak więc odpowiadanie na każdy...przerasta ludzką cierpliwość.

Blisko Splitu: 10 km od niego czy też 80?...
Dwójka ludzi: chcecie mieć wakacje pełne zwiedzania, plażowania, nocnych imprez w knajpkach na promenadzie...

Moja rada: zadawajcie jak najbardziej precyzyjne pytania. Dostaniecie naprawdę cenne informacje. No i ... skorzystajcie czasami z wyszukiwarki. Albo chociaż przejrzyjcie tematy w danym dziale.

Kto chce małej miejscowości w połowie drogi między Makarską i Omiszem - polecam Pisak: dzikie plaże, zatoczki, wszędzie pod górkę, 3-4 knajpki, 1 sklep (AD 2005), przepływające blisko delfiny. Dobra baza wypadowa do Splitu, Makarskiej, Trogiru...

Kto chce się bawić polecam Makarską. Ale sprawdzajcie dokladne położenie apartamentu na mapce miasta, bo jego północna część jest położona na stromiznach i wieczorny powrót do apartamentu może zabić (wiem co mówię: wózek, brzdąc, zakupy, plecak, aparat i nachylenie bliskie 45 stopniom ;-) ). Te apartamenty będą kusić ceną, ale... wybór należy do Was.

2-3 osoby jak najbardziej moga jechać w ciemno. Tym bardziej, gdy są to 2-3 dorosle sztuki nie posiadające specjalnych wymagań co do położenia itp.: płaskie wejscie do morza, brak jeżowców, klimatyzacja, parking w pobliżu, brak upierdliwych 160 stopni w drodze do i z plaży...

No, Azerowie pokonani. Mogę wracać do męża :-D
Yvonna
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yvonna » 05.06.2007 22:31

O ile nie jest jeszcze za późno to ja polecam miasteczko Sv.Filip Jekov ok 20 km. za Zadarem- to był mój pierwszy wyjazd do Croatia w ciemno z dziecmi (8 i 12 lat). Cześc plaży piaszczysta i nie głęboka idealna dla dzieci, bez jeżowców. Miasteczko urocze, niedaleko do plitwickich jezior z Biogradu taniej na wycieczkę na Kornatii. Za noc- 4 osoby -zapłaciłam 40 euro. Filip Jakov polecam, niech to jeszcze ktoś potwierdzi.
Andrzej 1965
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 20.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej 1965 » 05.06.2007 22:38

Dzięki za info Yvona czy możesz mi podać adres tego lokalu będę wdzięczny.Pozdrawiam
Yvonna
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yvonna » 05.06.2007 22:59

My mieszkaliśmy w centrum w tradycyjnym chorwackim domu, jedyny mankament ( chodzi o twe młodsze niż moje dzieci) strome schody na pięterko i teras z 50 cm barieką .Ale jest duży wybór innych kwater, na każdej uliczce . My byliśmy na ul. Kriva Kala 64.
Dzieci z pobytu w F J były bardzo zachwycone, my tez.
Yvonna
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yvonna » 06.06.2007 16:32

Zapędziłam sie z tymi parkami (Oczywiście nie pltwickie jeziora) Park KRKA ten jest bliżej !!!! mea kulpa !
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Pierwszy raz - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone