Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz na wyspę Pag do Pagu

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zorbas
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 13.07.2009
Pag czy Novalja?

Nieprzeczytany postnapisał(a) zorbas » 03.08.2009 10:39

Wybieram się w połowie sierpnia na wyspę Pag. Biorę pod uwagę zakwaterowanie (jadę w ciemno) w miejscowościach Pag lub Novalja. Którą z tych miejscowości polecacie? Novalja jest tanśza/spokojniejsza?
Jak wygląda kwestia plaż w tamtych rejonach - lepiej zakwaterować się bliżej morza czy dalej i podjeżdżać na plażę samochodem?
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 03.08.2009 10:54

Plaże warte są "podjeżdżania", my na plaży w naszej miejscowości, Mandre, byliśmy tylko raz, więc moim zdaniem jeśli chodzi o plaże to wszystko jedno gdzie będziecie mieszkać, jest ich na Pagu tyle, że nie starczy Ci urlopu, żeby wszystkie odwiedzić ;) . Miasto Pag jest spokojniejsze.

bartom , plaża Filino dobrze się ukrywa, nie trafiliśmy na nią, chociaz myślałam, że była to ta na której byliśmy 2 razy, jak porównałam zdjęcia, jednak widoki mi się nie zgadzają. Nie stresuj się tym, pojedziesz, staniesz tu i tam, zerkniesz z góry na plażę jedną czy drugą i znajdziecie coś dla siebie i będzie to "Wasza plaża". Filino wg mapki plaż powinna być zaraz obok Sv.Duha jadąc od niego w stronę Pagu.
CroMati
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 05.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMati » 05.08.2009 10:23

grzechul3 napisał(a):ja sie wybieram 15.08 z krakowa ale zamierzam jechac przez wegry .


hej grzechul ja tez ruszam 15.08 z krk na ag ... wyjezdzamy okolo 9 spod decathlona z zakopiankiiii granatowy golfik 4 TDI granatowy z cb
grzechul3
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzechul3 » 06.08.2009 14:30

hejka Mati ja planowalem jechac kolo 6 zeby dotrzec przed switem na spokojnie. z rodzinka smigasz?
pilin
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 17.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pilin » 06.08.2009 21:43

Witam!
Ja też się wybieram pod koniec sierpnia na Pag i chyba do Pagu,a może Novali(jeszcze nie zapadła ostateczna decyzja odnośnie miejsca :D ) Będę jechać przez Słowację i Węgry.Jestem oczywiście oklejona,więc może spotkamy się gdzieś na wyspie :D
grzechul3
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzechul3 » 07.08.2009 13:36

ja juz odliczam dni . :) Pewnie sie zobaczymy gdzies na Pagu.
Kobieta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 368
Dołączył(a): 03.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobieta » 08.08.2009 23:12

Witajcie, dołączam się do grona podróżników na Pag :D
My startujemy 29.08, na miejscu będziemy 31.08 będziemy nocować na Pagu, to będzie nasz 4 wyjazd do Cro,a drugi na Pag, jedziemy przez Czechy, Słowację, Węgry, może małe forumowe spotkanie zorganizujemy na Pagu :D:D??
pilin
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 17.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pilin » 10.08.2009 19:08

Kobieta napisał(a):Witajcie, dołączam się do grona podróżników na Pag :D
My startujemy 29.08, na miejscu będziemy 31.08 będziemy nocować na Pagu, to będzie nasz 4 wyjazd do Cro,a drugi na Pag, jedziemy przez Czechy, Słowację, Węgry, może małe forumowe spotkanie zorganizujemy na Pagu :D:D??


ja jestem jak najbardziej za :D :D
bartom
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartom » 10.08.2009 19:24

Na Pagu mam kwaterę od 22.08 ale chcę pojechać wcześniej na 2 dni na wyspę Rab. Czy znajdę kwaterę na 2 dni jadąc w ciemno w terminie 20.08?
Kobieta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 368
Dołączył(a): 03.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobieta » 10.08.2009 21:36

pilin napisał(a):
Kobieta napisał(a):Witajcie, dołączam się do grona podróżników na Pag :D
My startujemy 29.08, na miejscu będziemy 31.08 będziemy nocować na Pagu, to będzie nasz 4 wyjazd do Cro,a drugi na Pag, jedziemy przez Czechy, Słowację, Węgry, może małe forumowe spotkanie zorganizujemy na Pagu :D:D??


ja jestem jak najbardziej za :D :D


Czy ktoś podejmie się małej organizacji? :D bo ja generalnie nie mam teraz czasu.
szpilka33
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpilka33 » 11.08.2009 17:43

bartom napisał(a):Witam
Jadę pierwszy raz do Chorwacji 21.08 na wyspę Pag do miasta Pag.
Dużo czytałem na forum i oglądałem zdjęcia z wyspy. Jestem pod wrażeniem. Nie za bardzo lubię zatłoczone miejskie plaże. Z opisów forumowiczów, którzy byli w tych rejonach wynika, że wzdłuż zatoczki od miejscowości Pag w kierunku Bosany i dalej do Metajny znajduje się wiele małych plaż. Z tego co zaobserwowałem wynika że wokół zatoki można przejechać autem. Chodzi mi o bezpłatne małe plaże, czy tam parkuje się przy drodze bezpłatnie? chciałem troszke pojeździć po wyspie myślałem o Mandre, Novalji, Lun. Plaża Isola - jest bardzo zatłoczona? Czy bez problemu tam dojadę? Ktoś może wybiera się w te rejony w tym czasie?

Ja tez 21.08 wyjeżdżam w to samo miejsce :)
dotka77
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 08.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dotka77 » 25.08.2009 08:45

Kobieta napisał(a):Witajcie, dołączam się do grona podróżników na Pag :D
My startujemy 29.08, na miejscu będziemy 31.08 będziemy nocować na Pagu, to będzie nasz 4 wyjazd do Cro,a drugi na Pag, jedziemy przez Czechy, Słowację, Węgry, może małe forumowe spotkanie zorganizujemy na Pagu :D:D??


Witajcie,

my również jedziemy na Pag wyjazd 29.08 z Krakowa... Rozwiejcie proszę moje wątpliwości bo niektórzy odradzają nam to miejsce....czyżby rzeczywiście wyspa nie była godna uwagi, jak tak wyglądają plaże czy są to typowe betonowce czy można znaleźć również piękne zakątki ... Będę wdzięczna za odpowiedź
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 25.08.2009 10:15

dotka77 Pag jest piękny, fakt, trochę surowy, ale bez przesady, zielono tez bywa :D , na pewno warto tam spędzić urlop, zajrzyj do mojej relacji forum/viewtopic.php?t=25001&start=135
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.08.2009 10:46

dotka77 napisał(a):
Kobieta napisał(a):Witajcie, dołączam się do grona podróżników na Pag :D
My startujemy 29.08, na miejscu będziemy 31.08 będziemy nocować na Pagu, to będzie nasz 4 wyjazd do Cro,a drugi na Pag, jedziemy przez Czechy, Słowację, Węgry, może małe forumowe spotkanie zorganizujemy na Pagu :D:D??


Witajcie,

my również jedziemy na Pag wyjazd 29.08 z Krakowa... Rozwiejcie proszę moje wątpliwości bo niektórzy odradzają nam to miejsce....czyżby rzeczywiście wyspa nie była godna uwagi, jak tak wyglądają plaże czy są to typowe betonowce czy można znaleźć również piękne zakątki ... Będę wdzięczna za odpowiedź



Wyspa jest przepiękna.
Wschodnia połowa kamienista, surowa, z licznymi solnicami, wiele uroku w kamieniach przypominających śnieg o poranku i lśniącej przezroczystej morskiej wodzie na licznych plażach.
Natomiast zachodnia część zadziwia kontrastem, wręcz przeciwieństwem swojej wschodniej sąsiadki. Bywa bardzo zielona, z bagienkami, małymi jeziorkami słodkiej wody, bardzo starymi gajami oliwnymi i jeszcze piękniejszymi plażami w małych zatoczkach z drobniutkim morskim piachem.

Pozdrawiam.

smoki3
dotka77
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 08.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dotka77 » 25.08.2009 10:58

smoki3 napisał(a):
dotka77 napisał(a):
Kobieta napisał(a):Witajcie, dołączam się do grona podróżników na Pag :D
My startujemy 29.08, na miejscu będziemy 31.08 będziemy nocować na Pagu, to będzie nasz 4 wyjazd do Cro,a drugi na Pag, jedziemy przez Czechy, Słowację, Węgry, może małe forumowe spotkanie zorganizujemy na Pagu :D:D??


Witajcie,

my również jedziemy na Pag wyjazd 29.08 z Krakowa... Rozwiejcie proszę moje wątpliwości bo niektórzy odradzają nam to miejsce....czyżby rzeczywiście wyspa nie była godna uwagi, jak tak wyglądają plaże czy są to typowe betonowce czy można znaleźć również piękne zakątki ... Będę wdzięczna za odpowiedź



Wyspa jest przepiękna.
Wschodnia połowa kamienista, surowa, z licznymi solnicami, wiele uroku w kamieniach przypominających śnieg o poranku i lśniącej przezroczystej morskiej wodzie na licznych plażach.
Natomiast zachodnia część zadziwia kontrastem, wręcz przeciwieństwem swojej wschodniej sąsiadki. Bywa bardzo zielona, z bagienkami, małymi jeziorkami słodkiej wody, bardzo starymi gajami oliwnymi i jeszcze piękniejszymi plażami w małych zatoczkach z drobniutkim morskim piachem.

Pozdrawiam.

smoki3


Dziękuje bardzo za rozwianie moich wątpliwości - teraz już wiem ze warto wobec tego 29.08 ruszamy w kierunku PAGU:)))
Helen twoją relację napewno prześledzę tylko jak wrócę z pracy do domu:)) Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc jak wrócimy opiszemy swoje wrażenia. Wierzę ze bedzie to udany urlop:))) Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Pierwszy raz na wyspę Pag do Pagu - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone