Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji-Trpanj (obawy pytania)

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ladymolok
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 16.07.2010
Pierwszy raz do Chorwacji-Trpanj (obawy pytania)

Nieprzeczytany postnapisał(a) ladymolok » 16.07.2010 14:44

Witam!

Jestem nowym użytkownikiem, wczoraj przeszukałam troszkę Forum znalazłam bardzo ciekawą fotorelację z podróży do Trapanj.

Mam jednak kilka pytań do cromaniaków.

Jedziemy w dwie rodziny-dwa samochody z Leszna(WLKP).

Pierwsze moje pytanie to prom czy droga lądowa?
Poczytałam kilka opinii i tym bardziej się zastanawiam, jak wyglądają kolejki czy prom prze draża wyjazd?

Drugie pytanie to zauważyłam że dużo z was jedzie przez BiH, warto(ze względu na widoki na pewno), a trasa? Patrzyłam na mapę i w sumie skoro jedziemy do Trpanj to wyjedziemy bliżej tego półwyspu.

Jedziemy przez biuro podróży i zakwaterowanie mamy w hotelu Faraon, był tam ktoś jakie wrażenia? Niektóre opinie w internecie przerażają...

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Jeśli podobny temat już był to przepraszam ,nie zabijajcie od razu.

Pozdrawiam :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2010 15:53

Jechaliśmy w zeszłym roku przez BiH na Korculę, czyli przez Trpanj.
Droga ciekawa, ale męcząca, bo wiedzie przez góry, więc średnio 40/h. Jest zdecydowanie taniej, bo nie płaci się za drogi.
Trzeba też pamiętać, że mają inne niż u nas ograniczenia prędkości, więc trzeba sprawdzić i nie zapomnieć o zielonej karcie oraz o światłach całą dobę. Policja zasadza się już przy granicy, więc lepiej nie szaleć.
Drogę przez BiH opisałam w relacji "Zakochani w Chorwacji". Wracaliśmy właśnie promem z Trpanj a jechaliśmy tam przez półwysep.

Jeśli planujecie po drodze nocleg, to z pewnością wystarczy Wam czasu na zwiedzenie Mostaru czy Sarajewa- warto. Widoki niezapomniane.

Jeśli zaś chodzi o prom, to z jednej strony lepsze rozwiązanie, bo pod koniec podróży kierowca może po prostu "odpaść", z drugiej zaś z Ploce pływają malutkie promy i mieszczą niewiele aut, więc trzeba długo czekać ( zależy to też od dnia, w którym przyjedziecie, bo piątek i sobota są szczególnie obłożone). Przejazd przez cały półwysep jest zdecydowanie tańszy, okolice przepiękne, droga kręta. Trzeba przewidzieć ok. 2 godziny.

Pozdrawiam. Miłej podróży.
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 20.07.2010 13:45

Popieram w 100% poprzednią wypowiedź :D
Rzeczywiście droga przez BiH jest bardzo atrakcyjna widokowo, jest krótsza (zależy oczywiście skąd jedziemy z PL), ale troszkę męcząca ze względu na nieustające zakręty w górach i, co za tym idzie, małą prędkość jazdy :)
Uważam jednak, że warto tamtędy jechać chociaż raz, można po drodze zwiedzić np. Mostar :D

My jechaliśmy nocami, przystanek na spanie mieliśmy na samej bośniacko-chorwackiej granicy - kilka godzin w aucie, o 5 rano przejechaliśmy przez granicę, zwiedziliśmy Mostar i stosunkowo wcześnie znaleźliśmy się na docelowym kempingu (przed Dubrovnikiem).

W tym roku zamierzamy jechać na Korczulę i mieliśmy jechać przez Węgry i dalej na Zagrzeb, autostradą na samo południe, ale jak kolega (w tym roku będzie pierwszy raz w Cro) zobaczył nasze fotki z trasy z Bośni, to powiedział, że musimy w tym roku tamtędy znowu jechać! No i się wahamy co robić :wink:
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 20.07.2010 23:09

monia85 napisał(a):Popieram w 100% poprzednią wypowiedź :D
Rzeczywiście droga przez BiH jest bardzo atrakcyjna widokowo, jest krótsza (zależy oczywiście skąd jedziemy z PL), ale troszkę męcząca ze względu na nieustające zakręty w górach i, co za tym idzie, małą prędkość jazdy :)
Uważam jednak, że warto tamtędy jechać chociaż raz, można po drodze zwiedzić np. Mostar :D

Kolega pisał raczej o przejazd przez Neum, a co do BiH to oczywiście również polecam. W tym roku chce powrócić na trasę przez interior.
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 21.07.2010 11:27

noyle napisał(a):
monia85 napisał(a):Popieram w 100% poprzednią wypowiedź :D
Rzeczywiście droga przez BiH jest bardzo atrakcyjna widokowo, jest krótsza (zależy oczywiście skąd jedziemy z PL), ale troszkę męcząca ze względu na nieustające zakręty w górach i, co za tym idzie, małą prędkość jazdy :)
Uważam jednak, że warto tamtędy jechać chociaż raz, można po drodze zwiedzić np. Mostar :D

Kolega pisał raczej o przejazd przez Neum, a co do BiH to oczywiście również polecam. W tym roku chce powrócić na trasę przez interior.


No nie wiem czy chodziło o sam przejazd tego odcinka z Neum.. przecież tego nie można nawet nazwać przejazdem "drogą przez BiH" :P
cyt.
"..Droga ciekawa, ale męcząca, bo wiedzie przez góry, więc średnio 40/h. Jest zdecydowanie taniej, bo nie płaci się za drogi." :D
piotr68
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr68 » 21.07.2010 17:15

ladymolok napisał(a):Drugie pytanie to zauważyłam że dużo z was jedzie przez BiH, warto(ze względu na widoki na pewno), a trasa? Patrzyłam na mapę i w sumie skoro jedziemy do Trpanj to wyjedziemy bliżej tego półwyspu.


Jechałem przez BiH z początkiem lipca. Ładne widoki właściwie zaczynają się od Jablanicy w dół. Poza tym korek w Sarajewie i dwa objazdy przez wsie z powodu chyba rezultatów powodzi i przed Sarajewem jedno duże whadełko na którym trochę postaliśmy. ale czasowo wyszło tak jak podawano w różnych relacjach. Kraków-Mostar ok.15 godz. ale prawie bez postojów. No i połowa samochodów to policja, ale są raczej spokojni.
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 21.07.2010 20:37

piotr68 napisał(a):
ladymolok napisał(a):Drugie pytanie to zauważyłam że dużo z was jedzie przez BiH, warto(ze względu na widoki na pewno), a trasa? Patrzyłam na mapę i w sumie skoro jedziemy do Trpanj to wyjedziemy bliżej tego półwyspu.


Jechałem przez BiH z początkiem lipca. Ładne widoki właściwie zaczynają się od Jablanicy w dół. Poza tym korek w Sarajewie i dwa objazdy przez wsie z powodu chyba rezultatów powodzi i przed Sarajewem jedno duże whadełko na którym trochę postaliśmy. ale czasowo wyszło tak jak podawano w różnych relacjach. Kraków-Mostar ok.15 godz. ale prawie bez postojów. No i połowa samochodów to policja, ale są raczej spokojni.

Jechałeś może nową węgierską autostradą M6, jeżeli tak to mam pytanie jak wygląda sprawa z stacjami benzynowymi i czy widziałeś może LPG?
piotr68
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr68 » 21.07.2010 23:10

noyle napisał(a):
piotr68 napisał(a):
ladymolok napisał(a):Drugie pytanie to zauważyłam że dużo z was jedzie przez BiH, warto(ze względu na widoki na pewno), a trasa? Patrzyłam na mapę i w sumie skoro jedziemy do Trpanj to wyjedziemy bliżej tego półwyspu.


Jechałem przez BiH z początkiem lipca. Ładne widoki właściwie zaczynają się od Jablanicy w dół. Poza tym korek w Sarajewie i dwa objazdy przez wsie z powodu chyba rezultatów powodzi i przed Sarajewem jedno duże whadełko na którym trochę postaliśmy. ale czasowo wyszło tak jak podawano w różnych relacjach. Kraków-Mostar ok.15 godz. ale prawie bez postojów. No i połowa samochodów to policja, ale są raczej spokojni.

Jechałeś może nową węgierską autostradą M6, jeżeli tak to mam pytanie jak wygląda sprawa z stacjami benzynowymi i czy widziałeś może LPG?


Jechałem M6 (płatna). Stacje benzynowe są w ogólnie przyjętym standardzie co ok. 40km. Czasem tylko zjazd jest troszkę wcześniej - trzeba być czujnym. Co do gazu niestety nie zwróciłem uwagi.
magnatka1
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) magnatka1 » 05.08.2010 10:52

Witam
W tym roku planujemy wyjechać na Pljesac (chyba Trpanj). Byliśmy już dwa razy w Cro i dwa razy w Sumpetarze- małej miejscowści za Splitem, a właściwie już przed Omisiem. Po przeczytaniu paru wątków zastanawiam się jak jechać. Jedziemy na dwa auta z Częstochowy. Do tej pory jeździliśmy przez Węgry -Letenye i dalej autostradą. Moglibyśmy jechać na Dubrownik wzdłuż wybrzeża, ale piszecie o jeżdzie przez BiH. Czy możecie podać jakieś bardziej szczegółowe namiary na drogę, przez jakie miasta na Węgrzech i BiH. Może macie sprawdzone miejsce na nocleg. Jedziemy z 8mio miesięcznym maluchem i chyba rozłożymy podróz na dwa dni. Czy w Trpanj znajdziemy noclegi, chcemy jechać w ciemno. jedziemy 18 lub 19 sierpnia. Dziekuję za wszelką pomoc.

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Pierwszy raz do Chorwacji-Trpanj (obawy pytania)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone