Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

pierwszy raz do chorwacji !!!

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lenka07
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.06.2008
pierwszy raz do chorwacji !!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) lenka07 » 20.06.2008 13:38

Witam wszystkich !!!
Jestem nowiutkim forumowiczem :D , w tym roku pierwszy raz jedziemy ze znajomymi do Chorwacji. Mamy załatwione kwatery w miejscowości BRELA, niestety jedziemy w pierwszej połowie sierpnia z dziećmi. Moja córka będzie miała 9,5 miesiąca. Dużo osób mówi nam że z takim małym dzieckiem w taki upał to odradzają :( , ale mamy jeszcze jedną córkę która chodzi do szkoły i nie mamy możliwości jechać w innym terminie. Proszę o rady!!Czy faktycznie z małym dzieckiem, w sierpniu nie powinniśmy jechać ??? Na co zwrócić uwagę i co zabrać dla naszego małego szkraba :o , proszę o rady !!!!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2008 14:00

w dziale FAQ jest wątek na ten temat
lenka07
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lenka07 » 20.06.2008 14:25

Dzieńki za podpowiedź, mam jeszcze jeden problem, niestety mój samochód nie ma klimy, prawdopodobnie wyjedziemy w piątek po południu, tak żeby jak naj mniej jechać w upale, mam nadzieję że dobrze zrobimy.
Pozdrawiam :roll:
j23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1004
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) j23 » 20.06.2008 14:47

lenka07 napisał(a):Dzieńki za podpowiedź, mam jeszcze jeden problem, niestety mój samochód nie ma klimy, prawdopodobnie wyjedziemy w piątek po południu, tak żeby jak naj mniej jechać w upale, mam nadzieję że dobrze zrobimy.
Pozdrawiam :roll:

i wpadniecie w sobotnie korki przed sv Rokiem, trasę zaplanuj tak żeby przejechać ten tunel przed świtem, bo potem będzie kłopot
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2008 15:17

Witam,dziecko da radę więc się nie martw,co do drogi to faktycznie tunele(Mala Kapela i Sveti Rok) musisz :!: minąć przed porannym szturmem. Ja jeżdżę tak żeby do Chorwacji wjechać ok. północy,wówczas spokojnie przejedziesz tunele i masz jeszcze czas na krótki odpoczynek :lol:
pride
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 14.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pride » 20.06.2008 18:17

Odradzam !

Promieniowanie słoneczne jest szkodliwe szczególnie dla dzieci
male nie powinny w ogóle być narazone na bezposrednie promieniowanie
sloneczne ich skóra nie rozwinela jeszcze naturalnej ochrony przed promieniami UV !!
wiec jak nie chcesz spedzic tego urlopu w szpitalu to odradzam.
Kasieńka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasieńka » 20.06.2008 18:38

Bez paniki! Myślę, że najważniejszy jest zdrowy rozsądek rodziców. Na szczęście wózki dziecięce mają daszki, istnieją kremy z filtrami przeciwsłonecznymi dla dzieci, tzw. blokery, no i zawsze można znaleźć jakieś zacienione miejsce na plaży. :hut: Pozdrawiam :papa:
sylwiatg
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylwiatg » 21.06.2008 16:00

Tak jak napisała moja poprzedniczka ZDROWY ROZSĄDEK, pomyśl w ten sposób, w Chorwacji też się rodzą małe dzieci. Na tym forum znajdziesz dużo mądrych rad, skorzystaj z nich, my w zeszłym roku pojechaliśmy pierwszy raz do Chorwacji i to w ciemno, jedyne co zrobiliśmy z mężem, to zaczytywaliśmy się w tym forum, a na miejscu wykorzystaliśmy tą wiedze. Miłego wypoczynku
matti_wse
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 30.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) matti_wse » 23.06.2008 11:04

Przeczytaj mój post, tam troche było http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=18940
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.06.2008 11:43

lenka07 napisał(a):Witam wszystkich !!!
Jestem nowiutkim forumowiczem :D , w tym roku pierwszy raz jedziemy ze znajomymi do Chorwacji. Mamy załatwione kwatery w miejscowości BRELA, niestety jedziemy w pierwszej połowie sierpnia z dziećmi. Moja córka będzie miała 9,5 miesiąca. Dużo osób mówi nam że z takim małym dzieckiem w taki upał to odradzają :( , ale mamy jeszcze jedną córkę która chodzi do szkoły i nie mamy możliwości jechać w innym terminie. Proszę o rady!!Czy faktycznie z małym dzieckiem, w sierpniu nie powinniśmy jechać ??? Na co zwrócić uwagę i co zabrać dla naszego małego szkraba :o , proszę o rady !!!!


Nie słuchaj "pride" - zabieraj Waszego małego szkraba i ZDROWY ROZSĄDEK :lol: - i jedź do BRELI , a przed wyjazdem poczytaj
lenka07
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.06.2008
dzieńki za rady!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) lenka07 » 23.06.2008 13:51

Dzieńki bardzo za wasze wszystkie rady, napewno z nich skrzystam !!!!! :lol: Mam już kupiony krem na słońce dla córki (60), mam nadzieję że wystarczy, mamy już zapłaconą zaliczkę i raczej nie wchodzi w grę rezygnacja, nie stać nas na to żeby stracić zaliczkę, bo musieliśmy załacić 1 000,00 zł. :? Zdaję sobie sprawę z tego że w Chorwacji jest ciepło i słonecznie, ale istnieją parasole, baz których na plażę się nie ruszymy, obowiązkowe nakrycie na głowę itp... W polsce też czasmi jest upalnie i jakoś sobie radzimy, tak jak pisaliście zdrowy rozsądek !!!!! :P
A co do drogi to jedni mówią przez Węgry inni że przez Austrię, więc co wybrać, żeby dla małej było jak najlepiej :cry: :?: . Pozdrawiam wszystkich, którzy udzielili mi rad i jeszcze raz dziękuję !!!! :wink:
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 23.06.2008 15:16

Dobrze zaplanujcie podroz majac na uwadze ze dojechac w jeden dzien sie tam nie da, jesli kierowca jest tylko Twoj maz to chyba jestescie swiadmomi ze podroz - sama jazda zajmie wam 16-17 godzin do tego doliczyc trzeba postoje i ewentualne korki, pomysl czy nie lepiej podroz rozlozyc na dwa dni, co do podrozy czy przez Austrie czy Wegry troche zalezy tez z ktorej czesci Polski jedziecie. My jezdzimy ze srodka Polski ale Wegierskiego wariantu nie lubie i zawsze jezdze przez Austrie i z noclegiem w polowie trasy.
Marta@Greg@Michałek
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 05.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marta@Greg@Michałek » 23.06.2008 16:00

Nasz syn miał 4,5 miesiaca jak był pierwszy raz w CRO i lepiej znosił podróż oraz upały od nas... Ale napewno zdrowy rozsadek to podstawa podrózy z tak małym człowieczkiem :D Miłego urlopu

Powrót do Chorwackie ABC



cron
pierwszy raz do chorwacji !!!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone