Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji autem potrzebuję kilku rad??

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.07.2007 12:30

Niekoniecznie. jeśli jedziesz tylko do Dubrovnika. Ale do Medjugorje tak.
Ale jak masz możliwość otrzymać zielona kartę bezpłatnie, to można zabrać.
ela.m
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 01.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ela.m » 06.07.2007 12:36

Dzięki Janusz! ja tu dopiero raczkuję ale czytałam dużo twoich postów cenne rady i dobre propozycje sobie wydrukowałam, na pewno skorzystam z nich! dzięki! :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.07.2007 12:44

8O 8O 8O to już mnie nawet drukują :oops: :wink:
ela.m
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 01.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ela.m » 06.07.2007 12:51

Tyle fajnych rzeczy się dowiedziałam, że nie dałabym rady zapamiętać a tak to ciach wyciągam notateczki i mam!!! Dzięki! :)
Famelia
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 08.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Famelia » 08.07.2007 16:17

A czy jest możliwe dojechanie do Plitvickich Jezior z Krakowa bez noclegu na Węgrzech? Oczywiście nie "za wszelką cenę" bo kierowca będzie jeden, ale czy ktokolwiek z Was to zrobił i jest to wykonalne bez forsowania sił? Dniem czy nocą? Z góry dziękuję :oops:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2007 16:34

Famelia napisał(a):A czy jest możliwe dojechanie do Plitvickich Jezior z Krakowa bez noclegu na Węgrzech? Oczywiście nie "za wszelką cenę" bo kierowca będzie jeden, ale czy ktokolwiek z Was to zrobił i jest to wykonalne bez forsowania sił? Dniem czy nocą? Z góry dziękuję :oops:

Odcinek Kraków - Plitvice to ok. 870 km
Jest to możliwe do zrobienia na raz. Ale...zależy to od kierowcy bo jakby na to nie patrzec mało to nie jest. Tak na 100 % nie jesteś w stanie określic czasu przejazdu - uzależnione to jest od natężenia ruchu na drodze, czasu oczekiwania na granicy i wielu, wielu innych czynników, które w czasie jazdy mogą sie pojawic.
Co do jazdy nocnej.....niby ruch mniejszy ale człowiek ma swój zegar a tego nie zawsze da sie oszukac (nawet hektolitrami red bulla :lol: ) Jeżeli chcecie jechac przez Plitvice, żeby je oglądnąc po drodze to raczej sugerowałbym nocleg na Węgrzech (ceny całkiem przyzwoite). Po takiej nocnej czy dziennej jeździe kierowca raczej nie będzie miał w głowie zwiedzania tylko odpoczynek (a na sam park plitvicki musicie te kilka godzin poświęcic) Tak, że reasumując - ja wam radze wziąc nocleg na Węgrzech przy granicy z HR (np. w Letenye) i rano jak sie wyśpicie to spokojnie bez zmęczenia dojedziecie do Plitvic, mając jednoczesnie ochotę na ich zwiedzenie. Ale to tylko moja sugestia.
Pozdrav :papa:
lider
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 09.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) lider » 08.07.2007 20:36

Janusz Bajcer napisał(a):8O 8O 8O to już mnie nawet drukują :oops: :wink:


Poczekaj jeszcze chwilę to Cię zlustrują :wink:
Famelia
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 08.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Famelia » 09.07.2007 08:29

Piotrek_B, dziękuję bardzo za pomoc, pozdrawiam!
volare77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 24.05.2007
Droga do CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) volare77 » 09.07.2007 13:10

Witajcie! (p. pływanie w CRO)
Osobiście jestem maniakiem trasy węgierskiej. Wczoraj wróciłem
1000 km, żadnych korków trasa prawie pusta. I najtańsza pod
względem opłat. Także wygodna na dojazd do Plitvic.
9.15 wyjazd Krk 22.00 w domu ( k.Tarnowa). Żeby jeszcze nie
ta północna Słowacja to możnaby tę trasę pokonać bez najmniejszej
trudności w 11 godzin.
Szerokiej drogi!
Famelia
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 08.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Famelia » 09.07.2007 13:17

Też będę wyruszać z Tarnowa, tym bardziej cenna jest dla mnie twoja wypowiedź! Czy nocowałeś gdzieś po drodze? Myślałam o noclegu przy granicy węgiersko-chorwackiej jak radził Piotrek_B
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Pierwszy raz do Chorwacji autem potrzebuję kilku rad?? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone