Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwsza przygoda z Chorwacją

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
arek71
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 17.11.2009
Pierwsza przygoda z Chorwacją

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek71 » 17.11.2009 17:53

Cześć koledzy, wybieram się do Chorwacji pierwszy raz. Mam 5-osobową rodzinę. Czy ktoś mógł by mi doradzić w jaki rejon jechać, żeby dzieci mogły korzystać z kąpieli i się nie potopiły :D . Chodzi mi o łagodne brzegi i w miarę płytką wodę. Nie ukrywam, że koszty też się liczą. Interesuje mnie tez wędkarstwo, czy ktoś wędkował w Chorwacji i z jakim efektem. Za wszystkie informacje z góry dziękuję i pozdrawiam.:D
SVIBANJ
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 31.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SVIBANJ » 17.11.2009 18:31

arek71 napisał(a):Cześć koledzy, wybieram się do Chorwacji pierwszy raz. Mam 5-osobową rodzinę. Czy ktoś mógł by mi doradzić w jaki rejon jechać, żeby dzieci mogły korzystać z kąpieli i się nie potopiły :D . Chodzi mi o łagodne brzegi i w miarę płytką wodę. Nie ukrywam, że koszty też się liczą. Interesuje mnie tez wędkarstwo, czy ktoś wędkował w Chorwacji i z jakim efektem. Za wszystkie informacje z góry dziękuję i pozdrawiam.:D


To jakiś żart ???
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 17.11.2009 19:03

Widzę, że to Twój pierwszy post.
Na tym forum masz odpowiedzi na wszystkie pytania.
Jest o miejscach dla dzieci (łagodne, też piaszczyste dna), jest o wędkowaniu i jest też jak dojechać ograniczając koszty oraz jak ograniczać koszty będąc na miejscu.
Do wakacji masz jeszcze trochę czasu, przewertujesz forum i znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
I nie zdziw się, że ktoś będzie złośliwy.
Tematy jak Twój zwyczajnie irytują/lecą w kosmos, bo pojawiają się co chwilę.
A wystarczy poszukać.
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 17.11.2009 19:13 przez mutiaq, łącznie edytowano 2 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.11.2009 19:05

a na dzień dobry zacznij od działu FAQ www.cro.pl/forum/viewforum.php?f=27 m.in. znajdziesz tam odpowiedzi na pytanie, które zadasz w niedalekiej przyszłości :wink:
arek71
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 17.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek71 » 17.11.2009 19:11

Rzeczywiście jestem na forum pierwszy raz a moja wiedza o internecie i tego typu forach jest delikatnie mówiąc znikoma, ale dziekuje za pouczenie i informacje.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 17.11.2009 19:14

arek71 napisał(a):Rzeczywiście jestem na forum pierwszy raz a moja wiedza o internecie i tego typu forach jest delikatnie mówiąc znikoma, ale dziekuje za pouczenie i informacje.

Za to, że sie przyznałeś ;)

Na szybko:
do Chorwacji z dziećmi
piaszczyste plaże dla dzieciaków - długa płycizna
wędkowanie
AKTUALIZOWANE ceny autostrad i dr.ekspresowych
... i wiele, wiele innych.
Jestem prawie pewna, że szukając odpowiedzi na swoje pytania, będziesz miał ich jeszcze więcej (pytań), bo zobaczysz wiele przepięknych miejsc.
To forum wciąga.
I żeby nie było, że nie ostrzegałam.
Pozdrawiam.
arek71
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 17.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek71 » 17.11.2009 19:26

Jeśli na wszystkich forach jest taka "atmosfera'' to do tej pory dużo traciłem ,dzięki za cierpliwość.
Bogdan007
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 08.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogdan007 » 19.12.2009 01:42

arek71 napisał(a):Cześć koledzy, wybieram się do Chorwacji pierwszy raz. Mam 5-osobową rodzinę. Czy ktoś mógł by mi doradzić w jaki rejon jechać, żeby dzieci mogły korzystać z kąpieli i się nie potopiły :D . Chodzi mi o łagodne brzegi i w miarę płytką wodę. Nie ukrywam, że koszty też się liczą. Interesuje mnie tez wędkarstwo, czy ktoś wędkował w Chorwacji i z jakim efektem. Za wszystkie informacje z góry dziękuję i pozdrawiam.:D


W Chorwacji jest sporo takich miejsc.
Na początek mogę polecić BIOGRAD. Myślę, że na pierwszą wizytę w Chorwacji będzie to dobre miejsce dla Ciebie i Twojej rodziny. Jest tam płasko, w jednym miejscu jest piaszczyste kąpielisko, idealne dla dzieci oraz dużo atrakcji wodnych - polecam.

Pozdrawiam
Bogdan :hut: [/u]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.12.2009 10:04

Bogdan007 napisał(a):Na początek mogę polecić BIOGRAD


Bogdanie - tylko nie Biograd nie polecaj tego miejsca bo to jedne z brzydszych miasteczek w Cro. Lepiej już jest w Pakostane czy wcześniej w Sv. Filip i Jakov. Biograd jest ponury, plaże zatłoczone i miejscami zwyczajnie brudna woda. Kilkanaście kliometrów dalej i jest piękny Primosten czy inne miejscowości typu Gebastica, Rogoźnica.

Opinie o Biogradzie:
JoannaG napisał(a):Sam camping jest OK ale sam Biograd i plaże jak dla mnie fatalne. Jest tyle pięknych miejsc w Chorwacji (urokliwych miasteczek, pięknych plaż), że szkoda czasu na Biograd ;)
My tam spędziliśmy tydzień (który właśnie zaczynam opisywać w mojej relacji) i jako baza wypadowa do zwiedzania Północnej Dalamcji jest OK ale, żeby w Biogradzie spędzać więcej czasu i korzystać z tamtejszych plaż to zdecydowanie nie.


JoannaG napisał(a):Ok, nawet jak jest to inny camping to sam Biograd jak dla mnie jest do bani, nie ma ani trochę uroku jaki znalazłam w wielu innych chorwackich miejscowościach.
m_cowboy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) m_cowboy » 19.12.2009 13:08

A ja z uporem maniaka :lol: będę polecał Rab i Lopar. Byłem tam pierwszy raz w Cro z małym dzieckiem... i przez 2 tygodnie go nie miałem :wink: Woda o głębokości wanny przez wiele metrów - nie sposób się utopić + duuuuża piaszczysta plaża = święty spokój!
AdamSz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1345
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 19.12.2009 13:24

A ja z uporem maniaka :D na pierwszy raz polecam Omiśką lub Makarską Riv :D .Oczywiście miejsce z dala od tłumów (choć to kwestia osobistych upodobań :wink: . Esencja Dalmacji, widoki, jakich nie ma na północy, centralne położenie (można zwiedzić i okolice Dubrownika i Splitu), etc. ZAKOCHANIE w CRO od pierwszego wejrzenia MUROWANE :lol: . Pozdrawiam.
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1479
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 19.12.2009 14:00

arek71 napisał(a):Jeśli na wszystkich forach jest taka "atmosfera'' to do tej pory dużo traciłem ,dzięki za cierpliwość.

Cieszymy się, że odwiedziłeś to forum. Już masz kilka odpowiedzi na zadane pytania a napewno, jak pisali poprzednicy, znajdziesz dużo więcej interesujących Cię wiadomości. Życzę owocnego szukania na forum i udanego pobytu w Chorwacji. Pozdrav
PS. Zapraszam też tutaj
maka
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maka » 07.01.2010 20:04

A ja wiele nie widziałam w Cro,ale na pierwszy raz polecam Baskę na Krk.Dla małych dzieci plaża idealna.
emir2
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 02.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) emir2 » 18.01.2010 10:39

A ja powiem jedno zakochałem sie w Chorwacji i po przerwie 2 letniej w tym roku wracam tam ale tym razem pod namiot. Byłem w Sukoszanie 7 km od Zadaru z 2 dzieciakami najmłodszy miał 3 latka i plaża była super młodu nie chciał wychodzić. Teraz chce poznać jak najwięcej Chorwacji :-)
niebieskasowa.pl
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.01.2010
Istria - kwiecień ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) niebieskasowa.pl » 19.01.2010 21:27

jeżeli komuś to pytanie wyda się głupie to ... to... to jego problem w sumie :) ale ja nic nie znalazłem na ten temat :) a nie chcę zakładać nowego.
Wybieram się do Istrii, ale w kwietniu, konkretnie na święta Wielkiej Nocy. Domyślam się, że nie ma żadnych problemów z tym związanych? mam na myśli to, że Chorwacja nie jest nieczynna wtedy akurat?:)
planuję dotrzeć na pierwszą noc zaraz gdzieś za granicę, i od rana następnego dnia zjeżdżać na południe z wypadami wgłąb, już wiele wyczytałem co i gdzie itp, mam już wstępny plan podróży, jednak, jeżeli ktoś może polecić jakiś przyjemny apartament w miejscowościach : umag, novigrad, lub najdalej poreć, to byłbym zobowiązany. ( oczywiście z plażą tylko piaszczystą, bez dzieci, staruszków, niemców, temp pomiędzy 25 a 27, wilgotnośc najlepiej 86%, łóżka, żeby były równo pościelone i takie tam :) )
dalej planuję szukać apartamentów w ciemno, tzn tam gdzie mi się spodoba i na ile mi się spodoba. good idea?
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pierwsza przygoda z Chorwacją
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone