Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwsza przygoda z Chorwacją

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3688
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 20.01.2010 11:52

niebieskasowa.pl napisał(a):no z tymi plażami to był żart oczywiście,
chodzi mi głównie o to czy w Kwietniu nie ma żadnych problemów, typu że większość jest nieczynna jeszcze albo coś w tym stylu,
rzeczywiście nie czytałem uważnie informacji o Chorwacji na stronie głównej, natomiast wątków o Istrii przeczytałem i dokładnie prześledziłem wiele, i naprawdę żadnych informacji nt podróży w kwietniu akurat nie znalazłem, nawet przez wyszukiwarkę, a z tymi plażami to tak z przekąsem, nie mam zamiaru leżeć na plaży w ogóle, interesuje mnie poznanie, na ile to będzie możliwe oczywiście - miejscowej kultury, obyczajów itp.,
zdecydowanie będę chciał spróbować lokalnej kuchni i wina, jeżeli udało by mi się zwiedzić jakieś winnice również byłbym szczęśliwy.


Może to pomoże:


http://www.istra.hr/en/planning/when_to_go/spring

:idea:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 20.01.2010 13:05

Powiem tak: my zawsze na Wielkanoc wybieramy się gdzieś na hr wybrzeże (za krótkie święta na podróż do Pl) i zawsze wcześniej coś rezerwujemy (mało czasu, którego nie chccemy tracić na szukanie).. i powiem, nie jest łatwo. Zawsze w znacznym procencie słyszymy od właścicieli, że w tym okresie nie wynajmują, że właśnie są w trakcie przedsezonowego remontu, albo, że lada moment będą ten remont zaczynać...
W ciemno zawsze coś znajdziesz, ale bądz gotowy na to, że pani, co to Ci drzwi otworzy będzie nieco zdziwiona, będzie Ci musiała pościelić itp. Bo o tej porze niezapowiadzinych gości raczej się nie spodziewa. Moja rada: od razu pytaj o ogrzewanie (lub choć klimatyzator). Nie dlatego, by był mróz, ale w "betonowym klocu" temperaturę masz jak na zewnątrz, zatem, kiedy w nocy temperatura spadnie do 15, albo niżej (co przeciez może się zdarzyć), to będziesz spał w sweterku i skarpetkach.
Co do obłędnych cen, to też nie wiem... Oferta wtedy mocno ograniczona, mała konkurencja.... poza tym przy wynajmowaniu na krótej niż tydzień (o ile dobrze rozumiem, chcesz urządzić sobie "objazdówkę") cena automatycznie rośnie o 20-30 % i nie zmiłuj.
Dwa lata temu właśnie na Wielkanoc w Omišu pani nam liczyła 40 e za noc - a przecież załatwiał to mój mąż czyli Chorwat zatem nie miała litosći nawet dla rodzimych turystów (bo jak twierdzila - ma ogrzewanie - czyli klimatyzator...) po 2 dniach zwialiśmy do domu (do spania zakładaliśmy na siebie wszystko ciepłe, co mieliśmy); tem. wewnątrz była poniżej 17 st. a wyjść nie mogliśmy, bo lało....; wlaściewie to na Wielkanoc już byliśmy w domu szczęśliwi , nie zziębnięci i nieco mniej oskubani ( a wyjechaliśmy w Wielki Czwartek) pogoda wtedy była straszna....

Na kąpiele morskie, to raczej się nie szykuj na początku kwietnia (zwłaszcza na Istrii), chyba, że jesteś członkiem klubu morsa i 16-17 st. na kąpiel to dla Ciebie w sam raz....(cieplejsze morze w październiku, czasem nawet i listopadzie niż w kwietniu)
Kwiecień w Hr to idealny czas na zwiedzanie.
Pozdrawiam
niebieskasowa.pl
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) niebieskasowa.pl » 20.01.2010 13:54

straaasznie dziękuję za pyszne rady,
tak właśnie sobie myślałem, żeby przynajmniej pierwszą noc zarezerwować, oczywiście wolałbym wszystko zaplanować i zarezerwować, ale w związku z tym, że będę pierwszy raz w Chorwacji, nie chcę popełnić błędu i być niezadowolonym z czegokolwiek, mam jeszcze trochę czasu, więc będę czytał forum i sprawdzał sobie różne miejsca. Generalnie to chciałbym właśnie się rozejrzeć, a następnym razem to już będę rezerwował, ale już mając doświadczenie właśnie, gdzie jest ładnie itp.
kąpać się nie planuję, interesują mnie spacery, zwiedzanie, pyszne jedzenie, najchętniej owoce morza, oraz vina tamtejsze, ew inne alkohole. Od rana do wieczora chciałbym więc jak najwięcej zobaczyć, a wieczorkiem do knajpki i dalej piechotą do domu:)
dobrze, że z tym ogrzewaniem wiem, bo moja żona to by mnie udusiła chyba jakby było poniżej 20:)
A dało by się mieszkać powiedzmy w Rovinij i z tego miejsca robić jednodniowe wypady? nie patrzyłem jeszcze na mapę dokładnie jakie odległości są pomiędzy miejscowościami, czkam na mapki z tej Izby co to ktoś ją tutaj polecał, miła Pani potwierdziła mi, że zostaną wysłane.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 20.01.2010 14:06

Póki co, może i te mapki się przydadzą.
Co do knajp, to rzeczywiście w małych miejscowościach, które ożywają tylko na wakacyjne miesiące, może być problem; zatem w kwietniu wybieraj raczej te większe.
Pozdrawiam
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pierwsza przygoda z Chorwacją - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone