Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwsza przygoda z Chorwacją

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 19.01.2010 21:42

Bardzo good... Szczególnie z tą temperaturą wody w kwietniu... I weź pod uwagę, że Chorwaci to bardzo katolicki naród.
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1479
Dołączył(a): 03.11.2008
Re: Istria - kwiecień ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 19.01.2010 21:52

niebieskasowa.pl napisał(a):łóżka, żeby były równo pościelone

To chyba tylko w koszarach wojskowych :)
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008
Re: Istria - kwiecień ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 19.01.2010 21:59

niebieskasowa.pl napisał(a): jeżeli ktoś może polecić jakiś przyjemny apartament w miejscowościach : umag, novigrad, lub najdalej poreć, to byłbym zobowiązany. ( oczywiście z plażą tylko piaszczystą, bez dzieci, staruszków, niemców, temp pomiędzy 25 a 27, wilgotnośc najlepiej 86%, łóżka, żeby były równo pościelone i takie tam :) )


Mam taki apartament, ale niestety wilgotność się nie zgadza. Musisz szukać dalej.

Ps. A co to są niemcy?
niebieskasowa.pl
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) niebieskasowa.pl » 19.01.2010 23:31

od wilgotności mogę zrobić wyjątek,
a niemcy ... hmm no niemcy jak niemcy, ludy zamieszkujące dedeer i eneref, których polacy się obawiają, że nas wykupią i takie tam jeszcze inne fobie, użyłem tej formy jako pewnej przenośni, niemiec = ktoś kogo nie chcemy na naszej plaży:)
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3688
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 20.01.2010 07:36

Już załatwione, Niemców nie będzie, ale będzie Włochów do licha??

8O
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Istria - kwiecień ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.01.2010 09:00

niebieskasowa.pl napisał(a):... ( oczywiście z plażą tylko piaszczystą, bez dzieci, staruszków, niemców, temp pomiędzy 25 a 27, wilgotnośc najlepiej 86%, łóżka, żeby były równo pościelone i takie tam :) )
dalej planuję szukać apartamentów w ciemno, tzn tam gdzie mi się spodoba i na ile mi się spodoba. good idea?

To się nadaje do HP "Humor"...
niebieskasowa.pl
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) niebieskasowa.pl » 20.01.2010 09:25

czy HP to jakieś tutejszcze CBA? sorry bo jestem nowy, jak coś to mówcie.

To jak z tym kwietniem będzie? mogę jechać? Chorwacja czynna? Stacje benz przynajmniej żeby były...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.01.2010 09:28

niebieskasowa.pl napisał(a):czy HP to jakieś tutejszcze CBA? sorry bo jestem nowy, jak coś to mówcie.

To jak z tym kwietniem będzie? mogę jechać? Chorwacja czynna? Stacje benz przynajmniej żeby były...

Stacje czynne są dopiero od maja (wybacz mi o wielki modzie)
niebieskasowa.pl
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) niebieskasowa.pl » 20.01.2010 09:34

dobra to teraz pytam poważnie, bo po prostu nie znalazłem w sumie nigdzie podobnego tematu:) a czytałem przez kilka dni sporo wątków.
Domyślam się, że Państwo które żyje z turystyki "otwarte" jest cały rok, niemniej jednak wolałem dopytać. Ktoś pisał, że to bardzo katolicki kraj, a ja wybieram się dokładnie w święta WN.
tak naprawdę to mam ochotę pojechać po prostu w ciemno i spać tam gdzie mi się po prostu spodoba, pytanie więc brzmi, czy jak wieczorem znajdę się na północy Istrii to bez problemu znajdę w tym okresie pokój, apartament? czy może się okazać po prostu, że połowa będzie zakratowana, albo coś.
emir2
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 02.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) emir2 » 20.01.2010 09:43

wiesz co chyba nie do końca jesteś z nami szczery. Piszesz że już co nieco poczytałeś wiec na 95% się dowiedziałeś, jakie są plaże w rejonie gdzie chcesz jechać itp. Sprawdź jeszcze raz dokładnie stronkę www.cro.pl i forum a prawie wszystkie odpowiedzi znajdziesz. Ja, chociaż zarejestrowany oficjalnie jestem od niedawna na tym forum to jak pierwszy raz jechałem do Chorwacji 3 lata temu to zapoznałem się w 100% z informacjami umieszczonymi na www.cro.pl a potem zacząłem czytać forum . I wszystkie informacje jakie chciałem wiedzieć to znalazłem.
niebieskasowa.pl
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) niebieskasowa.pl » 20.01.2010 10:07

no z tymi plażami to był żart oczywiście,
chodzi mi głównie o to czy w Kwietniu nie ma żadnych problemów, typu że większość jest nieczynna jeszcze albo coś w tym stylu,
rzeczywiście nie czytałem uważnie informacji o Chorwacji na stronie głównej, natomiast wątków o Istrii przeczytałem i dokładnie prześledziłem wiele, i naprawdę żadnych informacji nt podróży w kwietniu akurat nie znalazłem, nawet przez wyszukiwarkę, a z tymi plażami to tak z przekąsem, nie mam zamiaru leżeć na plaży w ogóle, interesuje mnie poznanie, na ile to będzie możliwe oczywiście - miejscowej kultury, obyczajów itp.,
zdecydowanie będę chciał spróbować lokalnej kuchni i wina, jeżeli udało by mi się zwiedzić jakieś winnice również byłbym szczęśliwy.
Asia&Grześ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 21.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia&Grześ » 20.01.2010 10:27

niebieskasowa.pl - jedź, wal, fruń lub nadpłyń do CRO ! Żadnych komplikacji w kwietniu nie spotkasz, poza mniej otwartymi niż w sezonie restauracjami i konobami oraz brakiem lub nie wycieczek typu Kornatii oraz FishPicknic :).
Reszta typu safalt na drogach oraz autostrady - rozwinięty i otwarte! :)
Apartamenty - kwiecień to jest ich troche do wyboru i to za super kase bo zawsze taniej niż w sezonie :)
Jedno co mogę powiedzieć, to pamiętaj, że jak w sezonie pełno wieczorem kawiarni i konob tak teraz w kwietniu możesz mieć tylko kilka otwartych do późnych godzin wieczornych, ale to zależy od rejonu i liczby turystów w danym miejscu.

Powodzenia :) i pozdrawiam :)

Grzegorz :)
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 20.01.2010 10:39

Cromaniacy jeżdżą w różnych terminach, mysza73 jeździ w styczniu :lol:
Ostatnio edytowano 20.01.2010 12:11 przez renatalato, łącznie edytowano 1 raz
niebieskasowa.pl
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) niebieskasowa.pl » 20.01.2010 10:46

noooo wreszcie jakiś konkret, o to mi chodziło, to że będzie mniej restauracji czynnych to wiadomo, ale chciałem się upewnić czy czasem nie jest tak, że prawie wszystkie są zamknięte i ze świecą szukać otwartych:)
dziękuję bardzo
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.01.2010 11:41

Zależy gdzie pojedziesz, jakiej wielkości to będzie miasteczko. W kwietniu nie byłem ale wiem , że sezon zaczyna się powiedzmy w połowie maja, a jak mówiła Kasia z forum, jeszcze nie wszystko będzie otwarte. Jeśli trafisz na mieścinę z dwoma konobami to może być tak , że obie jeszcze będą zamknięte, szczególnie jeśli to będą przydomowe konoby. Do tego dochodzi jeszcze Uskrs. W zeszłym roku gdy chciałem kupić w konobie w Kunie Peljeskiej najlepszą wiśniową rakije jaką piłem, a był 15 sierpnia, to było zamknięte. Tylko wizyta u właściciela w domu załatwiła sprawę. Co do apartmanów to nie wiem ale Chorwaci zaczynają je szykować do sezonu nie w grudniu tylko tak jakoś zaraz przed. No i z tym plażowaniem to nie jestem przekonany... To nie Egipt...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pierwsza przygoda z Chorwacją - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone