Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pewnie już to było...

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Alaf1
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 31.05.2011
Pewnie już to było...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alaf1 » 09.06.2011 13:10

Witam.
Pisze poraz pierwsz i być może się powtarzam (taki post już mógl gdzieś być). Ale jest tak dużo informacji na forum, że niesposób wszystko przeczytać. Wyjeżdzamy za tydzień w ciemno i będziemy jechać przez Czechy ( po drodze musimy zaliczyć Dzierżoniów) Móże ktoś z was mógłby podać jakąś trase, dzięki której można ominąć platne odcinki trasy. Przedewszystkim na Słoweni bo słyszałam, że tam jest najdrożej.
Druga sprawa dotyczy choroby. Od jakiegoś roku choruje na astme i chcę się dowiedziec czy tamtejszy klimat jest przyjazdny dla takich osób jak ja. Czy to prawda, że w szpitalu nie udzielaja bezpłatnej opieki osobom chorym na ta chorobe?
Pozdrawiam i przepraszam jeżeli się powtazam :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.06.2011 13:13

Zerknij do FAQ albo tu albo i tam i tam.

O ile mogę zrozumieć chęć zaoszczędzenia kasy na Słowenii to SK czy CZ można przeżyć (nie warto kombinować).
:wink:


Astma

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Generalnie mówi się, że klimat dalmatyńskich wysp jest szczególnie korzystny dla osób z chorobami górnych i dolnych dróg oddechowych (wszelakie choroby płuc, astma, alergie itp.); na Hvarze znajdowało się nawet kiedyś sanatorium ..
Ale pewnie i Rab jakoś szczególnie wyspom Dalmacji pod tym względem nie ustępuje... Na wyspach zdecydowanie czystrze powietrze.


Szpital
Nie wiem.
parrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 09.06.2011 14:09

Pojechałem swego czasu nad Adriatyk z rozwiniętym zapaleniem płuc - pewnie nie było to racjonalne, ale pomogło :twisted:
Alaf1
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alaf1 » 09.06.2011 20:23

Bardzo dziekuje za szybka odpowiedz :D
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 10.06.2011 18:13

Alaf1 napisał(a):Witam.
Pisze poraz pierwsz i być może się powtarzam (taki post już mógl gdzieś być). Ale jest tak dużo informacji na forum, że niesposób wszystko przeczytać. Wyjeżdzamy za tydzień w ciemno i będziemy jechać przez Czechy ( po drodze musimy zaliczyć Dzierżoniów) Móże ktoś z was mógłby podać jakąś trase, dzięki której można ominąć platne odcinki trasy. Przedewszystkim na Słoweni bo słyszałam, że tam jest najdrożej.
Druga sprawa dotyczy choroby. Od jakiegoś roku choruje na astme i chcę się dowiedziec czy tamtejszy klimat jest przyjazdny dla takich osób jak ja. Czy to prawda, że w szpitalu nie udzielaja bezpłatnej opieki osobom chorym na ta chorobe?
Pozdrawiam i przepraszam jeżeli się powtazam :)



Kombinatorów jak ominąć płatne odcinki to nie brakuje na forum. poczytaj trochę. Jedni ślizgaja się przez Słowenię inni wybieraja sie przez Węgry. Co do astmy pomoze ci tylko Rakija zgodnie z chorwackim ludowym przysłowiem "My młodzi, my młodzi wódka nam nie zaszkodzi' - pozdrawiam.
Stendo
Croentuzjasta
Posty: 304
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 10.06.2011 18:28

Alaf1 napisał(a):Witam.
Od jakiegoś roku choruje na astme i chcę się dowiedziec czy tamtejszy klimat jest przyjazdny dla takich osób jak ja.



Mój junior ma podejrzenie astmy oskrzelowej i bez najmniejszych problemów przeżył dwa tygodnie.
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 14.06.2011 13:14

MOŻNA PRZYOSZCZĘDZIĆ 30 EURO W SŁOWENII JADAĆ ZARAZ PRZED GRANICĄ AUSTRO-SŁOWEŃSKĄ NA MURFELD, MURECK TRASA 69, PÓŹNIEJ NA LENART TRASA 433 ,PTUJ TRASA 229.DALEJ TRASA 9 I AUTOSTRADA W CRO A2. :wink:
lubczyk38
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lubczyk38 » 14.06.2011 13:30

Witam,
troszkę na temat zdrowia i naszych obaw:
zawsze warto dodatkowo sie ubezpieczyć na wypadek zachorowania, bo nie wiem jak wygląda taka wizyta "państwowo"- chyba nalezy to sprawdzić na stronie NFZ- z tego co wiem jadąc do UE nalezy mieć specjalny druk z NFZ który zwalania z opłat za leczenie, ale Chorwacja jeszcze nie jest w Unii. Ja co roku ubezpieczam " moją" rodzinkę ( 3 osoby) i jest to koszt około 100 zł za ewentualne lecznie na miejscu ( bez sportów ekstremalnych itp)
druga sprawa- w małej miejscowosci można liczyc raczej na doraźną pomoc lekarsko-pielęgniarską- coś ala nasz państwowoy ośrodek zdrowia, większe sprawy należy załatwiać w szpitalu w większym/ dużym mieście.Moja córka ma straszną alergię wziewną, równiez była około roku na inhaltorach na astmę i zawsze jak jedziemy ( a jeździmy już sporo lat) alergia w Chorwacji jej znika i fantastycznie się czuje bez leków ( ale ona większośc dnia siedzi w wodzie).
Może się wypowie więcej osob z astmą i mam nadzieje uspokoi obawy o samopoczucie.
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2336
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 14.06.2011 16:23

A ja mam prośbę do modów lub admina o stworzenie punktu regulaminu, naradzanego odpowiednimi nagrodami w postaci żółtych kartek za tytułowanie postów. Czego może dotyczyć tytuł posta "Pewnie już to było?"... Przepraszam, ale co było?... Śnieg na Boże narodzenie? Zeszłoroczne wakacje?... A może wielkanoc???
Nie lepiej zatytułować takiego posta: PYTANIE DO ASTMATYKÓW O OPIEKĘ MEDYCZNĄ W HR? Jasne i klarowne pytanie. Kto nie jest astmatykiem nie wchodzi... A teraz każdy z userów (a jest nas tutaj troszkę) musi wleźć i przeczytać, o co tak naprawdę stryjenka się pyta...

PS. A pytanie się o ominięcie drogi w Słowenii to już szczyt lenistwa... Bycie nowym userem nie jest tutaj usprawiedliwieniem... Wystarczy użyć opcji "Szukaj"...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.06.2011 17:34

Te, mądrala... :lol:
kawa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 01.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa » 14.06.2011 18:06

Moja rada, nie omijaj autostrad i nie pchaj się po dziurach, zaoszczędzisz grosze a stracisz mnóstwo czasu i nerwów.
Mam to już przećwiczone
Pozdrawiam
Kawa
Alaf1
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alaf1 » 14.06.2011 20:10

Dziekuje wszystkim za odpowiedz :D
Teraz mam inny problem. W piatek wyjazd a mój 4 latek ma szkarlatyne :cry:
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2336
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 15.06.2011 10:33

Bocian napisał(a):Te, mądrala... :lol:

Te, nie mam racji? ;)
Alaf1 napisał(a):W piatek wyjazd a mój 4 latek ma szkarlatyne :cry:

O szkarlatynie JESZCZE TU NIE BYŁO, niemniej zdrowia życzę i powodzenia, bo szkoda wakacji... :?
fleischman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleischman » 15.06.2011 12:12

Chyba dzieciaczka szkoda przede wszystkim...
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2336
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 15.06.2011 12:19

Też, to jasne... :)
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Pewnie już to było...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone