Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

paszport czy dowód?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 23.04.2009 17:44

piotrulex napisał(a):
trzytrojany napisał(a):a w przypadku lotu samolotem? nasi znajomi planuja z Angli doleciec do nas samolotem, do Chorwacji. Czy wtedy na lotnisku wystarczy dowod?


a jak beda jechac rowerem to tez dowod wystarczy?

co za roznica ....

jak nie beda miec miedzyladowania w Stanach to obedzie sie bez paszportu i wizy :wink:


Tu się Piotrulex nie zgodzę. Na 99,9% nie zostaną wypuszczeni z UK gdy przy kontroli pokażą polski DO i kartę pokładową na lot do Chorwacji. Z Polski podobnie - nie wylecisz do CRO na DO.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.04.2009 18:40

Dr Seselj napisał(a):A z najświeższych wiadomości - na dowód mozna też wjechać do Albanii i Macedonii.

A żeby nie było wątpliwości co do prawdziwości tej informacji i ewentualnej dyskusji na kilkadziesiąt stron w stylu: "czy aby na pewno" :wink: :lol: poniżej 2 linki:

1) Albania:

"39. Poland * * Can enter the Republic of Albania even with ID card"

źródło: www.mfa.gov.al ( :arrow: INFO FOR FOREIGNERS :arrow: Who enter Albania without a visa)

2) Macedonia:

"Nationals of EU member-states, as well as nationals of the State-Parties to the Schengen Agreement may enter the Republic of Macedonia presenting a valid identity card issued by the competent authorities of the EU member-states or of the State-Parties to the Schengen Agreement"

źródło: http://www.mfa.gov.mk/default1.aspx?ItemID=307 (zapis w pliku WORD)
Jessica
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jessica » 28.04.2009 23:36

No ciekawe... 8O

To co...za rok do Albaniii czy Macedonii? :wink:

A propos paszportów i D.O. to jednak preferuję paszporty. Prawda jest taka, że to mój pierwszy wyjazd w tym roku do Chorwacji i faktycznie może i bez paszportu można wjechać bez problemu. Ale ja jednak będę się czuła pewniej z paszportem. 8)

Nie doczekam się urlopu :!: :D
jurek-mik
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurek-mik » 29.04.2009 01:09

Wie ktoś może ile czasu trzeba czekać na paszport i jaki jest przybliżony koszt wyrobienia?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2009 05:05

Wpisując w google hasło " paszport" już o 00:10 byś znał odpowiedź na wszystkie dręczące cie pytania... :wink:

Taki link wyskakuje jako pierwszy
http://abc.onet.pl/1883,1061553,,paszport,kontent.html
Jessica
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jessica » 29.04.2009 08:49

jurek-mik napisał(a):Wie ktoś może ile czasu trzeba czekać na paszport i jaki jest przybliżony koszt wyrobienia?


jurek, osobiście moge powiedzieć, że ja czekałam ok. 2 tygodni na paszport, ale chcę zaznaczyć, że ja paszport wyrabiałam w styczniu. :)
Pani która wydała mi paszport powiedziała, że już od maja kolejki się robią dłuższe i to oznacza dłuższe czekanie na paszport. Możesz i nawet miesiąc czekać na odbiór. :?

Także, im szybciej tym lepiej :wink:
jurek-mik
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurek-mik » 29.04.2009 13:32

Jessica napisał(a):
jurek-mik napisał(a):Wie ktoś może ile czasu trzeba czekać na paszport i jaki jest przybliżony koszt wyrobienia?


jurek, osobiście moge powiedzieć, że ja czekałam ok. 2 tygodni na paszport, ale chcę zaznaczyć, że ja paszport wyrabiałam w styczniu. :)
Pani która wydała mi paszport powiedziała, że już od maja kolejki się robią dłuższe i to oznacza dłuższe czekanie na paszport. Możesz i nawet miesiąc czekać na odbiór. :?

Także, im szybciej tym lepiej :wink:

dzięki!a jaki koszt?
Jessica
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jessica » 29.04.2009 13:50

Płaciłam 140zł. Poniżej link z informacją na ten temat.

http://www.duw.pl/Oplaty,305.html
HubertBiad
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 03.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) HubertBiad » 03.05.2009 12:42

Witam.

W lipcu jadę do Cro na pólwysep Peljesac. Jak wszystkim wiadomo jadą drogą lądową muszę przekroczyć granicę Bośni i 12 km jechać przez ten kraj. Moje pytanie w związku z tym czy mogę jechać tylko na dowód osobisty?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.05.2009 12:49

Obywatele państw Unii Europejskiej i państw sygnatariuszy Układu z Schengen mogą przekraczać granice Bośni i Hercegowiny na podstawie ważnych dokumentów stwierdzających tożsamość i obywatelstwo osoby podróżującej.
Dokumentami takimi są zarówno paszport, jak i dowód osobisty.
ostatnia aktualizacja 20-01-2009 11:46
msz.gov.pl
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 03.05.2009 21:16

Do Bośni to już w zeszłym roku wpuszczali z dowodzikiem. Pzdr.
HubertBiad
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 03.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) HubertBiad » 03.05.2009 21:23

JacYamaha napisał(a):Obywatele państw Unii Europejskiej i państw sygnatariuszy Układu z Schengen mogą przekraczać granice Bośni i Hercegowiny na podstawie ważnych dokumentów stwierdzających tożsamość i obywatelstwo osoby podróżującej.
Dokumentami takimi są zarówno paszport, jak i dowód osobisty.
ostatnia aktualizacja 20-01-2009 11:46
msz.gov.pl


Dzięki za info. Pozdro4all
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 03.05.2009 21:52

JacYamaha napisał(a):Obywatele państw Unii Europejskiej i państw sygnatariuszy Układu z Schengen mogą przekraczać granice Bośni i Hercegowiny na podstawie ważnych dokumentów stwierdzających tożsamość i obywatelstwo osoby podróżującej.
Dokumentami takimi są zarówno paszport, jak i dowód osobisty.
ostatnia aktualizacja 20-01-2009 11:46
msz.gov.pl


Ale "Zieloną kartę" trzeba mieć ?
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 03.05.2009 23:11

Bahama napisał(a):Ale "Zieloną kartę" trzeba mieć ?

Tak
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.05.2009 07:21

Bahama napisał(a):
Ale "Zieloną kartę" trzeba mieć ?


Sprecyzuj pytanie :arrow: :D :D :D (to pytanie retoryczne).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone