Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parkingi w Dubrovniku

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Haweł
Cromaniak
Posty: 1721
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 03.09.2020 15:53

"Nie ma żadnego problemu - bezpłatne miejsca są wyznaczone na każdym parkingu. Znajomi parkowali tuż przed wejściem na stare miasto. Trzeba tylko pamiętać o karcie upoważniającej do parkowania."

Dzieki...
SoftRM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 242
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 19.07.2022 11:43

Czy ktoś wie do której godziny jest czynny parking Atlant Center ?
Na googlach pokazuje do 23:00 ale czy po tej godzinie jest możliwość zabrania auta ?
tuciek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tuciek » 28.07.2022 10:36

Hej. Mam akie pytanie: zwiedzał ktoś Dubrownik na rowerach lub hulajnogach? Można w ogóle wjechać do Starego Miasta takimi środkami lokomocji? Przepraszam, pytanie dla niektórych może wydać się głupie ale wymyśliłem sobie tak, że zostawiam auto na jednym z opisywanych wyżej parkingów, przesiadam się na rower bądź hulajkę i sprawnie przemieszczam zamiast iść z buta czy korzystać z komunikacji. Wszelkie uwagi mile widziane - w Chorwacji byłem dwa razy jednak zawsze jakoś Dubrownik nie był po drodze a w tym roku jest plan by go odwiedzić.
Pozdrawiam Tomek
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 28.07.2022 10:55

Nie zwróciłem uwagi czy na starym mieście jest zakaz (nie zdziwiłby mnie) ale w zeszłym roku nikogo na rowerze i hulajnodze nie zauważyłem.

edit: na gsv (niestety z 2011r.) z jednej strony jest znak "zakaz wjazdu".
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 28.07.2022 22:11

Dubrownik jest na tyle mały, że niespecjalnie widzę dwa kółka jako game changer
Mam tu na myśli "iść z buta" albo inną komunikację.
Nie wiem, w sumie byłem tam na kilka dni, i mi się nigdzie nie spieszyło. Jak chcesz w dwie godziny zaliczyć miasto to pewnie będzie szybciej, ale tam sporo schodów, a i na mury raczej na rowerze nie wpuszczą :lol:
AngieM
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 03.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) AngieM » 27.05.2023 11:48

Cześć, w sierpniu jedziemy na wysepkę Kolocep na której nie ma ruchu drogowego i planujemy zostawić samochód w Dubrovniku. Polecacie jakiś parking na którym można zostawić samochód na 8 dni?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 27.05.2023 18:41

AngieM napisał(a):Cześć, w sierpniu jedziemy na wysepkę Kolocep na której nie ma ruchu drogowego i planujemy zostawić samochód w Dubrovniku. Polecacie jakiś parking na którym można zostawić samochód na 8 dni?

Jeśli chcecie zostawić auto w Dubrovniku to wiadomo, że tanio nie będzie :(.

Koło portu jest parking. Wg zdjęcia z 2021 roku była cena 100kn za dobę.

https://www.google.com/maps/place/Parki ... ?entry=ttu

AKTUALIZACJA. Foto z 2022 i podwyżka o 100% 8O. Aż się boję jaka cena będzie w tym roku.

https://www.google.com/maps/place/Parki ... ?entry=ttu
Margo87
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 16.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Margo87 » 28.05.2023 08:08

Witam,
A czy ktoś parkowała w Dubrowniku korzystając z parkingu miejskiego - myślicie , ze jest szansa znaleźć miejsce postojowe w 3 Strefie w czerwcu ( 10 - 15 ) w okolicach godziny 9 rano? Mniej więcej w okolicy ulicy gdzie jest Sanitat Office na mapie :)
Obrazek

Parking cenowo wychodzi bardzo korzystnie bo tylko 1,3 e za godzinę. A ten 1-1,5 km do starówki możemy sobie zrobić spacerek.
cennik dostępny tutaj :) https://www.sanitat.hr/hr/parking/cijen ... nih-karata
migchel
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 19.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) migchel » 19.06.2023 09:11

JAk wyglada sytuacja w tym roku ? Ma ktos na swiezo ceny po wejsciu euro ? Ile kosztuje parking w tym Atlant Center w tym roku ? Czy na gorze na jordance mozna stanac bezproblemowo i bez oplat i bez obawy o holowanie ? Lub czy te parkingi w 3 stresie sa osiagalne z rana czy wszystkie zajete ok godz. 9 ? Ktos doradzi cos zdrowo rozsadkowo cenowo i odleglosciowo ?
magicznewakacje
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 01.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) magicznewakacje » 16.05.2024 15:05

migchel napisał(a):JAk wyglada sytuacja w tym roku ? Ma ktos na swiezo ceny po wejsciu euro ? Ile kosztuje parking w tym Atlant Center w tym roku ? Czy na gorze na jordance mozna stanac bezproblemowo i bez oplat i bez obawy o holowanie ? Lub czy te parkingi w 3 stresie sa osiagalne z rana czy wszystkie zajete ok godz. 9 ? Ktos doradzi cos zdrowo rozsadkowo cenowo i odleglosciowo ?


Podbijam zapytanie migchela z zeszłego roku, podzielcie się prosze wrażeniami po pobycie, jak wygląda sytuacja z parkowaniem w Dubrowniku obecnie?
Baldini
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 24.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 05.07.2024 10:03

Ja co prawda byłem w Dubrovniku początek sierpnia 2022, ale parkowałem tu: https://maps.app.goo.gl/ktPfHnFNBtMbHi4h9.
Cenę zapamiętałem w kunach: 70 kun/h. Najtaniej w mieście.
Do starego miasta szło się spacerkiem ok. 20 min.
Parkingi w okolicach starego miasta potrafiły kosztować 100 - 200 kun/h, a korki były niesamowite.

W zeszłym roku byłem w Splicie. Parking znalazłem sobie też jakieś 15 - 20 min od ścisłego centrum. Płaciłem 0,5 €/h, po godz. 18 parking darmowy. W centrum parkingi kosztowały po 4 €/h.

Szukajcie sobie na mapach google parkingów. Niektóre mają strony internetowe i można sobie sprawdzić aktualną cenę.
pawers
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 28.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawers » 05.07.2024 10:11

Hej, Ja zawsze parkuje tu: https://maps.app.goo.gl/qcdFr7S3d74HbnxG6 (w tej samej okolicy co poprzednik wkleił)
Niestety nie pamiętam jak cena, ale było to zdecydowanie mniej niż bliżej starego misata.
W centrum handlowym są toalety, wiec z dziećmi zawsze na spokojnie się ogarneliśmy.
Spacerek do starego miasta też jest miłym akcentem
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 05.07.2024 13:48

Swego czasu parkowałem na Srđ. Darmowy parking. Opcja dla tych którzy chcą skorzystać z Žičara Dubrovnik. Na wzgórzu bardzo ciekawe muzeum z eksponatami z wojny, filmy... Zwiedzanie zajmuje wprost proporcjonalnie do zainteresowania. Z góry piękny widok na Dubrownik. Należy uważać, korzystając z kolejki, na ewentualnie zmieniające sie warunki atmosferyczne. Gdy zacznie mocno wiać, zamykają kolejkę. I jest lekki problem jak jesteśmy na dole. Bywa też tak, że nie chcą sprzedawać powrotnych biletów, jeśli mają info o możliwym wietrze.
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 05.07.2024 14:03

O tym parkingu nie raz było pisane na forum. Wjeżdżając na górę, jeśli nie poprawili stanu drogi, należy uważać na wyrwy po bokach zrobione przez wodę. Kolega jechał i wpadł w taką wyrwę, opona rozerwana i był problem. Trzeba też uważać na inne auta, w tym busy taxi z których wyskakują tabuny Japończyków.
luk82
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 04.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk82 » 05.07.2024 14:27

Ja parkowałem w tym parkingu podziemnym po prawej stronie od głównej drogi, koszt niestety nie mały, chyba 7 euro/h, ale jest sporo miejsca i blisko do SM, najpierw miałem nawigację ustawioną na jakiś tańszy za SM, ale taki korek był, że z powrotem do tego podziemnego jechałem.... 45minut więc już nigdzie nie szukałem, wolałem zaparkować i zwiedzać w spokoju, wszystko dookoła zakorkowane i zajęte
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Parkingi w Dubrovniku - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone