Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parę pytań o Orebic

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
adikk90
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.07.2010
Parę pytań o Orebic

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikk90 » 16.07.2010 13:40

Witam ! :)

W tym roku pierwszy raz będę w Chorwacji (dokładnie Orebic, początek sierpnia). Jadę z rodzicami i siostrą (13 lat), sam jestem 20-letnim studentem i mam kilka pytań odnośnie Orebica :)

1. Jak wygląda tam życie nocne, coś się dzieje, czy mieścina zamiera ?
2. Jest może jakaś dyskoteka czy klub w okolicy ?
3. Czy w Orebicu są jakieś hot-spoty, jeśli nie to czy są kafejki internetowe ?
4. Jaki jest koszt wypożyczenia łódki, skutera wodnego ?
5. I tak ogólnie czy polecacie tą miejscowość, czy nie będę się tam nudził, bo jakoś ciągle nie jestem przekonany :)

Pozdrawiam serdecznie :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.07.2010 13:57

Masz 20 lat i jedziesz z rodzicami i siostrą? :):)
dagiesza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 14.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagiesza » 16.07.2010 14:02

:idea: nie jestem już 20 letnim studentem :cry: 8) Jednak mój 22 letni student jeździ z rodzinką do CRO i nie narzeka na nudę :wink: W 2009 był to właśnie Orebić i daję słowo nie nudził się :wink: Znajdziesz tam swoje miejsce na 100% :D :lol:
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 16.07.2010 14:03

Ja podbiję temat tylko mam trochę inne pytanie. Też jadę do Orebicia już za kilka dni. Chciałbym odpocząć ale i troszkę pozwiedzać. Szczególnie nastawiam się na Dubrownik. Możecie napisać czy w Orebiciu są jakieś wycieczki organizowane do Dubrovnika i jesli tak to mniej więcej po ile? Napiszcie też gdzie jeszcze warto wykupić taką wycieczkę bo nie wątpię że takowe na miejscu będą?
adikk90
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikk90 » 16.07.2010 14:14

Bocian napisał(a):Masz 20 lat i jedziesz z rodzicami i siostrą? :):)


Tak, studiuję więc nie zarabiam kasy, żeby gdzieś samemu pojechać, więc to jedyna okazja, żeby gdzieś pojechać na wakacje ;)

dagiesza napisał(a):W 2009 był to właśnie Orebić i daję słowo nie nudził się icon_wink.gif Znajdziesz tam swoje miejsce na 100%


oby, oby :)
dagiesza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 14.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagiesza » 16.07.2010 14:20

kcapiga napisał(a):Ja podbiję temat tylko mam trochę inne pytanie. .....?

:idea: myślę że to dobra stronka z info :wink: http://www.tz-orebic.hr/hrv/
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.07.2010 14:21

kcapiga napisał(a):Ja podbiję temat tylko mam trochę inne pytanie. Też jadę do Orebicia już za kilka dni. Chciałbym odpocząć ale i troszkę pozwiedzać. Szczególnie nastawiam się na Dubrownik. Możecie napisać czy w Orebiciu są jakieś wycieczki organizowane do Dubrovnika i jesli tak to mniej więcej po ile? Napiszcie też gdzie jeszcze warto wykupić taką wycieczkę bo nie wątpię że takowe na miejscu będą?

Czy są to nie wiem, nie korzystałem... Ale czy nie lepiej samemu pojechać do Dubrovnika i tam na miejscu wykupić przewodnika albo takiego elektronicznego przewodnika. Mówię o murach Dubrovnika. Byłem w Dubrovniku 4 razy i zwiedzałem starą część z przewodnikiem książkowym w ręku oraz z najlepszym przyjacielem - słownikiem :)
krystian186
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 27.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian186 » 16.07.2010 14:23

1. Jak wygląda tam życie nocne, coś się dzieje, czy mieścina zamiera ?

pod koniec czerwca po jedenastej życie zamierało

2. Jest może jakaś dyskoteka czy klub w okolicy ?

nie wyobrażam sobie aby była..może przy hotelu ale nie widziałem...mieścinka ma jedną ulicę przy morzu i jedną główną.

3. Czy w Orebicu są jakieś hot-spoty, jeśli nie to czy są kafejki internetowe ?

Hot spota nie ma...próbowałem łapać jakieś sieci ale wszystkie zabezpieczone na hasło albo płatne, kawiarenka...nie wiem

4. Jaki jest koszt wypożyczenia łódki, skutera wodnego ?

Zazwyczaj łódka koło 300 kun a skuter 200 kun za 15 min (dane z innej części Chorwacji)

5. I tak ogólnie czy polecacie tą miejscowość, czy nie będę się tam nudził, bo jakoś ciągle nie jestem przekonany :)

ja wyjechałem po 3 dniach...tyle potrzebowałem żeby zwiedzić Korcule i okolicę ale nic ponad to...nie ten klimat jak dla mnie
dagiesza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 14.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagiesza » 16.07.2010 14:26

audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 16.07.2010 14:27

o kurde, Krystian ale zareklamowałeś Orebić...
No nic, ja wyjechać po trzech dniach nie będę mógł bo kwatery opłacone. Mam jednak nadzieję że mimo wszystko będzie fajnie i miło...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.07.2010 14:30

Do Mielna jedź, tam jest ok :):)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.07.2010 14:34

Bocian napisał(a):Do Mielna jedź, tam jest ok :):)


...i na słowniku się zaoszczędzi...
krystian186
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 27.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian186 » 16.07.2010 14:37

Bocian napisał(a):Do Mielna jedź, tam jest ok :):)


Ciekawe.....nad gustami się nie dyskutuje....ale docinki pewnych osób na forum coraz bardziej złośliwością zalatują. Ja nie wnikam czy ktos woli pomidorową czy rosół.....
Każdy powinien sobie znaleźć swoje miejsce w Cro i klimat który mu odpowiada. Ja wiem czego szukam i co mi sie podoba....
Co do Mielna ...jak Ci sie Bocian podoba to dobrze....
adikk90
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikk90 » 16.07.2010 15:01

krystian186 napisał(a):1. Jak wygląda tam życie nocne, coś się dzieje, czy mieścina zamiera ?

pod koniec czerwca po jedenastej życie zamierało

2. Jest może jakaś dyskoteka czy klub w okolicy ?

nie wyobrażam sobie aby była..może przy hotelu ale nie widziałem...mieścinka ma jedną ulicę przy morzu i jedną główną.

3. Czy w Orebicu są jakieś hot-spoty, jeśli nie to czy są kafejki internetowe ?

Hot spota nie ma...próbowałem łapać jakieś sieci ale wszystkie zabezpieczone na hasło albo płatne, kawiarenka...nie wiem

4. Jaki jest koszt wypożyczenia łódki, skutera wodnego ?

Zazwyczaj łódka koło 300 kun a skuter 200 kun za 15 min (dane z innej części Chorwacji)

5. I tak ogólnie czy polecacie tą miejscowość, czy nie będę się tam nudził, bo jakoś ciągle nie jestem przekonany :)

ja wyjechałem po 3 dniach...tyle potrzebowałem żeby zwiedzić Korcule i okolicę ale nic ponad to...nie ten klimat jak dla mnie


kurde to widze, że troche nie ciekawie :P no ale cóż mam nadzieję, że jakoś dam rade :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.07.2010 15:58

Ja wiem czego szukam i co mi sie podoba....

No i widać, że to nie Orebić...
Pod koniec czerwca to jeszcze nie szczyt sezonu, tak jak teraz.
Mój przyjaciel do którego jeździmy bawi się na disco właśnie w Orebić i okolicach, wraca nad ranem, więc nie jest chyba tak źle. Nie wiem gdzie bywa , nie jeżdżę z nim.
Jeśli sieć jest to wystarczy poprosić gospodina o hasło.
Ceny sprzętu do zabawy podobne do innych części wybrzeża.
Dla mnie jeśli komuś wystarcza 3 dni na zwiedzenie Korčuli i okolic to chylę czoła.
Jeśli szukasz rozrywek w pełni tego słowa znaczeniu to jedź na Makarską albo do Mielna. Wszystko zależy jak chcesz spędzać czas.
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Parę pytań o Orebic
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone