Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parę pytań o Orebic

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 16.07.2010 16:08

Bocian a kojarzysz jak z Orebicia można przedostać się na Korculę? Są jakieś promiki czy tramwaje wodne?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.07.2010 16:12

kcapiga napisał(a):Bocian a kojarzysz jak z Orebicia można przedostać się na Korculę? Są jakieś promiki czy tramwaje wodne?

Jeśli chcesz jechać samochodem to są promy samochodowe i płyną do Dominic, jeśli z buta to są promy osobowe i taksówki do Korculi (starówka).
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 16.07.2010 16:15

No właśnie nie wiem... Będziemy mieli samochód do dyspozycji ale zastanawia mnie czy opłaca się tam brać ze sobą auto? Ile czasu trzeba przeznaczyć na zwiedzanie Korculi? Co tam w ogóle jest do zwiedzania? Samo miasteczko czy może jakieś dalsze rejony?
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 16.07.2010 16:21

Jeśli jesteś pasjonatem windsurfingu, to jest to jedno z lepszych miejsc w Chorawcji do uprawanianei tego sportu...a także nauki. Warto również się udać na okoliczna najwyższa góre...piękne widoki na ląd jak i okoliczne wyspy. Bliskość Korculi to również duzy plus pobytu w Orebicu. Wycieczka do Dubrovnika to także niezła atrakcja. Życie nocne pewnie też jest...jadnak trudno mi dokładnie powiedzić coś na ten temat gdyż przebywałem na Korculi...i chętnie jeszcze raz bym tam pojechał na dłużej...a nie na trzy dni. O pływaniu w morzu nie wspominam bo to oczywiste. Oczywiście to są gusta i guściki. Udanego pobytu!!! g
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.07.2010 16:26

Zależy czy chcecie zwiedzić miasto Korčula czy wyspę Korčula. Jeśli wyspę to auto, jeśli miasto to z buta.
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 16.07.2010 16:28

A no właśnie... Miasto na pewno, a wyspa... zależy co ciekawego tam jest do zwiedzania. Jeśli warto zwiedzić wyspę to zaplanuję sobie np. cały dzień na jej zwiedzanie tylko niech ktoś napisze czy na tej wyspie jest coś ciekawego do zwiedzania.
ANITA:)
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 798
Dołączył(a): 07.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANITA:) » 16.07.2010 17:03

Typowej dyskoteki to w Orebiczu chyba nie ma przynajmiej my na taką nie trafiliśmy. Jednak jak dojdziesz do przystani i dróżką przy samym morzu pójdziesz w prawo dokładnie nie pamiętam ile się idzie dojdziesz do baru takiego na powietrzu gdzie schodzi się dużo młodzieży miejscowej i nie tylko. Puszczają tam całkiem niezłą muzykę. Czy tańczą to nie wiem bo nie mieliśmy juz siły dłużej siedzieć, a schodzą sie dosyć późno bo tak dopiero koło północy.
adikk90
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikk90 » 16.07.2010 18:20

ANITA:) napisał(a):Typowej dyskoteki to w Orebiczu chyba nie ma przynajmiej my na taką nie trafiliśmy. Jednak jak dojdziesz do przystani i dróżką przy samym morzu pójdziesz w prawo dokładnie nie pamiętam ile się idzie dojdziesz do baru takiego na powietrzu gdzie schodzi się dużo młodzieży miejscowej i nie tylko. Puszczają tam całkiem niezłą muzykę. Czy tańczą to nie wiem bo nie mieliśmy juz siły dłużej siedzieć, a schodzą sie dosyć późno bo tak dopiero koło północy.


dziękuję bardzo za informacje :) rozumiem, że jest jedna przystań i nie będzie trudno jej znaleźć ? :) jade tam na 2 tygodnie więc chciałbym też mieć troche rozrywki dla siebie samego :D
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 16.07.2010 18:41

Kafejka internetowa jest w "centrum handlowym", na piętrze sklepu z ... kupowałem w nim kasetę do kamery, ale nie był to sklep specjalistyczny.
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 474
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 16.07.2010 20:28

Jedna kafejka internetowa jest przy głównej ulicy obok piekarni i prawie naprzeciwko apteki, druga trochę wcześniej w bocznej uliczce przy stadionie jak się prawie dochodzi do nadmorskiej promenady, niedaleko plaży Trstenica.
ANITA:)
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 798
Dołączył(a): 07.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANITA:) » 16.07.2010 20:36

adikk90 napisał(a):
rozumiem, że jest jedna przystań i nie będzie trudno jej znaleźć ? :)


jest jedna i na pewno ją znajdziesz :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.07.2010 20:39

W jednym miejscu jest przystań promowa dla promów samochodowych, trudno nie zauważyć :) Obok w prawo jest nabrzeże gdzie podpływają promy osobowe i taxi wodne.
bobemce
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobemce » 18.07.2010 10:53

kcapiga napisał(a):A no właśnie... Miasto na pewno, a wyspa... zależy co ciekawego tam jest do zwiedzania. Jeśli warto zwiedzić wyspę to zaplanuję sobie np. cały dzień na jej zwiedzanie tylko niech ktoś napisze czy na tej wyspie jest coś ciekawego do zwiedzania.


Dzień na zwiedzenie Korčuli to mało :) Rok temu byłem na Korčuli 10 dni, po powrocie stwierdziłem, że chyba nie wszystko udało mi się zobaczyć... jednego dnia zrobiliśmy sobie wycieczkę z Zavalaticy na zachodnią część wyspy, innego na wschodnią. Ta pierwsza zaczęła się po śniadaniu, wróciliśmy na kolację, a ta druga (podobnie czasowo) to dojazd do miasta Korčula z 20-minutową przerwą w drodze "do" na zjazd do Pupnatskiej Luki...

Zwiedź sobie tylko miasteczko, do którego dopłyniesz taxi wodnym. Tanio, wygodnie, a i zimnego browara dzięki temu się napijesz.

pzdr
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Parę pytań o Orebic - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone