Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag w sezonie w ciemno?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
winetu
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 17.06.2010
Pag w sezonie w ciemno?

Nieprzeczytany postnapisał(a) winetu » 02.11.2011 12:59

Wiem, że Dalmacja raczej na tak, na Istrii i Krku może być problem a jakie są Wasze doświadczenia ze znalezieniem kwatery na Pagu w ciemno w ścisłym sezonie?
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5819
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 02.11.2011 14:01

Jeszcze dwa lata temu nie było żadnego problemu, ale jak widać tu na forum, Pag stał się w tym roku bardzo trendy i chyba nikt nie wie co będzie za rok. Jeśli tendencja się utrzyma to może być problem ze znalezieniem taniego apartamentu. Te drogie będą na pewno dostępne o każdej porze...
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 03.11.2011 11:27

winetu napisał(a):Wiem, że Dalmacja raczej na tak, na Istrii i Krku może być problem a jakie są Wasze doświadczenia ze znalezieniem kwatery na Pagu w ciemno w ścisłym sezonie?


Witaj bracie!
Wigwamów na tej wyspie nie brak, ale obecnie naprawdę wielu wojowników przybywa w sezonie na różne łowy, wraz ze swymi kobietami i dziećmi.
Wodzowie poszczególnych wsi - w obliczu sezonu na łowy i wizyt przedstawicieli wielu plemion -coraz częściej radzą, aby jednak rezerwować, jednak gdy nie ma pewności który wigwam i która wioska by Ci odpowiadały, pytaj na miejscu jakiegoś czarownika (szefa pensionu), miejscową radę starszych (dziadkowie, miejscowi) lub uchwyć swym sokolim wzrokiem napisy przy ścieżkach- tam powinno być napisane gdzie są jeszcze miejsca.
Doświadczenie tropiciela wolnych miejsc podpowiada, że najlepszą metodą jest właśnie wypatrywanie napisów na wigwamach, ale czasami jest tam już tłoczno, więc lepiej dokonać oględzin i spytać. Gdy porozumienie się jest trudne- zawsze pozostaje mowa znaków.

Niechaj Wielki Duch Cię wspomaga w Twych wysiłkach!
Howgh! :)
winetu
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) winetu » 03.11.2011 14:03

Dziękować za rady. Kiedyś zarezerwowałem wcześniej ale wigwam jaki otrzymałem był zupełnie inny niż ten widziany na monitorze używanym przez blade twarze.
Ja mogę i pod gwiazdami kwaterować, rozgrzewając się ognistą wodą ale współczesne squaw biały człowiek nauczył czytać a potem otumanił gadającym papierem "Twój Styl".
Od tego czasu zapomniały jak to się tipi i sakwy targało w żelaznym koniu i teraz to już nawet najwięksi wojownicy mają często przejeb... ;-)
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 03.11.2011 14:22

Mam nadzieję, że dialog powyższy będzie się rozwijał :D
winetu
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) winetu » 03.11.2011 14:29

Jak przeczyta to moja Gniewna Niedźwiedzica to będzie rozwijał się w Krainie Wiecznych Łowów ;-)
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2775
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 13.11.2011 00:32

Wczoraj podczas wizyty w Krainie Wiecznego Doznania dostaliśmy jakże miły telefon od gospodarza z maleńkiej miejscowości Caska. Za jedyne 75 euro za dobę za 4 osoby mamy kwaterę 200 m od plaży Caska i 600 od Zrce na drugą połowę lipca... Weekendzie trwaj wiecznie ;)
Ostatnio edytowano 12.02.2012 21:44 przez sviva, łącznie edytowano 1 raz
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 13.11.2011 11:42

sviva napisał(a):Wczoraj podczas wizyty w Krainie Wiecznego Doznania dostaliśmy jakże miły telefon od gospodarza z maleńkiej miejscowości Caska. Za jedyne 75 euro za dobę za 4 osoby mamy kwaterę 200 m od plaży Caska i 600 od Zrce na drogą połowę lipca... Weekendzie trwaj wiecznie ;)


600 m od Zrce??
I cieszycie się?? 8O
No,chyba ,że macie świadomość i tego chcecie...
75 E za 4 osoby to też żaden szał, szczerze powiedziawszy.....
Można tam wyhaczyć coś o znacznie lepszej cenie i lokalizacji.
I to nawet w sezonie....
Chyba,że nie zależy wam na tzw. świętym spokoju.
Wtedy zdecydowanie lepsza byłaby....Novalja! :D
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2775
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 13.11.2011 12:45

anakin napisał(a):600 m od Zrce??
I cieszycie się?? 8O
No,chyba ,że macie świadomość i tego chcecie...
75 E za 4 osoby to też żaden szał, szczerze powiedziawszy.....
Można tam wyhaczyć coś o znacznie lepszej cenie i lokalizacji.
I to nawet w sezonie....
Chyba,że nie zależy wam na tzw. świętym spokoju.
Wtedy zdecydowanie lepsza byłaby....Novalja! :D


No jeśli się z tego cieszymy tzn., że mamy świadomość;) Tego szukaliśmy i to znaleźliśmy.
Co do ceny to byliśmy na Pagu w 2009 r. (Kustici - ci co byli to wiedzą, gdzie to jest), też jechaliśmy w 8 osób (jeździmy w 8 młodych bezdzietnych ludzi - a przynajmniej za takich się mamy: 20-26 lat). Cena za apartament 4 osobowy 60 euro. A wiem ile szukaliśmy i ile na telefony wydaliśmy (sprostowanie - dzwoniliśmy z tel. służbowych;P) i nie jest łatwo znaleźć tam nocleg.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2775
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 13.11.2011 12:53

ponadto to chyba wszyscy wiedzą po co większość jeździ na Pag - dla zabawy na Zrce i Casce.
A co do tego, że lepsza byłaby Novalja to zerknij na mapę;) i odległość z Novalji a odległość z Caski.
a jako, że też lubimy odpocząć zamieszkaliśmy tam a nie w wiecznie tętniącej życiem Novalji. Wybraliśmy po prostu najlepsze rozwiązanie. Blisko uciech a jednakże cicha i spokojna okolica, gdzie można zejść na prywatną plażę i odpocząć.
I żeby nie było, że jesteśmy wyzuci z jakichkolwiek odczuć duchowych to i na Lun i na plaże w Simuni się udamy.
Po prostu dla nas Caska była najlepszym rozwiązaniem. Blisko i cicho i naprawde te 75 euro za dobe na 4 osoby to nie jest drogo. Często słyszeliśmy przez słuchawkę 100-120 euro. tymbardziej, że każdy wie co wiąże się z grupą 8-miu młodych ludzi...;)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 13.11.2011 14:15

sviva napisał(a):ponadto to chyba wszyscy wiedzą po co większość jeździ na Pag - dla zabawy na Zrce i Casce.


Nie, no pewnie.
Jeden lubi majonez, drugiemu bardziej sie podoba słoik po majonezie.
Powiem Ci,że Zrce widziałem ( i słyszałem) jedynie z daleka. :evil:
Więc nie jestem w .............większości. :mrgreen:
I wg mnie to ostanie miejsce na Pagu w którym chciałbym mieszkać przez dwa tygodnie.
Oczywiście to tylko moje zdanie,to którego mam prawo.
Ty zaś masz prawo mieć je w d..... :mrgreen: :wink:
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 10.02.2012 14:24

przeczytaj sobie moja relacje z Pagu, miejscowosc Mandre, bylem tam w czerwcu 2011.
Jezeli chodzi o plaze (moja subiektywna opinia):
Zrce
Bylem w godz. od 11:00 - do 15:00. Niewiele osob, spokojnie mozna sie popluskac, ale trzeba zaplacic za parking (nie chce sklamac, ale chyba 7Kn za godzine). Po poludniu pewnie masa mlodych ludzi.

Sv. Duh
Plaza platna (chyba 5Kn za dzien), idealna dla dzieciakow. Ciepla woda i plytko przy brzegu. Mieszane towarzystwo (czyt. lateksowi i FKK)

Plaza na prawo od Sv. Duh - dzika
Bardzo strome zejscie, ale naprawde warto. Mnostwo muszli i ciekawych zyjatek. Poza tym dosc ostre kamienie na plazy (w wodzie OK)

Plaza komercyjna w Pagu
Mnostwo ludzi - nie dla mnie

Zatoka Girenica
Dla mnie najlepsze miejsce, gladkie otoczaki, sredniej wielkosci i malo ludzi (w czerwcu)

Polecam tez relacje nero z Pagu z 2009 roku[/b]
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 11.02.2012 06:09

Plaza Zrce.parking 5 kn,niewazne :wink:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 11.02.2012 11:20

Jasne że nieważne.
Za to łomot gratis! :lol:

(Łomot- odgłosy wydawane przez dudniące bębny w kwadratowych skrzyniach stworzonych przez blade twarze w celu nakłonienia innych bladych twarzy do różnych dziwnych tańców obrzędowych. Czasami skutkiem takich tańców jest przeniesienie się do Krainy Nieznanej Przygody lub stan odrętwienia i zamroczenia napojem ognistym).

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Pag w sezonie w ciemno?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone