Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PAG -oszustwa i brud-uwaga!!!

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
WojtekMaz
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 10.08.2011
PAG -oszustwa i brud-uwaga!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekMaz » 12.08.2011 10:00

Witam,chciałem ostrzec przed oszustami na wyspie Pag -miasto Pag.Po namowie znajomych pierwszy raz wybraliśmy się do Chorwacji -wcześniej 12 lat jeżdziliśmy o Włoch.Chorwaci oszukują i naciągają na każdym kroku -wydają np z 50 zamiast ze 100kun,doliczają do rachunków w sklepach /uwaga na supermarket Lorenco -kilka razy miałem doliczone towary lub wbite np. zamiast 2 szt - 3 szt -masakra.Zniżka/10%/ na knajpę/Diogen/ którą dostaliśmy po przyjeżdzie z agencji Perła -okazała się fikcją - kelner przy wystawianiu rachynku na jej widok tylko się skrzywił i nie uwzględnił.Po prostu dziadostwo jak u nas za komuny.
Panuje ogólna drożyzna i bałagan -śmieci przy drogach to normalny widok - sprzątanie to pozory -ledwo chce im się opróżniać kosze.
Chorwaci są nastawieni na wydojenie z kasy turystów - w zamian dają morze /fajne ale zasikane - plaża miejska na kilka tysięcy ludzi nie ma ani jednej ubikacji -wszystko płatne albo przy knajpach dla klientów -fetor moczu w okolicznych krzakach.Ja wracam za rok do Włoch.
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3307
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 12.08.2011 10:06

WojtekMaz napisał(a):Ja wracam za rok do Włoch.


No cóż, będzie troszkę luźniej w Cro

:wink:
Ewa B
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa B » 12.08.2011 10:23

O, morze zasikane?.Chyba już wiem czemu takie słone. Ochyda. Ale za rok wracam mimo to!
Dudek2222
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5318
Dołączył(a): 02.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dudek2222 » 12.08.2011 10:28

Tia....
W ubiegłym roku, jadąc na urlop do Chorwacji, pojechałem po syna do Cesanatico.
"Wzorowy" porządek na ulicach i parkingach, czystość piachu na plaży, takoż wody porażała ( a wręcz przerażała ).
Tak więc, jeśli chodzi o Adriatyk, stawiam na Chorwację.
Co innego południe Włoch, za Neapolem.
Ale i tam coraz trudniej o fajne miejsca, nie do końca skażone cywilizacją.
Co do śmieci - od pierwszej wizyty w Italii, w 1979 roku, nieodmiennie dochodzę do wniosku, że Włosi mają z tym dużo większy problem, niż Chorwaci.
hassanbey
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 27.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hassanbey » 12.08.2011 10:44

Tyle minusów na jeden pobyt w Cro ,kurde ja w ciągu 5 lat tyle nie uzbierałem
Agencja Perła to pierwszy mój wyjazd do Cro, wspominam bardzo mile i profesjonalnie.
A oszuści byli,są i będą więc trzeba po prostu mieć się na baczności.....nie tylko w Cro
WojtekMaz
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 10.08.2011
cd

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekMaz » 12.08.2011 11:06

Dodam jeszcze -dojazd w korku -dodatkowe 6 godzin stania - już przed grancą ze Słowenią był sznur -jakieś 12 km.To samo na bramkach przed i za Zagrzebiem./połowa bramek nieczynna -to co ,ze sezon..../
Jestem fanem wina /np. frizantino -idealne na południuwy klimat i ciepełko/w Chorwacji brak- w Chorwacji wylałem do zlewu ok. 6 litrów ichniejszych win -nie dało się wypić/choć cenowo było bardzo słono/.Rakija,Slowowica -mam znajomych co robią lepszy bimber.
Pamiątki - z oferty dzieci wybrały chińskie niebieskie delfinki - do nabycia u nas na każdym wiejskim odpuście.
Dobrze ,że mam kilka złowionych muszelek -będzie pamiątka.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.08.2011 11:14

Naprawdę nic oprócz muszelek?
WojtekMaz
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 10.08.2011
cd

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekMaz » 12.08.2011 11:45

Jest jeszcze troche żwiru i kamyków w zakamarkach , a no i zakodowany w pamięci widok bladych germańskich d.... -szt 4/niestety starsze/ -z jachtu który zacumował obok naszych kąpiących się dzieci... -Węgrzy,Chorwaci i Włosi którzy nam towarzyszyli nie ściągali gaci - cała germańska kultura.
Dudek2222
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5318
Dołączył(a): 02.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dudek2222 » 12.08.2011 11:45

Teraz wiesz, gdzie nie należy jeździć na urlop.
I, jak napisał hassanbey, w Chorwacji będzie luźniej.
PysiaPysio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 563
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PysiaPysio » 12.08.2011 12:06

WojtekMaz napisał(a):Witam,chciałem ostrzec przed oszustami na wyspie Pag -miasto Pag.Po namowie znajomych pierwszy raz wybraliśmy się do Chorwacji -wcześniej 12 lat jeżdziliśmy o Włoch.Chorwaci oszukują i naciągają na każdym kroku -wydają np z 50 zamiast ze 100kun,doliczają do rachunków w sklepach /uwaga na supermarket Lorenco -kilka razy miałem doliczone towary lub wbite np. zamiast 2 szt - 3 szt -masakra.Zniżka/10%/ na knajpę/Diogen/ którą dostaliśmy po przyjeżdzie z agencji Perła -okazała się fikcją - kelner przy wystawianiu rachynku na jej widok tylko się skrzywił i nie uwzględnił.Po prostu dziadostwo jak u nas za komuny.
Panuje ogólna drożyzna i bałagan -śmieci przy drogach to normalny widok - sprzątanie to pozory -ledwo chce im się opróżniać kosze.
Chorwaci są nastawieni na wydojenie z kasy turystów - w zamian dają morze /fajne ale zasikane - plaża miejska na kilka tysięcy ludzi nie ma ani jednej ubikacji -wszystko płatne albo przy knajpach dla klientów -fetor moczu w okolicznych krzakach.Ja wracam za rok do Włoch.



O BOŻE ! ! ! Obrazek
To myśmy tyle razy w innej Chorwacji byli.

Może ten Pag taki brudny??? :lol: bo przyznam się na Pagu nie byliśmy. W każdym razie tam gdzie bywaliśmy Nikt nigdzie nie próbował nas oszukać a plaże te na których bywaliśmy były czyste.
A między nami mówiąc brud i zasyfione plaże kojarzą nam się raczej z Włoską Rivierą w Rimini gdzie ładnych kilka lat temu plaża powitała nas śmieciami a morze pływającymi pieluchami podpaskami i innymi odpadkami.
Może dlatego jakoś nie śpieszno nam odwiedzić Włoskie plaże ponownie. Za to Alpy włoskie są wspaniałe... to tak na marginesie żebyś nie stwierdził że jesteśmy uprzedzeni.
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3307
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 12.08.2011 12:11

Dudek2222 napisał(a):Teraz wiesz, gdzie nie należy jeździć na urlop.
I, jak napisał hassanbey, w Chorwacji będzie luźniej.


8O 8O 8O hassanbey :?: :roll: :evil:

:wink:
Dudek2222
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5318
Dołączył(a): 02.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dudek2222 » 12.08.2011 12:14

Dobra, przepraszam, rąbnąłem się :oops:
jaceks653
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaceks653 » 12.08.2011 12:24

Witam
ja właśnie wróciłem z Chorwacji ale takich rzeczy jak opisuje kolega nie widziałem ,nawet mogę powiedzieć o nad zwyczajnej uczciwości pani z konzuma ,która wybiegła za dziewczynką co nie wzięła ponad 100 kun reszty. Ale świat jest wielki i są też nieuczciwi i niekulturalni ludzie na to też mam przykład jak mamusia ucieszona na widok gołego synusia trzymającego się za ... i oddającego mocz prosto do morza
pozdrawiam
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3307
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 12.08.2011 12:31

Dudek2222 napisał(a):Dobra, przepraszam, rąbnąłem się :oops:


I zostało Ci wybaczone :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: cd

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.08.2011 13:15

WojtekMaz napisał(a):Dodam jeszcze -dojazd w korku -dodatkowe 6 godzin stania - już przed grancą ze Słowenią był sznur -jakieś 12 km.To samo na bramkach przed i za Zagrzebiem./połowa bramek nieczynna -to co ,ze sezon..../
Jestem fanem wina /np. frizantino -idealne na południuwy klimat i ciepełko/w Chorwacji brak- w Chorwacji wylałem do zlewu ok. 6 litrów ichniejszych win -nie dało się wypić/choć cenowo było bardzo słono/.Rakija,Slowowica -mam znajomych co robią lepszy bimber.
Pamiątki - z oferty dzieci wybrały chińskie niebieskie delfinki - do nabycia u nas na każdym wiejskim odpuście.
Dobrze ,że mam kilka złowionych muszelek -będzie pamiątka.


Jechałeś w sezonie w weekend to i korki były :) Gdybyś wybrał inną drogę albo inny termin na przejazd to byś tyle nie stał albo wcale byś nie stał :) Szkoda tylko tego wina, tym bardziej że też na Pagu byłem a Pag kilka razy odwiedziłem pontonem. Zabrałbym całe 6 litrów. A generalnie to masz rację jedź do Włoch :D
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
PAG -oszustwa i brud-uwaga!!!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone